IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th October 2007, 13:08
monica_bellucci monica_bellucci не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 34
По подразбиране крем за чувствителна кожа

Момичета, препоръчайте ми крем за чувствителна кожа на 27 години съм. Искам да е овлажняваш или подхранващ, а не хидратиращ за зимата не се ползва
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th October 2007, 13:30
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Хидратиращ и овлажняващ е едно и също.
И през зимата се ползва хидратиращ, даже най-вече тогава, защото през зимата кожата повече се изсушава от вятъра и студа. Аз мога да ти препоръчам от личен опит Лумене дневн и нощен за чувствителна кожа и Авен Колд крем (той е за много суха кожа). Заедно с Талодрма ревитализиращите, това са кремовете ми, за сега. Аз съм с много суха и чувствитена кожа.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th October 2007, 13:44
monica_bellucci monica_bellucci не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 34
По подразбиране

хидратиращите кремове съдържат много вода. Някои от тях до 80 процента. В студените дни си намазан с един такъв оводняващ крем. Водата кристализира по кожата и причинява зачервявания, а чувствителна кожа дори измръзвания.
Хидратиращите кремове не се препоръчват за студения период. Тогава са подходящи подхранващи и защитни кремове. Ето една мацка в друг форум го е обяснила.
Също така искам да има и фактор поне 15.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th October 2007, 15:19
hydrowoman hydrowoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 52
По подразбиране

Хидратиращите съставки в кремовете не са вода,а глицерин,лактоза и др.Ето защо хидратацията през зимата не е забранена,даже напротив! За чувствителна кожа ти препоръчвам Calmance на RoC-изцяло на растителна основа,без консерванти и аромати.Но няма фактор-в кремовете за чувствителна кожа се слагат колкото може по-малко неща,затова са без фактор. Пък и ако наистина имаш такава кожа,фактор 15 ти е мнооооого малък.Трябва ти поне 30.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th October 2007, 10:36
Dorothy Dorothy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

А какъв почистващ продукт ползваш?НАли не се измива с вода?За чувствителните кожи миенето с вода се избягва...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd November 2007, 12:38
Ratt Ratt не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 111
По подразбиране

Една приятелка ползва тези на базата на водорасли и каза че били много добри, аз не мога да кажа понеже, моята кожа не е чувствителна.
http://www.spastudiosabina.com/index...=ex&tit=lice04
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd November 2007, 13:09
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Хидратиращите продукти през зимата наистина не се ползват но това важи за минусовите температури защото наистина се получава възпаление на кожата - става замръзване и клетките се повреждат/човешките не издържат на замръзяване става въпрос за повечето които са в чов. организъм-научно е доказано.Но могат спокойно да се ползват като нощни през нощта за да не губи кожата водния баланс. Все пак човешкото тяло е 90% вода. Така и така през зимата в къщи се изсушава въздуха от разни отоплителни тела и за това може спокойно да се сложи през нощта. През деня наистина трябва крема да е подхранващ пък дори и за мазните кожи.
А фактор е добре да се ползва в/у дневния крем зимата доста по-нисък напр. под 10 е добро число. 30 е макс фактора при мед. козметика и той се препоръчва лятото и то при първи и втори тип кожа.
UV лъчите преминават и увреждат кожата дори и при наличието на гъста мъгла - не е задължително да има слънце за да имат вредно въздействие в/у кожата
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th November 2007, 21:51
hydrowoman hydrowoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 52
По подразбиране

при мед.козметики мах фактор е 50+, а 30 е доста добър фактор за чувствителна кожа.Мисля,че 10 е много малко.Освен това само Nivea и подобни продукти имат такъв нисък фактор...

Относно измиването-да,водата не се препоръчва,затова измивните продукти за чувст.кожи са без отмиване.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th November 2007, 22:46
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

От догодина няма да има фактори а ще пише на опаковката ниска, средна или висока защита.Точно поради спекулацията с цифрите за уж супер защита и фантастичните почти 100% фактор .Такава просто няма.
Въпрос на изчерпване на количествата е.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th November 2007, 11:56
snowwhite snowwhite не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 37
По подразбиране

ами крайно време е.че ми омразна да обещават 80,100 или 150% защита... да се изравнят нещата най-накрая,а не да лажат хората!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кремзачувствителнакожа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:56.