IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th November 2013, 11:50
Аватара на vvvasilev
vvvasilev vvvasilev не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 15
По подразбиране Ринопластика в Белгия- професор Хелингс

Привет на всички,
реших да споделя хубави впечатления от операцията ми в Белгия при професор Петер Хелингс. Той е един от най-известните хирурзи за ринопластика в Европа както може да видите тук: http://www.excellenceinrhinoplasty.be/html/home.html

Мога само за кажа, че от началото до края получих най-доброто и оптималното на което можех да се надявам. Използва се най-модерната апаратура, и много подробна планировка с триизмерен скенер на цялата конфигурация на носа - за вътрешните стени и канали, така че да не се нарушава дишането. Нивото на грижа за успешен изход обаче е впечатляващо - мериха дебита на въздух отделните ноздри, алергологични изследвания, специална консултация за анестезията..

Като време - първите консултации минах през месец Май - програмата му е доста натоварена. За операцията- отидох Понеделник сутринта и ме изписаха вечерта. Вчера професора ми махна тампоните и каза, че носа се е получил много добре. Другата ми консултация е следващата седмица, когато ще махнат шината от външната страна която контролира отока на носа и скулите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th November 2013, 14:23
Yolanta Yolanta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 5
По подразбиране

Здравей vvvasilev!
Благодаря ти много, че споделяш тази информация във форума!!!
Описанието на апаратурата и всички изследвания, които са ти направили звучат много обнадеждаващо! Стискам палци и крайния разултат да бъде отличен!! Пожелавам ти бързо възстановяване!
Би ли споделил каква е цената на операцията? Също бих те помолила и да качиш някакви снимчици, когато творението е готово
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th November 2013, 17:50
Аватара на vvvasilev
vvvasilev vvvasilev не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 15
По подразбиране

Цена не мога да кажа - тъй като ми се покрива от застраховката. Но мисля, че е колкото и в България - около 1500 Евро.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th November 2013, 12:21
hotberry hotberry не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: Sofia
Мнения: 1
По подразбиране

Здравей Василев,

Би ли могъл да разкажеш по-подробно преживяването ти, самата процедура, болка, резултат и т.н. Аз в момента съм в период на проучване на хирурзи и в България и в Белгия. Интересува ме също, професор Петер Хелингс дали е слециалист УНГ защото аз имам затруднено дишане и от 1-2 години насам без капки за нос не заспивам...

Благодаря предварително!
__________________
What is hell? I maintain that it is the suffering of being unable to love.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th November 2013, 13:11
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vvvasilev Виж мнението
Цена не мога да кажа - тъй като ми се покрива от застраховката. Но мисля, че е колкото и в България - около 1500 Евро.
Здравй
vvvasilev , дай малко повече инфо моля , в кой град се намира клиниката тук пише май на фламански и нищо не вдявам ,сигурен ли си за цената която споменаваш и може ли някъде да се видят негови резултати от операции, тъй като в линка който си пуснал не намирам Благодаря предварително !

Последно редактирано от tyning : 7th November 2013 на 13:13
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th November 2013, 14:10
Аватара на vvvasilev
vvvasilev vvvasilev не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 15
По подразбиране

