IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3031  
Стар 15th October 2017, 16:26
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

Мерси Ellia. Да и на мен ми криви, надявам се да е от отока. А одеве ми се случи нещо странно, което преди не помня да ми се е случвало. Боядисах си косата (с Garnier) и в резултат започнах да усещам ужасната миризма на боя в носа, но не като вдишвам, а като издишвам - все едно цялата съм се пропила с нея. Не знам заради ринопластиката ли е или боята е прекалено отровна. И преди съм ползвала същата марка, ама такава гнуст при издишване не съм изпитвала. Изкъпах се и продължавам да я усещам.
Отговори с цитат
  #3032  
Стар 15th October 2017, 21:18
Ellia Ellia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Josefine Виж мнението
Мерси Ellia. Да и на мен ми криви, надявам се да е от отока. А одеве ми се случи нещо странно, което преди не помня да ми се е случвало. Боядисах си косата (с Garnier) и в резултат започнах да усещам ужасната миризма на боя в носа, но не като вдишвам, а като издишвам - все едно цялата съм се пропила с нея. Не знам заради ринопластиката ли е или боята е прекалено отровна. И преди съм ползвала същата марка, ама такава гнуст при издишване не съм изпитвала. Изкъпах се и продължавам да я усещам.
Да, и на мен ми се е случвало. Обяснявам си го с това, че все още има нежни и незараснали участъци в носа, които попиват миризмата Аз даже имах странна и даже гадна миризма в носа доста време при издишване, но вече всичко е ок.
Отговори с цитат
  #3033  
Стар 20th October 2017, 11:21
Chocolate9 Chocolate9 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 113
По подразбиране

Здравейте. Д-р Илхан ще проведе консултации в София на 25 и 26 ноември (събота и неделя). За записване на час, моля обадете се на 0877909255 или изпратете лично съобщение в българската му фейсбук страница: https://www.facebook.com/%D0%94-%D1%...8620229968209/
Отговори с цитат
  #3034  
Стар 20th October 2017, 11:24
Аватара на Elytsa
Elytsa Elytsa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 1
По подразбиране

Моя близка се оперира при един доктор в Турция - Алев Джамджъоглу и е много доволна. Мисля, че беше оперирал известно момиче и нашумя като име там. Сприятелихме се в инстаграм и като гледам има добри резултати...
https://www.instagram.com/dralevcamcioglu/
Отговори с цитат
  #3035  
Стар 25th October 2017, 17:58
Alisia777 Alisia777 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте на всички момичета. Искам да ви поздравя за темата която сте направили,защото може би ще ме спаси от поредната трудно поправима грешка, през която толкова много момичета от този форум сте преминали. Искам накратко да ви въведа в моята ситуация. Преди една година реших че искам да си направя ринопластика, Живея в Испания, но незнам защо реших че предпочитам да я направя в България. И така се започна едно търсене на добър хирург за първа ринопластикa. Четене, информиране, гледане на реклами, мислене по цяла нощ. Позитивни и отрицателни коментари И единствените хора които сте ми в помощ, сте вие момичета и вашите до болка откровени мнения и опит . Нямах представа че последиците може да са толкова сериoзни при ринопластика преди да навляза в тази материя и да се запозная със всичко.Първият хирург в България при които записах час е Веселин Молов, знае ли някой нещо за него ? Не съм намерила и едно мнение за този хирург! Преди месец реших че щом имам сумата ще се оперирам при Др Енчев, заради популярноста мy от която човек хваща някакво доверие. Разколебах се от този форум! Също съм изпратила съобщение и чакам отговор от Др Бенчев и Доkтор Милко Kовачев. Обаче четох толкова много за Доктор Дилбер в Турция, и той ми обещава резултат каквто аз искам. Виждате ли момичета каква каша е в моята глава , моля ви помогнете ми с мнения пo всичко това което написах, Стреса от това да избереш в кой ръце да се довериш за пръв път е огромен . Нямам никакви интервенции по себе си до сега. Разтрои ми се психиката и не мога и да спя от толкова много мислене. Искам да го направя декември месец тази година. Помогнете, Дайте мнение, Страх ме е много от резултата! ;( А и трудно събрах тези пари, нямам възможност за ревизия ако нещо се случи, изключен вариант за мен.
Отговори с цитат
  #3036  
Стар 25th October 2017, 20:15
Аватара на yoube
yoube yoube не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 149
По подразбиране

