IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1731  
Стар 5th January 2012, 15:00
Lolly_Dolly Lolly_Dolly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 22
По подразбиране

Привет на всички, нова съм във форума, попаднах случайно и все още се ориентирам в него.
Темата ме заинтригува много, особено след коледните и новогодишни празници и нуждата да вляза във форма. Искам да попитам до колко е дълготраен ефектът от диетата и налага ли се след някакъв период да се повтаря. Има ли риск да увредя организма си по някакъв начин, тъй като след една подобна диета вдигнах много високи нива на холестерола.
Съжалявам ако е обсъждано вече, но 180 страници трудно ще изчета.
Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #1732  
Стар 8th January 2012, 13:32
Аватара на tevolira
tevolira tevolira не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 20
По подразбиране

риск винаги има, зависи какъв ти е организма и какви нужди има, защото при всеки човек е различно
Отговори с цитат
  #1733  
Стар 9th January 2012, 12:45
Lolly_Dolly Lolly_Dolly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 22
По подразбиране

Да, така си е, благодаря за констатацията.
Май най-добрият вариант е човек да се обърне към диетолог.
Отговори с цитат
  #1734  
Стар 9th January 2012, 14:15
Аватара на kokodidi
kokodidi kokodidi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1 107
По подразбиране

диетолозите си струват пари
и обикновенно диетите са със скъпи продукти, а не всеки има възможност да спазва такива менюта.
Аз например нямам възможност всеки ден да си купувам грейпфрут или ананас, кедрови ядки и др. подобни.
Отговори с цитат
  #1735  
Стар 9th January 2012, 16:41
Аватара на didolina
didolina didolina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 2
По подразбиране Здравейте!

Здравейте !
От днес започвам диетата и намерих този форум, за да споделям въпроси, мнения и резултати. Мисля, че ще ме насърчи да се придържам към режима и ще ми помогне много ако си споделям с някой, който да ми влиза в положението, защото всичките ми приятелки твърдят, че нямам нужда от диета, а пък само аз си знам как се чувствам. В крайна сметка най-важно е как се чувстваш в тялото си, а не как изглеждаш на другите, нали? Висока съм 170 и нормалното ми тегло,което поддържах с години е 55кг. През последните няколко месеца обаче качих доста и сега тежа 61кг (мерих се тази сутрин). Целта ми не е да окльощавявам, искам просто да си върна нормалните килограми и да тежа 54-55 кила, за да се чувствам добре.
При мен проблема е, че ми е адски сложно да не ям след 20ч. Не ми е проблем и цял ден да не ям, просто ми е такъв режима,че след 8 вечерта не мога да спра да ям-тогава ми се дояжда и сладко, и вобще-адски вреден навик. Много се надявам на някакъв съвет, който ще ми помогне да преодолея този навик,защото първите дни ще са най-сложни.
Съжалявам, ако се е получило прекалено дълго. В общи линии искам да ви кажа, че ще се радвам на вашата подкрепа. Целувки !
Отговори с цитат
  #1736  
Стар 10th January 2012, 11:09
Аватара на kokodidi
kokodidi kokodidi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1 107
Wink

Дидолинче, имаш подкрепата ми. Аз определено имам доста за сваляне, но съм решила да спазя новогодишното си обещание и тази година да сваля 30 кила - даааа доста са, но ще успея убедена съм.
В момента спазвам японската диета - не я препоръчвам: свалят се наистина между 4-8 кг., но е доста изтощителнаи си е гладуване.
След нея все още не съм решила какво да правя но имам още 7 дни

А относно съвета, който мога да ти дам при преодоляване на навика за хранене след 20:00 - всеки път когато ти се прияде нещо сладичко или нещо след 20:00 просто си представи колко зле ще се чувстваш след като го изядеш и как си изглеждала преди няколко месеца, как би искала да изглеждаш и т.н. - при мен върши работа

Последно редактирано от kokodidi : 10th January 2012 на 11:12
Отговори с цитат
  #1737  
Стар 10th January 2012, 14:40
Lolly_Dolly Lolly_Dolly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 22
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kokodidi Виж мнението
диетолозите си струват пари
и обикновенно диетите са със скъпи продукти, а не всеки има възможност да спазва такива менюта.
Аз например нямам възможност всеки ден да си купувам грейпфрут или ананас, кедрови ядки и др. подобни.
Скъпи са, но здравето си е на първо място. А относно продуктите, не е така, моя позната плати еднократно 100 лева за диетолог, който й изготви хранителен режим в зависимост какво тя обича да яде, като за всяко хранене имаше различни варианти. Така или иначе и с тази диета се дават пари за плодове или каквото и да е.
Отговори с цитат
  #1738  
Стар 10th January 2012, 18:36
Аватара на didolina
didolina didolina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 2
Red face

Цитирай:
Първоначално написано от kokodidi Виж мнението
Дидолинче, имаш подкрепата ми. Аз определено имам доста за сваляне, но съм решила да спазя новогодишното си обещание и тази година да сваля 30 кила - даааа доста са, но ще успея убедена съм.
В момента спазвам японската диета - не я препоръчвам: свалят се наистина между 4-8 кг., но е доста изтощителнаи си е гладуване.
След нея все още не съм решила какво да правя но имам още 7 дни

А относно съвета, който мога да ти дам при преодоляване на навика за хранене след 20:00 - всеки път когато ти се прияде нещо сладичко или нещо след 20:00 просто си представи колко зле ще се чувстваш след като го изядеш и как си изглеждала преди няколко месеца, как би искала да изглеждаш и т.н. - при мен върши работа
Mерси много за подкрепата ти Снощи не можах да се сдържа обаче и хапнах една сладка в 20.15 Права си, наистина ми беше много гузно, но поне ми се успокои душичката... Днес пак ще съм пред това изпитание, в момента хапвам картофки на фурна с ориз Имам въпрос- в деня за варива яде ли се салата с яденето? Информативно, да знам как да се глася за довечера Целувки !
Отговори с цитат
  #1739  
Стар 11th January 2012, 09:43
Аватара на kokodidi
kokodidi kokodidi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1 107
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от didolina Виж мнението
Имам въпрос- в деня за варива яде ли се салата с яденето? Информативно, да знам как да се глася за довечера
Мисля, че не може, но нека се изкаже някой по запознат с диетата.
Отговори с цитат
  #1740  
Стар 31st January 2012, 00:03
inna1313 inna1313 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 1
По подразбиране

само да попитам през плодовият ден може ли да се ядат зеленчуци ?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникдневнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:14.