IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 12th November 2009, 23:57
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране 21 Декември 2012, краят или новото начало ?

Е, не знам дали повечето знаете, но на 21 Декември 2012 г. свършва календарът на маите. Маите са изчезнал народ, живял пред периода 500 - 900 год след Христос. Смята се, че са били най-напредналата цивилизация за времето си, като същевременно са имали завидни познания по астрономия.

Мнозина смятят, че тогава в света ще настъпят множество промени от положителен и отрицателен характер, които може би ще доведат до краят на света или поне до нашият край - на човечеството.

Ако всъщност трябва да погледнем от малко по-глобална гледна точка, според филмът "Zegeist", това време се бележело с преминаването от Водолей към Овен.

Други смятат, че веднъж на 26 хиляди години слънцето е в някакъв паралел с Млечният път и това ще доведе до невиждани катаклизми, които вече се случват. Мнозина изследвания сочат, че когато това се е случило за последен път на Земята тогава е бил последният ледников период, довел до изчезването на милиони видове флора и фауна, както и нашата поява - хомосапиенс.

В по-глобална гледна точка събитията биха изглеждали по този начин възоснова на спада на магнитното поле на земята тя се нягрява което води до разтопяването на ледниците повишаването на нивото на океаните масовите ураганни бедствия, наводнения, суша и глад идеалната предпоставка за да избухне световна война.

Също се говори, и че има вероятност магнитното поле да се обърне, което означава, че всички комуникации, които използваме ще са непотребни. Неща като мобилни телефони, GPS, връзка със спътници и други.

Е, какво мислите ?
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th November 2009, 00:07
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Аз смятам че тогава ще завали сняг
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th November 2009, 00:18
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Има ли някакво значение какво мислим ние?
На мен лично ми е все тая, честно казано.
Страхувайки се от това, което ме чака след еди-колко си години, може да си умра от притеснение или от безброй други неща.
Освен това какво променя нещата, ако знам, че ще умра тогава? Може би да свърша повече неща, че за какво, на оня свят кой ще ми държи сметката, а и не можем да наваксаме за няколко години това, което ни е било отречено за цял живот. Може би сме просто по-ощетено поколение и на нас се пада финалната дестинация...
Единственото, за което си струва май да се замисли човек, е дали показва на обичаните от него хора достатъчно категорично обичта си, дали ако утре умрем, няма да съжаляваме, че последно сме се скарали с някой близък човек и сме го наскърбили, дали по-скоро не бихме искали близките ни да запечатат в съзнанието си нашата милувка, нашата усмивка...
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th November 2009, 00:28
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

http://www.youtube.com/watch?v=Hz86TsGx3fc
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th November 2009, 12:47
Аватара на LP_
LP_ LP_ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: Бургас
Мнения: 564
По подразбиране Re: 21 Декември 2012, краят или новото начало ?

Цитирай:
Първоначално написано от HATE

Също се говори, и че има вероятност магнитното поле да се обърне, което означава, че всички комуникации, които използваме ще са непотребни. Неща като мобилни телефони, GPS, връзка със спътници и други.

Е, какво мислите ?
Не само се говори, ами е и доказано, че смяната на полюсите е циклично явление, т.е. е въпрос на време да се случи пак.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th November 2009, 13:01
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Уф, не ща да се замислям
на 19 декември 2012 ще си призная за четири годишните чувства от любовно естество, на един приятел и ще чакам да дойде 20 с нетърпение ,
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th November 2009, 17:05
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Страх ме е , надявам се да не се случи.......
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th November 2009, 19:49
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Язък, точно 1/2 година няма да ми стигне да се пенсионирам
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th November 2009, 12:20
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Не вярвам,въпреки че филма ме стресна
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th November 2009, 12:33
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

е да ама я се замислете ,ще сме поколение което е станало свидетел на явление което не всеки може да види,друг е въпроса че няма да можем да разказваме
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Декември2012краятилиновотоначало
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:03.