IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 13th February 2008, 15:25
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране

аз имам от страни на носа едно твърдо топче,където ми е чупен-и аз съм на 3 седмици,но не ме боли,като го пипам,усещам го като кост......оле,майче е калциране,ще изчакам да видя,но поне не е отгоре на носа,а в страни.....
Отговори с цитат
  #12  
Стар 13th February 2008, 15:26
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от KEIS
Аз питах док. за това пусто калциране и той каза никой не може да каже това даже с мъжа ми се бъзикахме ,че ще пия по малко мляко и ям по малко сиренце
ако трябва и млякото в кафето ще откажа
Отговори с цитат
  #13  
Стар 13th February 2008, 22:33
ralala ralala не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 32
По подразбиране

И на мен ми се калцира носа някъде след 4 месец от операцията. Видимо е, не е идеален нос, но е мнооого по - добре все пак от преди. Не мисля за втора операция, защото топченцето е малко. На същото място е, където преди имах гърбица. Фактът, че носът ми е достатъчно скъсен, както исках, а и прибран към лицето, а не стърчащ, това ми е достатъчно. Но все пак, ако го нямаше топчето, щеше да е идеален нос. Не е виновен докторът все пак. Ако имах време и желание, щеше да ме оперирабез пари. Но аз не отидох дори и на контролен преглед, а и той не ме е викал, все пак Н. Георгиев е доста зает хирург Доволна съм, но можеше да дам по - малко пари за този добър резултат.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14th February 2008, 12:00
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

а на мен хирурга след операцията ми каза да пия повече калций и да ям млечни продукти,за да заздравее по-бързо! Егати..... всеки с номера си...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14th February 2008, 12:27
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Според мен няма съществено значение
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14th February 2008, 12:28
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Ами то калцирането си е заздравяване май, само че прекомерно
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14th February 2008, 12:30
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Организмът не би трябвало да хвърля усилия да трупа кост там, където няма съществено силово напрежение. Каквото и да става, в момента на окончателно заздравяване костта е оптимално малко. Това, което описвате като калциране, ми изглежда нормална реакция на периоста, който се е удебелил, защото се стреми да произведе кост.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14th February 2008, 13:36
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Да и аз искам да знам. 4 месеца след операцията съм, аз лично виждам два фини ръба отстрани, но доктора каза, че няма да ги пипа и, че той нищо не виждал Май само аз си ги забелязвам, но все пак ги има. Дали е калциране? На пипане е твърдо, но като натисна, поизчезва. Доктора ми каза, че за нос на 4 месеца бил супер и до годината щял съвсем да стане перфектен. Дали?

И сега като ви чета си мисля, че точно заради калцирането не иска да ме пипа повече, защото сега носът ми изглежда доста добре и да не развалим хубавата работа
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14th February 2008, 14:08
ConfuseD ConfuseD не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 65
По подразбиране

Ох... аз от време на време, както си седя (дори сега), усещам една лека пулсираща болка на мястото, където имах гърбица. Още съм с гипс, но се притеснявам, че след 2 дни, когато трябва да се свали, ще вземе да се окаже, че гърбицата отново ми се е появила. Дали тази пулсираща болка е в следствие на калциране?
Между другото то не би ли следвало да се получава по-често при по-младите хора, тъй като те все още се развиват в някаква степен? Ако е така, аз съм почти на 18г. и май... съм от най-застрашените.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14th February 2008, 14:42
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Няма нищо общо с възрастта, не се притеснявай Аз съм дооста по-голяма от теб, пък ето че имам калциране. Просто си е до организъм сигурно.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Закалцирането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:24.