IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th March 2012, 17:35
ReNiDD_86 ReNiDD_86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 53
По подразбиране Рак на стомаха!

Това е една доста често срещана диагноза напоследък.Като разпространение може да се каже, че най-висока е заболеваемостта в Япония и Китай. В Европа и САЩ разпространението е по-ниско. Рак на стомаха е един от най-честите тумори, на трето място при при мъжете след рак на белите дробове и дебелото черво. Мъжете боледуват два пъти по-често. Обикновено се изявява след 50-60 годишна възраст.
Причини за развитието на рак на стомаха.Рискови фактори.
Развитието на рак на стомаха изисква съчетаното действие на генетични и външни фактори с канцерогенно действие. Външните фактори имат по-голяма роля.
Най-голямо значение има начина на хранен и преканцерозите(фактори, които се приемат за базисна основа върху която се развива рак). Това са:
1. Пушенето,
2. Пържени и силно осолени, бедни на витамини и белтъци от животински произход храни; храни, богати на подправки и холестерол;
3. На консервите;
4. Алкохолните напитки;
5. Тютюнопушенето;
6. На храни, съдържащи нитрати или замърсени с бактерии, гъбички, инсектициди;
7. На съхраняването на храни в пластмасови опаковки;
8. Оцветители в хранителните продукти;
9. Съхраняването на продукти при висока температура и влажност (ориз, фъстъци, царевица, орехи).
Симптоми на рак на стомаха.
Симптоматиката, макар и дискретна се среща още в ранните фази на рак на стомаха. В тази фаза на преден план са изявите на стомашен дискомфорт:
1. гадене,
2. уригнаве,
3. горчив вкус в устата,
4. тежест,
5. усещане на пълнота и разпъване в горната част на корема.
Настъпват и някои промени в апетита:
1. бързо насищане при хранен;
2. Удоволствието от любимите храни и напитки и от тютюнопушенето изчезват.
Истинска, силна болна е рядък начален симптом. При предшестваща стомашна язва настъпва ''пречупване'' на симптомите й - от периодична и сезонна болката става постоянна и не се влияе от диета и медикаменти. Възникват и симптоми от общ характер - обща слабост, лесна уморяемост, отпадналост, понижена работоспособност, намаляване на теглото, смущения в психиката ( апатия, депресия, раздразнителност, безсъние).
Още подробности по темата можете да намерите на: http://zdrave-i-liubov.blogspot.de/ .
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th March 2012, 21:30
denica_r79 denica_r79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 23
По подразбиране

Много полезно инфо, трябва да се замисля....
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th March 2012, 10:12
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Да ви кажа, имам ги всичките симптоми!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th March 2012, 19:01
ReNiDD_86 ReNiDD_86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 53
По подразбиране

ami tova ne e dobre
edin profilaktiqen pregled nikoga ne e izli6en spored men
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th March 2012, 00:04
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ReNiDD_86 Виж мнението
ami tova ne e dobre
edin profilaktiqen pregled nikoga ne e izli6en spored men
Ти, като медицинско лице, си наясно вероятно в какво се изразява прегледа за рак на стомаха?
Защото, от позицията на човек претърпял колоноскопия БЕЗ упойка, на 20 години без реални показания, само за да ми вземат едни 300 лв тъпите "лекари", ще те помоля да не ги препоръчваш тези неща толкова лековато по форума, на хора, чийто багаж не знаеш колко им е....

Същото "нещо" през устата бих си го причинала когато почна да повръщам кръв. Освен това, ендоскопския преглед крие своите рискове и също е животозастрашаващ.. Препоръчва се при силни съмнения, а не ей така - профилактично, на някой оплакал се във форума, че му се подува стомаха...

Цитирай:
Да ви кажа, имам ги всичките симптоми!
Тук трябваше да добавя "Както може би и около 50% от останалите хора" за да загрееш, че е саркастично. И да спреш да си промотираш сайта, като всяваш смут и препоръчваш опасни и болезнени изследвания без да си доказан диагностик!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th March 2012, 01:06
ReNiDD_86 ReNiDD_86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 53
По подразбиране

момиче,това че ти имаш оплаквания които най вероятно са на психическа основа, не означава че трябва да си го изкарваш като бълваш жаби и гущети
и да те светна че аз не съм споменала никъде ендоскопията,просто казах профилактичен преглед.и за твое бегло сведение,че не искам много да ти натоварвам мозъчето, едноскопията не се прави като профилактично изследване,а при точно определени показания.
но откъде да знае това една непросветена душа.и когато следващият път сложиш лекар в кавички се замисли при кой ще отидеш когато пропищиш че си болна
дано да не попаднеш на мен
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th March 2012, 01:29
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Стигнахме до единодушие, че ендоскопския преглед се прави по строги показания, КОИТО АЗ НЯМАХ, КОГАТО ТВОИ КОЛЕГИ МИ НАЗНАЧИХА КОЛОНОСКОПИЯ! Бях отишла на профилактичен преглед.

