IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #491  
Стар 14th June 2010, 16:12
Алана Шварц Алана Шварц не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Благодяря но...въпросът ми беше друг.
Отговори с цитат
  #492  
Стар 15th June 2010, 09:32
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Относно хирургията - Явор ще даде много по точен отговор от мен. Според мен ако не се налага спешна операция и може да се отложи - по-добре я отложете за есента. Ако все ак се налага да се прави се заредете с много лед за охлаждане и след като се приберете с автобуса в къщи не излизайте. Нормално е 1-3 дни да сте по-подут, но и това ще отшуми. В крайна сметка вашето състояние след операцията ще зависи изцяло от уменията на хирурга.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #493  
Стар 15th June 2010, 16:19
wha123 wha123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Чистиха ми кариес и ми вадиха нерви. Сега ме натъпкаха с някакво лекарство. Въпросът ми е мога ли да пуша през това време, защото следващото ми посещение е след 4 дни и до тогава едва ли ще издържа.
Отговори с цитат
  #494  
Стар 15th June 2010, 18:08
Алана Шварц Алана Шварц не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря за отговора .Операцията не е спешна, защото нямам никакви оплаквания, поводът за снимката беше друг зъб и така случайно се откри и този проблем. Не съм убедена въобще, че ще има операция, защото ще отида и при други специалисти, тъй като...не е удачно да коментирам ваши колеги-хирурзи, но не съм убедена , че са обективни в съветите си, все пак операцията е в техен интерес, а дали е в мой,не е ясно ...Друго , което ме притеснява и не разбрах точно , е това, че в деня на операцията или най-много ден преди нея, трябвало да посетя стоматолог , който да отвори каналите или да ги запълни , не разбрах точно .Не разбирам , ако трябва да се отваря зъба , непосредствено преди операция, той едва ли ще бъде завършен веднага , тоест , след това,докато се оправя ,ще стои така?!Извинявам се , ако звуча лаишки, но не съм питала за подробности , тъй като в момента нямах никакво намерение да си насрочвам дата, преди друга консултация ,но това разбрах, че трябва да се отвори зъба, преди операцията и това ме притеснява.
Отговори с цитат
  #495  
Стар 17th June 2010, 00:08
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Алана Шварц
Здравейте.И аз имам въпрос относно операция на две зъбни кисти едновременно .Първото,което ме притеснява е,че настанаха големи жеги,удачно ли е да се прави операция при толкова високи температури и по-голям ли е риска от усложнения?Освен това искам да попитам ,какво е състоянието на човек след подобна операция ,в смисъл ,че градът в който ще ми правят операцията е на 30 км.от града ,в който живея и след операцията,ако всичко е нормално мога ли да си тръгна веднага и да пътувам сама(с автобус)?Мерси.
Колко са големи тези "кисти"?
Първи вариант- има голяма вероятност да бъдат излекувани само с кореново лечение.
При втория вариант това лечение също се провежда...след което се маха кистозната формация.
Два дни са малко за да се постигне ефект от лечението.
След такава операция трябва да държите лед локално ,сложен в пликче или гумена ръкавица,а отгоре кърпа.15 мин он,15 мин офф...
Можете да пътувате,но точно в тези жеги бих Ви посъветвал да не го правите,с оглед на това ,че ще се подуете значително повече.
Нека поясним...нито знам дали кистата/те са за операция,колко са големи и т.н.Просто казвам какво е положението с вариантите и след операцията.Хубаво е няколко дни да си дадете почивка.
Операцията на такива кисти е във ваш интерес ,защото кистата е във вашата глава.Просто за това е необходим хирург.А дали вие искате или не ,това е съвсем различно нещо...Никой няма да Ви оперира на сила Успех
Отговори с цитат
  #496  
Стар 17th June 2010, 00:11
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от wha123
Чистиха ми кариес и ми вадиха нерви. Сега ме натъпкаха с някакво лекарство. Въпросът ми е мога ли да пуша през това време, защото следващото ми посещение е след 4 дни и до тогава едва ли ще издържа.
Ако сте можел да пушите и преди това, ще можете и сега....
Това в кръга на шегата
Точно с това,пушенето надали има общо,не ви съветвам да се отровите от цигари,просто отбелязвам че няма връзка между тези две неща.
Отговори с цитат
  #497  
Стар 17th June 2010, 00:19
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Алана Шварц
.Не разбирам , ако трябва да се отваря зъба , непосредствено преди операция, той едва ли ще бъде завършен веднага , тоест , след това,докато се оправя ,ще стои така?!Извинявам се , ако звуча лаишки, но не съм питала за подробности , тъй като в момента нямах никакво намерение да си насрочвам дата, преди друга консултация ,но това разбрах, че трябва да се отвори зъба, преди операцията и това ме притеснява.
Идеята е такава...Кистата се е получила в следствие на инфекциозно дразнене от инфектираните канали на зъба.За да не се наложи пак да се оперира след две години е необходимо каналите да бъдат лекувани,защото вътре в тях в момента стои источник на инфекция.Тази инфекция е хронична и за това няма болки.
Когато полето е чисто от към инфикции,приемаме че кореновото лечение ще е добро,тогава може да се оперира кистата и да се премахне оттам.Когато нея я няма ,а зъбът вече нее огнище на инфекция ,тогава се очаква оздравяване и образуване на кост.Ако обаче нещо не се направи по правилата за работа ,тогава се наблюдава рецидив на кистата след две...три години.
Намерете добър специалист ,който да потвърди или да отхвърли нуждата от операция,посетете и хирург и стоматолог ,работещ ендодонтия и изберете правилното поведение.
Отговори с цитат
  #498  
Стар 18th June 2010, 23:15
Алана Шварц Алана Шварц не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря за отговорите. Не знам колко са големи кистите, предполагам не много, нямам никакви симптоми, нито ме боли, нито има подувания или някаква торбичка на венеца.Разбира се, че искам да ги махна, не става въпрос за това ,а само изразих съмнение в обективността на специалистите ,при които ходих, тъй като стоматолозите практикуващи ендодонтия ме съветват да не се оперирам,а да пробвам лечение( при тях), а хирургът да ме оперира (лично той), ясно с какъв мотив)).Ясно ми е, че трябва да се лекуват каналите,но недоумявах какъв ще бъде ефектът от еднократна намеса непосредствено преди операцията...Явно ще се наложи да посетя достя специалисти и дано открия някой, който да ми даде съвет, който е в моя полза,не само в негова...Много ви благодаря за информацията.
Отговори с цитат
  #499  
Стар 21st June 2010, 15:25
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Колко време след изваден зъб се прибира венеца до нормалното си положение ?И кога ще ми изчезне това лекарство,което го слагат след изваждането?
Отговори с цитат
  #500  
Стар 21st June 2010, 15:32
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Зависи кой зъб е бил??Ако е 1ви,е едно,ако е 6ти е друго.
Средно за 2-3 седмици би трябвало да се затвори хубаво раната.В костта заздравяването става до 6тия месец.
Мост може да се прави веднага,имплант след поне 3-4 месеца.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:13.