IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st August 2008, 18:58
Аватара на mimcheto_j_j
mimcheto_j_j mimcheto_j_j не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: France
Мнения: 45
По подразбиране Как да заличим целулита...

Целулитът е натрупване на отпадъчни продукти, вода и мазнина в подкожния клетъчен слой. С разрастването си той притиска кръвоносните и лимфни съдове.

Как се третира? Давайте идеи за да се справим с тази гад!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st August 2008, 20:37
Аватара на Scarlett
Scarlett Scarlett не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 57
По подразбиране

Кардио и хранителен режим!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st August 2008, 22:31
veribratanova veribratanova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 6
По подразбиране ...

много хора са ми казвали, 4е освен с упражнения и правилно хранене рябжа да с е пи много много много вода!!!! ВОДАТА е най-ценното нещо хора!!! пиите и не му мислете
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd August 2008, 20:26
Аватара на mimcheto_j_j
mimcheto_j_j mimcheto_j_j не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: France
Мнения: 45
По подразбиране

Това е ясно! Водата е неизменна част, но ако някой има идеи как можем да си помогнем в домашни условия нека пише
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th August 2008, 14:14
Аватара на Nastiya
Nastiya Nastiya не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Burgas, Plovdiv
Мнения: 358
По подразбиране

Масажи с утайка от кафе и мазане с препарати съдържащи капацин. Фармацевтична козметика на френските лаборатории "Еркансил" и "Рок", но струват майка си и баща си за жалост ...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th August 2008, 15:17
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Хубаво е да се правят масажи. Антицелулитните гелове не действат толкова добре ако не са добре попили в кожата. Естествено не всеки може да си позволи да ходи на масаж.. Аз си бях купила едно..уредче на колелца, с което си разтривах краката, но явно то се повреди или аз прекалих, не знам.. един хубав ден, след здраво търкаляне на колеленцата по краката ми, цяла бях в рани.. червени ивици като от одрано.. Та.. ако имате такава джаджа- не оказвайте прекалено много натиск. По козметичните магазини се продават и масажни дискове.. Те също помагат за по-добро втриване на антицелулитния продукт в кожата.
Тази тема ще ви е полезна :
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.ph...er=asc&start=0
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th August 2008, 23:01
Esme Vihronrav Esme Vihronrav не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 58
По подразбиране

Най-напред трябва да се почне хранителен режим, поне една седмица преди другите процедури ако е възможно. После се включват масажите и двигателен режим. Това е идеалният вариянт според изследване в Медицинският колеж.

Аз съм най-доволна от масажите с вендузи - дават най-добър резултат и са най-евтини. Освен това масажистът ме научи и сама да си правя, поне на корема и бедрата. Масажният диск (моят е на орифлейм) ми препоръча да го използвам преди нанасяне на продукт, за да се подобри кръвоснабдяването, но да не се увличам и наранявам.

След антицелулитна процедура трябва да има поне 30-40 (дали не беше 20-30) минути двигателна активност, за да може разбитите и разградени целулитни отпадъци "да се изнесът от зоните на натрупване, да се вкарат в отделителната система и изхвърлят от тялото". Затова антицелулитните масажи ми ги правеше преди гимнастика или танци, но дори интензивно ходене върши работа.

Много е важно и приемането на много вода, пак за по-пълното отмиване и изхвърляне на "отпадъците"
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th August 2008, 23:17
Esme Vihronrav Esme Vihronrav не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 58
По подразбиране

Една примерна антицелулитна програма
Кратък вариянт:
Сутрин - масаж с масажен диск и нанасяне на антицелулитен продукт. Добри резултати дава на Ейвън, също българските Билка и Дева.
Преди тренировка - антицелулитен масаж с антицелулитно масло на Икаров и вендуза, с последваща двигателна активност
Преди лягане - масажен диск + антицелулитен продукт
Масажите с вендузи се правят през ден. Идеалният вариянт би бил да се започне с две-три процедури през 3-4 дни, после да се сгъстят през ден, примерно 7-8процедури и накрая пак да се разредят през 3-4 дни още 4-5процедури (пак по данни от Медицинският колеж) Преди вендузата е хубаво зоната да се разтрие с кокълчетата на юмрука и от време на време да се правят изцеждащи движения с длани отдолу нагоре. Изцеждащите се правят и след вендузата

По-дългият вариянт е ако се използват продукти, изискващи овиване или маска - термогелове и други. Правим го преди вендузата
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th August 2008, 07:43
{*faith*} {*faith*} не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 189
По подразбиране

Esme, какви бяха резултатите при теб.. справи ли се с целулита
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30th August 2008, 03:13
Esme Vihronrav Esme Vihronrav не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 58
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от {*faith*}
Esme, какви бяха резултатите при теб.. справи ли се с целулита
Е, оставих си малко за да не съм съвършенна

Шегувам се. Моят гад е на хормонална основа, мъничко си е, но отказва да ме изостави. Има периоди в които се увеличава, особено около цикъл, или при продължителна злоупотреба с храни. От антицелулитни процедури се повлиява добре, но до едно ниво. Специалисти ми казаха, че няма махане и сега си го поддържам.
Но от всички антицелулитни които съм опитала, вендузата даде най-добри резултати.

И един съвет, който ми дадоха - ако работите или седите дълго време седнали, през 10-15минути да се раздвижват краката, особено частта, която е натисната върху стола. Идеята е, че като седим се нарушава кръвообращението и разните отпадъци, които кръвта носи, започват да се отлагат в притиснатите зони и са предпоставка за образуване на целулит.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдазаличимцелулита
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:33.