Дразнят ме супер много тези статии, които пускаш за злокачествени заболявания, чиято симптоматика припокрива най-обикновено преяждане!

Нека всички си пуснем по едно профилактично изследване ей така, белким напълним джобовете на теб и колегите ти...

И както аз не те обиждам на личностна основа, така и ти не си го позволявай! Да, на контра съм, но мозъкът ми няма нужда от умалителни. Моето "мозъче" поне знае как да използва препинателни знаци и главни букви. В Медицинския факултет явно на много неща не ви учат...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th March 2012, 06:16
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ReNiDD_86 Виж мнението
....и когато следващият път сложиш лекар в кавички се замисли при кой ще отидеш когато пропищиш че си болна
дано да не попаднеш на мен

Това от какъв зор? Нали лекарите дават клетва??? Значи ли това, че ако някой, който ти е антипатичен попадне при теб на преглед няма да бъде прегледан?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th March 2012, 09:10
ReNiDD_86 ReNiDD_86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 53
По подразбиране

Като те дразнят статиите ми не ги чети
не съм ти сложила ножа на гърлото да ги четеш,това е пожелание
и да, ако се отделяше повече средства и внимание на профилактичните прегледи в България нямаше да умираме като пилета и да водим челната 10-ка на почти всяка статистика за заболявания.
и ако беше прочела малко по добре предният ми коментар щеше да забележиш,че съм казала, че ендоскопията не е профилактично изследване,това че на теб са ти го направили като такова не означава,че е за профилактика.
идеята за профилактичните изследвания ей така ми хареса,може пък така да се подобри здравния статус на българският народ.
а какви ще са профилактичните изследвания го решаваме ние,които имаме диплома за това,а не хора като теб,които си нямат и идея от медицина
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th March 2012, 12:58
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Повярвай ми, точно защото сте изключително некадърно племе вие, българските медици, смея да твърдя, че без ниакакво медицинско образование, с някои неща в сферата съм изключително добре запозната! И наистина, дано НИКОГА не опра до теб - "медик" без елементарна грамотност, който явно не практикува, а се занимава с интернет пропагандиране на сайт, чиито статии са копнати от други сайтове. (справка http://www.puls.bg/illnes/issue_82/ )

Щом си решила да говориш от името на цялото медицинско общество, да те питам: Как един лекар решава на профилактичния преглед, че пациента има всички налични оплаквания за рак на еди какво си, и му заявяваш в прав текст, че за да се докаже или отхвърли, трябва тежката артилерия, ака ендоскопа? Разбира се, той не се покрива от здравна каса за един млад човек в идеално здраве.... АЗ РАЗБИРАМ, ЧЕ СА ВИ НИСКИ ЗАПЛАТИТЕ, НО НА ВСИЧКИ КОРУМПИРАНИ И АЛЧНИ ЛЕКАРИ ПОЖЕЛАВАМ ПО ЕДНА КОЛОНОСКОПИЯ БЕЗ УПОЙКА!! Ей така - профилактично!

И така, както ме пращаш на профилактичен, ще ти кажа, че съм ходила. Оплаквах се от киселини, пуснаха ми изследване за Хеликобактерос, което беше "отрицателно", и ме пратиха на ендоскопски преглед на стомаха!!! Щото май им се изчерпаха профилактичните методи. За протокола - аз съм на 20 +.


А ти като си тръгнала да даваш онлайн съвети, като един исктински диагностицик, да беше ме попитала за възрастта ми, начина ми на живот, продължителност на оплакванията, прием на други медикаменти, етк... Аз ли да те уча?
Най-лесното е с copy/paste и "Ау, много лошо, отивай на преглед" да се провъзгласиш за медик...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
рак, стомах, хранене

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ракнастомаха
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:11.