IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4351  
Стар 10th June 2019, 17:17
tanita tanita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 24
По подразбиране

Здравейте момичета,

две години по-късно рапортувам след сложени импланти при доц.Тепавичарова.

Преживяването ми след операцията беше ужасно, Тепавичарова скоро след операцията замина и остави една докторка, която й беше асистентка по време на операцията, да ме проследява, но се държеше толкова грубиянски, че може да се каже, не получих никаква подкрепа и разбиране от нея.

Имах доооста силни болки, които при мен отшумяха чак след около 10 дена, а техниката на опериране на доцентката според мен удължи този период (после разбрах от нейни колеги, че прекъсвала някакъв нерв, поради което нейните пациентки не могат да си вдигат ръцете нагоре първия месец). Като звънях на доцентката, тя ми обясняваше, че нямало как да имам толкова време непоносими болки. Е, добре, щом казвате, коя съм аз да споря

Основния ми проблем беше, че скоро след операцията започнаха едни изтръпвания на крака, ръце, едни странни мускулни трески без причина, това чудо продължи повече от година и до ден днешен ми се случва чат-пат, дали от упойката или просто от стреса, който преживях в тази враждебна обстановка, не знам. Когато им обяснявах за болките си, не им се вярваше, в последствие като ходех на консултация и обяснявах за тези изтръпвания, пак не им се вярваше. Отделно няколко месеца след операцията покрай въпросните мускулни трески имах и някакви световъртежи, които овладяхме с отоневролога.

Отделно, няколко месеца след операцията започнаха някакви странни сърбежи в долен полюс на лява гърда (който за дълго време остана безчувствен и едва сега започна леко да възстановява чувствителност). Ходила съм на 3 мамографа оттогава, никакъв проблем не виждат, та си остава мистерия. Доцентката също ми каза, че нямало как да имам такива сърбежи (явно знае по-добре от мен )

Иначе - добре с имплантите, но като гледам ще трябва и повдигане и направо страх ме хваща къде и при кой да ходя да го прави...На моменти ми иде да махна и силикона и са направя лифтинг и да се приключва хаха. Особено с излезлите напоследък становища, че текстурираните импланти правели проблеми дългосрочно. За инфо - аз сложих 350 кубика висок профил кръгли текстурирани Ментор кохезия 1. Имате ли информация до каква птоза може да се прави обиране само през ареолата и кога се налага с котва?

Аз доста проучвах доцентката преди да ида при нея и лош отзив не бях чула, всичките й пациентки бяха доволни, явно при мен нещата бяха въпрос на лошо стечение на обстоятелствата и специфична реакция на моя организъм.

Та, за повдигане някой да препоръча? Притеснявам се да не преживея същите странни усещания по тялото и да не загубя чувствителност...
Отговори с цитат
  #4352  
Стар 12th June 2019, 14:14
petq.taneva petq.taneva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2018
Мнения: 13
По подразбиране

Съжалявам много. Случая наистина е доста странен. Надявам си си правила и други изследвания включително и автоимунни - АNA. Аз също имам странен проблем, та от опит споменавам. Лекарите отричат тези неща, тъй като това са редки отклонения на организма и не се знае дали не си е било в теб преди това, а операция и стрес не го отключва. За следваща операция не знам...Първо обстойно трябва да си видиш сегашния проблем. Иначе знам, че Ильо се справя добре с тези неща. За друг нямам си и на идея.
Отговори с цитат
  #4353  
Стар 13th June 2019, 09:33
tanita tanita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petq.taneva Виж мнението
Съжалявам много. Случая наистина е доста странен. Надявам си си правила и други изследвания включително и автоимунни - АNA. Аз също имам странен проблем, та от опит споменавам. Лекарите отричат тези неща, тъй като това са редки отклонения на организма и не се знае дали не си е било в теб преди това, а операция и стрес не го отключва. За следваща операция не знам...Първо обстойно трябва да си видиш сегашния проблем. Иначе знам, че Ильо се справя добре с тези неща. За друг нямам си и на идея.

Благодаря за отговора. Ами правих всякакви изследвания, като специално за автоимунни влязох дори в болницата за обстойна проверка и нищо не излезе. Мистерия и половина, организмът на човека е необятна вселена.

АКо искаш сподели на лични какво има при теб, аз доста мислих и правих по въпроса, стигнахме до извод, че са нервно-вегетативни функционални нарушения, основно на база стрес.
Отговори с цитат
  #4354  
Стар 13th June 2019, 14:54
petq.taneva petq.taneva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2018
Мнения: 13
По подразбиране

Интересно, мен дори не ме приеха в Александровска и ме пуснаха да си ходя с температура и ме препратиха на ревматолог без дори изследванията да показват, че имам ревматоиден проблем. Бях много зле тепература 38 всекидневно и по цял ден. Но стреса си оказва влияние да.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:01.