Привет,
ок, давам малко повече детайли. Клиниката е Синт Рафаел - част от университетската болница в Льовен. При мен нещата започнаха от това, че когато е малко по-влажно времето - носа ми се запушва лесно. А тук е постоянно влажно особенно зимата. За това отидох на консултация - защото не спях добре. Съответно - започнаха да ми правят всякакви изследвания - една нощ трябваше да спя в специална стая за изследване на съня - окичен с апаратура. Друг ден имах друго изследване - поставиха ме на някакъв уред с две тръби, който измерваше дебита на въздуха който минава през двете ноздри (преди и след някакъв препарат който ми пръскаха). След това минах на алергологично изследване- за да се види дали не е предизвикано от някаква алергия. След това ми правиха триизмерен скенер на цялото гърло и нос. Т.е. тук никога не съветват за операция просто ей така. Понеже отдавна исках да си оправя и формата на носа - използвах момента да кажа, че може би е добра идея ако ще има операция - да се комбинира. Имах избор- да ме оперира или асистента на професора или самият той. Разликата е в цената. Понеже съм на ръководен пост в банково застрахователната група където ми е и застраховката- ми бе одобрено плащане в най-скъпия вариант - самостоятелна стая и операция от професора. Последваха няколко срещи на които на компютър ми бе показано как ще протече операцията- кои отвори вътре ще се разширят, кои стени ще се изправят и как точно ще се промени формата на носа. Всичко това не на фотошоп, а на специализиран апарат със заредени данните от триизмерния скенер. Гледаха се пропорциите на лицето, ъглите - спрямо скули, устни и т.н. След като се направи подробен план на операцията - ми бе назначен ден - в хирургическия център Gasthuisberg. Сутринта отидох, и минах анестезиологична консултация - височина, тегло, кръвни изследвания, въпросник за разни генетични заболявания и прочие. След това - ме подготвиха за операция. Хубаво беше, че ти обясняват постоянно всичко- сега ще ти влеем обезболяващо, сега това е за сърцето, сега ще усетиш леко замайване, сега ти включваме кислорода. Самата операция се записва на видео - а апаратурата е ултра модерна - плана на операцията записан преди това стъпка по стъпка - седеше постоянно на монитора до мен и апаратурата явно следи да се спазват размерите на разрезите и всичко да протече така както е планирано. В операцията участваше екип от доктори - не бе само професора и мед. сестра. След това просто се събудих...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th November 2013, 14:34
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vvvasilev Виж мнението
Привет,
ок, давам малко повече детайли. Клиниката е Синт Рафаел - част от университетската болница в Льовен. При мен нещата започнаха от това, че когато е малко по-влажно времето - носа ми се запушва лесно. А тук е постоянно влажно особенно зимата. За това отидох на консултация - защото не спях добре. Съответно - започнаха да ми правят всякакви изследвания - една нощ трябваше да спя в специална стая за изследване на съня - окичен с апаратура. Друг ден имах друго изследване - поставиха ме на някакъв уред с две тръби, който измерваше дебита на въздуха който минава през двете ноздри (преди и след някакъв препарат който ми пръскаха). След това минах на алергологично изследване- за да се види дали не е предизвикано от някаква алергия. След това ми правиха триизмерен скенер на цялото гърло и нос. Т.е. тук никога не съветват за операция просто ей така. Понеже отдавна исках да си оправя и формата на носа - използвах момента да кажа, че може би е добра идея ако ще има операция - да се комбинира. Имах избор- да ме оперира или асистента на професора или самият той. Разликата е в цената. Понеже съм на ръководен пост в банково застрахователната група където ми е и застраховката- ми бе одобрено плащане в най-скъпия вариант - самостоятелна стая и операция от професора. Последваха няколко срещи на които на компютър ми бе показано как ще протече операцията- кои отвори вътре ще се разширят, кои стени ще се изправят и как точно ще се промени формата на носа. Всичко това не на фотошоп, а на специализиран апарат със заредени данните от триизмерния скенер. Гледаха се пропорциите на лицето, ъглите - спрямо скули, устни и т.н. След като се направи подробен план на операцията - ми бе назначен ден - в хирургическия център Gasthuisberg. Сутринта отидох, и минах анестезиологична консултация - височина, тегло, кръвни изследвания, въпросник за разни генетични заболявания и прочие. След това - ме подготвиха за операция. Хубаво беше, че ти обясняват постоянно всичко- сега ще ти влеем обезболяващо, сега това е за сърцето, сега ще усетиш леко замайване, сега ти включваме кислорода. Самата операция се записва на видео - а апаратурата е ултра модерна - плана на операцията записан преди това стъпка по стъпка - седеше постоянно на монитора до мен и апаратурата явно следи да се спазват размерите на разрезите и всичко да протече така както е планирано. В операцията участваше екип от доктори - не бе само професора и мед. сестра. След това просто се събудих...
vvvasilev , много ти благодаря за изчерпателния отговор , аз също имам проблем с дишането от 3 години насам , предполагам , че е свързано с някаква алергия но мога само да гадая ... ходих на УНГ казаха ми , че имам изкривяване на едната преграда , но силното ми желание е да го коригирам от естетична гледна точка , а ако е възможно да се съчетаят и двете още по-добре , оказва се , че майка ми живее в близост до клиниката така , че ще ми е по лесно да разуча подробно
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th November 2013, 14:35
Аватара на vvvasilev
vvvasilev vvvasilev не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 15
По подразбиране

Относно негови операции - вижте този сайт:
http://www.rhinoplastycourse.nl/

Професора е един от лекторите на въпросния симпозиум- има и видео, което е много описателно, а има и презентация със снимки от най-различни случаи в презентацията под Learning objectives:
http://www.rhinoplastycourse.nl/lear...ns-of-lectures

Последно редактирано от vvvasilev : 7th November 2013 на 14:41
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th November 2013, 15:10
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Аз също благодаря за темата и за това, че споделяш мнение за този специалист !
Тези снимки бяха интересни - http://www.slideshare.net/therhinopl...rgery-16213353
Ще е хубаво ако има споделени резултати в някой белгийски форум и коментари за него, трябва да се разучи. Цената от 1500 евро не ми се вярва на мен и то да те оперира професора, това е нереална цена ! Ще чакам Тунинга да разучи и да каже или vvvasilev да разпита за точната цена според операцията, тъй като тя може да варира в зависимост от случая.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th November 2013, 15:27
Аватара на vvvasilev
vvvasilev vvvasilev не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 15
По подразбиране

Това, което мога да кажа със сигурност е за разликата между цена - асистент/професор, тъй като е на декларацията, която съм подписал и е пред мен и гласи:
- I understand that a fee suplement of 150% will be charged
- an individual room with a 75 Eur surcharge will be added.
- I am aware that certain costs cannot be foreseen in advance

Просто- тоталната цена ще бъде изпратена може би след месец и още не се знае. Ако съдя по това какъв резерв беше заделен за операцията от страна на застрахователя - 25 000 Евро. Но надали ще ги достигнем.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикаБелгияпрофесорХелингс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:05.