IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th December 2010, 14:34
PURE PURE не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 2
По подразбиране Булимия и анорексия, хранителни разтройства

Здравейте на всички.

Надявам се, че всички читатели са в добро предколедно настроение

Направи ми впечатление, че от много време tialoto не е разглеждало темата за хранителните разтройства, в частност булимия и анорексия, заболявания, за който в България не се говори много и се знае изключително малко.

Бих искала да отворя тази тема и да призова всички хора, които имат ниакакви знания или въпроси по темата да пишат тук.

Аз самата се боря с тези заболявания и съм притеснена и шокирана от липсата на знание и компетентност на голяма част от обикновените хора, като мен по този въпрос.

Искам да обърна внимание, че тези разтройства засягат по един или друг начин, най- уязвимата част публиката - младите хора.

И така, след като tialoto обръща такова голямо внимание на здрабвослобното хранене и отслабване, мисля че тук е мястото да се обърне голямо внимание и на здравословната психика и здравословното отношение към храната и това как младите момичета (и момчета) възприемат тяхното отражение в огледалото.

Аз самата съм студентка по право в UK. Тук има 1.1 милиона хора които са засегнати от тези заболявания, като тези статистики се повтарят в много страни в Европа. Тук обаче има специaлизирана и безплатна медицинска помощ, която предлага различни видове лечение, от психотерапия, до когнитивно-поведенческа терапия, диетолози, работа в група и т.н. За голямо съжаление, разбирам че в България сме далече от момента, в които това ще се случи, но това не значи, че не можем да си помогнем сами и да се подкрепяме, до колкото това е вузможно.

За това, моля всички хора, които имат някакви познания, информация или въпроси свърсани с различните хранителни разтройства да споделят опита си.

Благодаря
  #2  
Стар 13th December 2010, 09:38
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=1762
  #3  
Стар 18th December 2010, 22:16
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз съм имала и 2те. Първо булимия, след това реших че няма нужда да хабя средства за храна и ... анорексия. Стигала съм до 36 кг. За щастие откриха в фаза в която все още мога да се лекувам. Резултатите от тези хранителни разстройства си личат и до днес - от гъста и здрава коса стана тънка, кожата ми се изсуши и състари преждевременно, бъбреците ми изобщо не са добре, сърцето също. С кожата оправих положението и в момента е гладка и възстановена, косата почти, за бъбреците и сърцето обаче не съм много сигурна, и все пак изкарах 2 операции и нямах проблеми. Но като се замисля че пак леко се отървах и се спасих защото болестта се откри навреме от близките ми.
  #4  
Стар 18th December 2010, 22:41
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Браво на теб , че си имала силна воля и си се "отскубнала" от ноктите на тези коварни болести
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
  #5  
Стар 19th December 2010, 02:05
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

Хмм,винаги ми е било интересно специално за тези болести..но нещата незапочват ли първо с внушението , че се чувстваш пълна..Тоест донякъде незасяга ли и психиката..
  #6  
Стар 19th December 2010, 07:17
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Е как ще може да се внуши,че няма глад
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #7  
Стар 19th December 2010, 13:12
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Те глада май спират да го усещат
  #8  
Стар 19th December 2010, 14:30
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Когато свикнеш на малко храна или почти без храна, и глад не се усеща, всеки път когато хапнеш съвсем малко и започва да боли стомах. Аз бях 55 кг при ръст 1.60 и с тези хранителни проблеми станах 36 или 37. В момента съм 47 и се чувствам идеално.
  #9  
Стар 19th December 2010, 14:35
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Чудесно е,че си го превъзмогнала,чувала съм,че са трудно лечими заболявания
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Булимияанорексияхранителниразтройства
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:10.