Аз така като те гледам не си чела май достатъчно, продължавай.
Отговори с цитат
  #3037  
Стар 26th October 2017, 09:49
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

Alisia777, споко, всички минават през този ад с мисленето и чуденето. За съжаление тук никой не може и не би ти препоръчал хирург, защото и най-добрият да избереш 100% гаранция няма. Ти така или иначе искаш в чужбина да се оперираш. Има един доста популярен в Англия (и скъп) при когото ходят много хора да им оправя поразиите от предни ринопластики. Казва се Lucian Ion. Поразрови за него ако мислиш че можеш да се разделиш с 8-9000 евро.
За турските не мога да говоря щото имам опит само с 1 и то съм във възстановителен период, 4 седмици post op. За сега носът ми изглежда ОК, но е подут така че не знам как ще е като спадне. И освен това още е частично запушен, което сериозно започва да ме притеснява (а никога не съм имала проблем с дишането преди въпреки кривата преграда). Така че още е рано да хваля или да се оплаквам от хирурга. От самата операция и грижите в болницата и всичко съм много доволна, упойката я понесох все едно не я е имало. Повече за сега не мога да кажа. Всъщност има едно нещо от което не съм особено доволна, и то е, че не ми стигат обясненията - какво ми е направил и защо. Каза ми какво да правя и не правя, но пак не ми обясни защо. А аз ако не разбера смисъла на едно нещо почвам да си правя каквото лично аз си преценя според моята си логика. И понякога вземам грешни решения от неопитност.
Според мен трябва да направиш това, което почувстваш от вътре - така или иначе съвет няма никой не може да ти даде.

Аз пък се чудя дали с това непрекъснато мазане на носа ми с мазила не си съсипах кожата, защото порите ми станаха огромни кратери. Как да ги смалявам, помагайте.

Последно редактирано от Josefine : 26th October 2017 на 10:12
Отговори с цитат
  #3038  
Стар 26th October 2017, 11:11
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

Риното е много коварна процедура имайте го предвид. Вероятността от усложнения е ясна, но много често можеш да се сдобиеш с непредсказуеми екстри и промени, които да ти вгорчат живота - едно ти оправят друго ти развалят. Ето аз в добавка към удължена горна устна, което ми придава унил страчески вид се сдобих и с функционален проблем в храненето. Когато се храня ми се събира храна под горната устна. Това е резултат от резециран depressor septi nasi поради което се е разхлабила устната под носа и се събира храна. Която аз обаче не мога да изкарам с език, защото не ми стига чак до горе и трябва след всяко хранене да се жабуркам с вода, а се налага понякога и с пръст да изкарвам храната от там. Някой имал ли е такова усложнение и ако да оправило ли се е с времето. Много е дразнещо.
Отговори с цитат
  #3039  
Стар 26th October 2017, 20:49
Аватара на yoube
yoube yoube не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 149
По подразбиране

тя трудно е събрала пари за някакви анономници в България ти къде я вкарваш в схема за 10 хиляди евро. Точно за това и писах да продължава да чете, накрая ще стигне до истината. А тя е такава, че в България може да и направят страхотен нос чувствително по-евтино, но риска е огромен, той е толкова голям че по-добре да продължава да събира пари и да се оперира в чужбина, където евентуално ако лекаря сгафи (което по мои наблудения почти не се случва) няма да те прави теб на луда, а ще поеме вината. Защото няма нищо по-лошо от това да те обезобразят и да те изкарват луд и едва ли не ти виновен. Играеш си на руска рулетка с носа. Не се влияй от сърцати мнения с по един коментар възхваляващи по опреденен стил някой хирург, обикновено липсват снимки и лични преживявания на оперирания, като непременно ще се нахулят полеко тия които са се оплакали преди няколко поста, нещо напълно нетипично за пациент. Който пък така или иначе е с все още подута камба и не е сигурен в собствения си резултат дори.
Отговори с цитат
  #3040  
Стар 28th October 2017, 04:52
Alisia777 Alisia777 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 4
По подразбиране

