IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th April 2005, 13:53
KETTYY KETTYY не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: Sofia
Мнения: 3
Изпратете съобщение чрез ICQ до KETTYY
По подразбиране Бадемово масло

Имам бадемово масло, но незнам какви маски за лице и коса могат да се правят с него!!!
Някой ако знае рецепта нека да ми напише!!!!!!!!

Мерси много
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th April 2005, 14:34
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: Бадемово масло

Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от KETTYY
Имам бадемово масло, но незнам какви маски за лице и коса могат да се правят с него!!!
Някой ако знае рецепта нека да ми напише!!!!!!!!

Мерси много
zа коса: 2-3 лъжици газ, 2-3 лъжици оцет, бадемово масло, хума, яйчен жълтък, ако искаш можеш да сложиш и комплексни витамини. С тази маска се стои между два час и цяла нощ, но е супер ефикасна. Косата малко мирише на газ след пъвото измиване, но пък е доказана "бабина рецепта". Което ме напомня че отдавна не съм я правила - откакто започнах да си купувам готови маски и да се залъгвам, че с 10 минути след къпане постигам някакъв ефект..

Успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th April 2005, 11:51
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

купуваш от аптеката витамин А, Е, Д и Б комплекс- всичките ще ги искаш течни. Витамините Б са на сиропче тъй че останалото от часките ти може да си го пийваш. Трябва ти едно шишенче бадемово масло ако ти е дълга косата иначе по-малко - изсипваш го заедно с витамините в метална купичка и лекинко - ма мноо леко загряваш на котлона и мажеш. После си слагаш нещо на главата за половин час - найлон, шапчица, за плуване шапка - важното е да загрее. След тва си сложи един два жълтъка - без белтъка и постой още поне час. После миеш с шампоани и си слагаш там маските или балсамите които ползваш.
За тази маска ефекта се увеличава право-пропорционално на времето в което стоиш с нея на главата - аз съм стояла цяла нощ - после бпести и е ужасно красива...
За лице - слагаш в бадемовото масло лимон - малко - десетина капки и една лъжица мед и си преценяваш горе долу каква порпорция масло - препоръчвам ти една супена лъжица. Това го мажеш, дължиш го колкото може повече и после се миеш ама с някакъв лосион за да не ти остане мазно по кожата. На цялото тва пак може да му наръчкаш течни витамини.
Това същото става и със зехтин както за коса, така и за лице.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th April 2005, 12:56
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моята коса претърпя доста,след последната ми прищявка беше изгоряла и загубила блясъка си .Това не беше вече моята грива,гъста,дълга,здрава и лъскава
Та моят фризьор ми каза ,че с бадемото масло и маската ,косата ми за 3 месеца най-много ще стане пак същата Маската е 5-10 стрити на прах таблетки хинин(това зависи от дължината на косата)и 3-6 съпени лъжици бадемово масло.Тази смес се втрива във корените и се прави масаж на скалпа,а след това с гребен се разресва косата и равномерно се разнася маската по цялата дължина на косъма. Хинина ускорява растежа на косата ,а бедемото масло прави вашата грива по лъскава,мека и здрава.Късмет
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th April 2005, 14:21
sashka
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

i az znam 4e ot xininivata voda mnogo barzo raste kosata a bademovoto maslo podxranva kosata.To sasto predotvartiava cavteza na kosata. Opitai
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th April 2005, 16:45
Рени
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Аз ползвам къна,в която добавям 2 лъжици бадемово масло.Ефектът е двоен:хем цветът се освежава,хем се подхранва за 2 часа.Чудя се дали не мога да добавя и жълтък и хинин към къната,така и така стоя 2 часа с нея,или оцветяването ще пострада?
А рецепти за бадемово масло има колкото искаш в шишенцата на Икаров,и не само за бадемово.Само че внимавай с маските за лице-на мене ми излизат комедони от тях.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th April 2005, 08:15
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Рени,аз в продължение на 6 години си къносвах косата с оригиналната турска къна .От туркиня съседка разбрах ,че в къната е чудесно да се слага зехтин(бадемово масло),кисело мляко,карамфила(за допълнително подсилване на червения цвят),но жълтък недей По принцип жълтъкът има отмиващо действие.Успех
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th April 2005, 17:23
Рени
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

A за черен цвят знаеш ли какво добавят?И колко кисело мляко?
Цитирай:
Първоначално написано от Anonymous
Рени,аз в продължение на 6 години си къносвах косата с оригиналната турска къна .От туркиня съседка разбрах ,че в къната е чудесно да се слага зехтин(бадемово масло),кисело мляко,карамфила(за допълнително подсилване на червения цвят),но жълтък недей По принцип жълтъкът има отмиващо действие.Успех
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st April 2005, 08:39
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Рени ,за черния цвят се слага отвара(запарка) от черен чай, а киселото мляко е 2-3 супени лъжици, бадемото масло(зехтинът) 2-3 лъжици .
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бадемовомасло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:08.