IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 8th August 2006, 19:57
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Достъпа за поставяне на пръстена е ЛАПАРОСКОПСКИ, което значи, че се прониква през 5 отвора по 5 мм и не остават белези. Регулирането на диаметъра става чрез вливане на течност в него чрез спринцовка.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 31st October 2006, 12:35
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Преди седмица мина операцията ми. Сложиха ми пръстен. Ако някой се интересува, мога да разказвам.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 31st October 2006, 12:38
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Давай, доста хора се интересуват Първо честито, ако може така да се каже, пожелавам ти ефекта, който целиш да го получиш, да нямаш никакви проблеми
Отговори с цитат
  #34  
Стар 31st October 2006, 14:46
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Първо: Избрах за операцията Военно Медицинска Академия /прилични цени,добро отношение,добра техника,експедитивност/
Второ:Като ме приеха, два часа по-късно започна операцията и още два след това се събудих. Ето тук започва екшъна...
Повечето от Вас вече са претърпяли поне по една операция, имали сте раждания...но аз нямах представа какво значи ИСТИНСКА болка.
Както и да е, големият зор беше до краят на деня. През цялото това време ми даваха обезболяващи и всичко друго необходимо. Бяха много мили и търпеливи с мен. Изкарах 1 нощ в болницата и на другият ден ме изписаха.
След това цялата седмица се чувствах, като "пребито псе". Постепенно нещата едно по едно се нормализираха и сега ми остана да се боря с една досадна средновисока и упорита температура. Вчера ми махнаха шевовете. Вече ходя на работа. Спазвам специална диета и не изпитвам никакъв глад.
В процеса на разговори с хирурзите разбрах, че всъщност пръстена е временна мярка. Сваля се след няколко години. През това време човек трябва освен да отслабне поради малките количества храна, които приема, но и да свикне, че това са нормалните количества. Идеята е през това време да се преодолее "паметта на клетките", което е много трудно постижимо при стандартните диети.
Това, което ме свари неподготвена след операцията, бе че ми бяхя напълнили пръстена с течност още веднага. Дори и в книжката, която ми дадоха да чета самите хирурзи пише, че това се прави чак след 1 месец, когато всичко зарастне и се успокои!!!!!!! Да Ви кажа това преждевременно пълнене удвои мъките ми! Мисля, че е много жестоко спрямо пациентите. На въпроса ми защо го правят вече така не получих смислен отговор!
Чао за сега! Чакам Вашите въпроси
Отговори с цитат
  #35  
Стар 31st October 2006, 14:49
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

А! Забравих най-важното - ефекта! Вече съм 8 кила назад. Казаха ми, че този процес на отслабване ще се развива стъпаловидно - сега съм в стръмната фаза, но си мисля, че за 2 години все ще се преборя
Отговори с цитат
  #36  
Стар 31st October 2006, 18:11
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Страхотна си, впечатлена съм от куража ти!
Пожелавам ти успех с отслабването!
И да бъдеш винаги здрава.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #37  
Стар 5th December 2006, 00:22
Stefy Stefy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1
По подразбиране направих си операцията за имплантация на силиконов пръстен

Направих си на 20 септември 2006 Il bendaggio gastrico (силиконов регулируем пръстен на стомаха) в Италия в болница Mortara при професор Bottani. Всичко надмина очакванията ми.Два часа след безкръвната операция станах и можех да ходя. Два дни бях на системи без да се храня, след това започнах на течна храна. Сега спазвам хранителен режим в които се казва,че трябва да пасирам всичко, но на мен така не ми харесва и си ям нормално , като се старая да дъвча повече. Заплащането тук го поема Здравната каса, защото съм осигурена. За да се направи операцията е нужно да имаш коефициент 35 и 3 месеца чакане. Видях случайно този сайт и реших да пиша, за да помогна на който има нужда от информациа .Тъй като и аз така започнах от италиански форуми.За 2 месеца свалих 10 kg, като реално виждам, че сте свалям до 2,5kg на месец, което за мен е добро.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 5th December 2006, 11:37
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

А бе хора,това скорострелно сваляне на кг. не е ли ужасно за организма? Струва ми се,че независимо от причините,това е съсипващ глад за тялото Предполагам,че всички органи страдат от недохранване...

П.П.На всички ви желая страхотен успех,но ми се вижда много драстична мярка
Отговори с цитат
  #39  
Стар 5th December 2006, 12:49
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

О! Много се радвам, че някой сънародник с такава операция се "престраши" да пише тук. В българските форуми и сайтове почти липсва такава информация. Много се надявам да ни държиш в течение . Ако искаш можем да разменим e-mail адреси с лично съобщение.
За бързата загуба на килограми сте напълно прави, че е опасно за здравето, но когато се стигне до нива от 2,5-3 кг. загуба на месец е нормално темпо. Когато говорих с моята диетоложка, тя ми обясни, че да пия по 2-2,5 л. вода на ден е важно, точно за да се изхвърлят токсичните отпадъци от процеса на отслабване и да не се натоварват излишно органите.
Да си призная аз стигам до литър на ден /пряко сили/, но тя не е виновна за това-предупредила ме е...
Отговори с цитат
  #40  
Стар 6th December 2006, 01:34
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

За драстичното сваляне или дали е полезно - ами не е, но когато трябва да се избира между диабет, усложнения от хипофункция на щитовидната(колкото повече кг толкова повече страда) не може да се мисли кво му било на организма, а при минаване на границата от 120 кг при височина 160см инфаркта също е вече в пейзажа, а пък и свалянето е драстично само първият месец, след това започва нормалното темпо по 2 до максимум 3кг, аз свалям вече след 1 година между 1.5 и 1.8 заради Хашимотото и панкреаса.

Момичета казаха ли ви да си вземате мега-витамини. На мен ми казаха заради Синдром X (преддиабетнят прекурсор) да започна ударно по 10 000 мг разделен на 3 приема а и моят хирург ме остави 5 дни на Хартман супата трансфузионно за да дръпна малко че се бях обезминерализирала:).

Предполагам че е от С-то защото една коса започна да ми расте пък какъв блясък по цял ден си се гледам, а и кожата ми светна но аз също много пчелни хапвам а и водорасли от цялата група даже и сърми с тях вече правя. И кълнове също, абе накрая ако не мога да се докарам като Кърмен Електра поне от тия конски дози суплементи или На Малката Русалка ши замязам или на пчеличката Мая.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:42.