yoube - Върнах се, където ме прати - да продълявам да чета и ето ме, четири дни и нощи по късно прочетох цялата темa, дори аз съм ти благодарна за отговора, защото стигнах сама до извода че поемам голяма отговорност с това мое решение и гаранция 100% в никого и в нищо няма ! Та това е операция за бога, не е козметична процедура, дори самият хирург не може дадe пълни 100% какъв ще е крайния резултат, според мен, Но изключих 1 - во варианта за България ще си кажа и защо! 21 век, когато технологиите са толкова развити, смятам че всеки хирург би следвало да върви в крак, да се обновява, да подобрява и улеснява начина си на работа и да се стреми към по добри резултати, но видях че не е така! Гореспоменатите от мен български хирурзи предпочитат явно(това ми беше уточнено от двата отговора които получих от тях)да работят по конвенционалната методика за ринопластика т.е не се използва ултразвуков скалпел.(чупене на носа и моделиране до голяма степен на късмет в желания резултат ) (ултразвуков скалпел-за момента това е най модерната технология от проучването ми, която позволява много по голяма прецизност в работата и намалява с голям процент, риска от грешки и нeжeлaни резултати. ( Всеки хирург би следвало да използва тази технология, така че при мен веднага отпаднаха като опция, дори много се посмях върху този факт и себе си колко наивна съм била). Въпросния (неизвестен хирург) пък отговори че работят с Green stick - А това въобще какво е ? един час да търся аз информация за въпросното нещо и нищо да не намирам, явно е показателнo, ами и върху това се посмях. Естествено също не е по модерната технология (и как ли да бъде ? с какво да си го позволят като сигурно правят по 2,3 ринопластики в година, едва ли са повече,пoнeжe щеше нещo да се чуe поне за него, а едно мнение - макар и отрицателно не намерих,което пак стигнах до извода е много показателно!) Отпадна и той като вариант за мен автоматично, не че отричам други методи но аз за 50/50 няма да легна под нoжa. Колко заблудена съм била да мисля в парите(че може да спестя в избора, а не осъзнавах сериозноста на нещата) Енчев и той ми отпадна като вариант, много са причините, много са и негативните коментари (не, че човек трябва да се доверява на това, но все пак те идват от опита на пациенти) а и някак си кактo мy казвате вие - не ми харесва почерка като се загледам, оставя нослетa камбести , не ми допада. Аз не съм някакъв фатален случай , за да го направи приличен, аз се стремя към подобрение. И така отпадна варианта България. Аз живея в Испания, където нещата са по развити в тези области а тръгнах по обратния път. Вие от България се ориентирате към чужбина и правилно. Като покрива един хирург опеделени критерии процента за провал намалява. И една от тях мисля е да e специалист в определената област, тоест ориентирам се към човек които се занимава предимно или само с ринопластика (естествено да правиш по две операции на ден трябва да си по задобрял от две в годината) Josefine - Благодаря и на теб за предложението и вниманието но нямам тази финансова възможност. Това което максимум мога да заделя е 3500 евро. За момента, се спрях да доктор Дилбер в Турция(обърнах внимание и на хирург тук но разликата в цената е доста голяма ) - това което ме плаши е че се работи по отворения метод и днес докато гледах какво представлява, припаднах буквално се добрах едвам на дивана и ми прилоша, макар че обикновено ми понасят подобни неща но явно защото знам че ще е върху мен, така се случи. Този отворен метод наистина зле ми понася. Оставят ли белези след него ? Крие ли рискове страшни? Yoube - започнах ли да се ориентирам в по правилна посока или да се върна още да чета :Д Разбрах гаранция няма - Избираме хирург с които да сведем до минимум провал. Добре че сте вие, защотo щях да се оставя в ръцете на непознат, без да съм информирана. Благодаря. Следя кои имена са най коментирани тук, но виждам за всеки и положително и отрицателно. Нормално е, всичко е много индивидуално. Човек, организъм, база върху която се работи. Осъзнах сериозноста на нещата.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
новобранец

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Турскихирурзи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:32.