IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 15th April 2008, 20:18
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
Ами зависи как са ти ги махали..Имах едно гадже дето му разказаха играта. Ей така реши и той случайно да си ги извади. Та единия мъдрец му го бяха рязали във венеца на 2 парчета, вадили на части.Сега не коментирам и специялистите дето са го правили. Но направо после една седмица не можа да се освести. Разбира се съгласна съм -ако порастването на мъдреца води до някакви усложнения или няма място за него да се махне.
А относно това,че се считали за рудиментарни- аз съм поредното доказателство, че не са защото ми е изваден 6ти зъб и сега на неговото място са дошли 7ми и 8ми и с тях си дъвча прекрасно и даже не мисля за зъбни импланти
Mного се чудих дали да отговарям на този пост...още незнам дали трябва...?
Вие сте предубедена към докторите,въобще.
Дали се изваджа на една или 5 части този зъб,за пациента няма никакво значение,факт е че понякога няма друг начин да се извади такъв зъб ,освен да се нареже на парчета!!Усложнения винаги са възможни ,това няма как да се предвиди и никой не е казал ,че трябва да мине без никаква болка,това е операция!
А това ,че са рудиментарни е доказано много отдавна...Вие сте пример единствено за човек,който е загубил дъвкателен зъб.И ако се замислите може би ще стигнете до извода ,че мястото освободило се от извадения 6ти е нямало откъде да се появи в друг случай...?
Отговори с цитат
  #32  
Стар 15th April 2008, 20:59
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Аз доброволно си извадих един ЗДРАВ мъдрец

Казаха ми , че много бързо се разваляли след като поникнат и аз реших , че не го искам.

Болни зъби в моята уста , ааааааа НЕ
Всякакви мнения има - аз смятам че за да си го махна трябва да ми пречи или да е развален поне.
Мисля да приключа по темата,че се отклонихме достатъчно.Всеки е свободен да прави със себе си каквото ще.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 17th April 2008, 21:34
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
Всякакви мнения има - аз смятам че за да си го махна трябва да ми пречи или да е развален поне.
Мисля да приключа по темата,че се отклонихме достатъчно.Всеки е свободен да прави със себе си каквото ще.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #34  
Стар 18th April 2008, 13:42
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Ами по-добре е да се махнат ,когато не са почнали да те тормозят.Не казвам ,че е задължително и трябва да го направиш веднага,но имай предвид ,че един ден трябва да се решиш.Това са зъби,които само докарват проблеми .
Хммм не знам- аз тука не съм съгластна- те изобщо могат и да не ти порастнат- моя е в легнала позиция към другия зъб и не ми расте от 5 години насам и не ми създава проблеми. А да ти кажа тези полегналите може да ти ги цепят и във венеца- вадят ги на парчета абе не е хоп и го няма. Според мен си го извади ако имаш проблем. Аз съм се консултирала поне с 3ма зъболекаря и за проблемния ми мъдрец са ми казали да се извади само ако почне да ми създава ядове.За сега е ОК и не мисля да се самоизмъчвам с вадене.
Аз имах точно такъв полегнал мъдрец и дори не подозирах за него, докато не започнаха да ме болят половината зъби от същата страна. След снимка, се видя какъв е проблема, а след като беше изваден /трудно и болезнено, но нямаше как/, ми направи впечатление, че някак, са ми се изкривили долните резци, които явно са били избутвани от въпросния мъдрец, който се беше разположил толкова нагло в тяхната територия
Сега разбирам, че махането на такъв "диверсант" си е задължително.
Искам да попитам стоматолозите в темата, възможно ли е по някакъв начин изправянето на въпросните изкривени резци, при положение, че съм на 35 години?
Отговори с цитат
  #35  
Стар 6th September 2008, 09:30
Denita_ Denita_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 6
По подразбиране

Брекети
Аз съмс брекети, керамични, но само отгоре за момента. Във вторник ми предстои операция на долния "полегнал" мъдрец. Много ме е страх, казаха ми че ще ме боли ще съм подута, няма да мога да говоря, да ям и т.н... Моля за едно компетентно мнение по въпроса
__________________
Едно издишане и пак съм тук, сега в нас живее някой друг...
Всеки следващ път `почвам от начало...
Отговори с цитат
  #36  
Стар 6th September 2008, 11:14
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Моето мнение, едва ли ще мине за компетентно, но мога поне да споделя, как това мина при мен.
За щастие нямаше рязане и вадене на зъба "на парче", както беше описано някъде по-горе. Проблемът беше, че зъба не беше поникнал, показваше се само една мъничка част от него, но д-ра се справи някак и го извади без рязане. Цялата процедура продължи около час, не помня вече, но на моменти усещах нещо подобно на въртене с отверка, поне това чувствах. Болката не беше непоносима, или пък аз съм доста търпелива, но наистина възстановяването беше доста болезнено и неприятно. Храната ми поне за 4-5 дни беше само течна, защото почти не можех да си отварям устата. Но пък се отървах от наглеца дето ми буташе и изкриви здравите зъби. Всичко ще бъде наред! Успех и бързо въстановяване!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 6th September 2008, 13:14
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Пожелавам Ви всичко да е ок в следоперативния период и да има по-малко болка.
Писано е много по тези въпроси из форума,не е нищо страшно и се преживява, спокойно
Отговори с цитат
  #38  
Стар 27th October 2010, 07:18
moni_har moni_har не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 8
По подразбиране Интересувам се от зъбните импланти

Здравейте,

Може би ще задам глупав въпрос но имплантите като коронките ли са? Защото ми предстои да слагат коронка и съм леко притеснена. На всички мои познати им падат след 1-2 месеца. Не знам на какво се дължи. След като гледах едно клипче за зъбни импланти (http://www.dentissimo.bg/%D0%98%D0%B...B3%D0%B8%D1%8F) ми се струва, че е същото като коронки.

Т.е. има ли разлика? И цената различна ли е?
Отговори с цитат
  #39  
Стар 27th October 2010, 08:05
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Re: Интересувам се от зъбните импланти

Цитирай:
Първоначално написано от moni_har
Здравейте,

Може би ще задам глупав въпрос но имплантите като коронките ли са? Защото ми предстои да слагат коронка и съм леко притеснена. На всички мои познати им падат след 1-2 месеца. Не знам на какво се дължи. След като гледах едно клипче за зъбни импланти (http://www.dentissimo.bg/%D0%98%D0%B...B3%D0%B8%D1%8F) ми се струва, че е същото като коронки.

Т.е. има ли разлика? И цената различна ли е?
Да, има разлика. Импланта е винт, който се поставя в костта, а короната се поставя върху него и се вижда в устата. В цената също има разлика.
Падането на коронките през 1-2 месеца не е нормално. Посъветвайте вашите приятели да си сменят зъболекаря.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #40  
Стар 27th October 2010, 19:15
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ....

Аз пак имах коронка която падна след година..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сложихзъбенимплантмоляпогледнете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:55.