IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th January 2010, 19:16
Маркончо Маркончо не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 10
По подразбиране Подаграта - коварна и непредсказуема

Здравейте Подаграджии, отварям темата за всички които страдат или се интересуват от болестта. Аз лично съм писал за нея в друг форум и бих обменил мнения отново защото бих казал че натрупах достатъчно "опит" и знания. Вече съм на 45 а първата криза получих на 39г. Като начало бих казал на всички - спазвайте диета доколкото ви е възможно, ПИЙТЕ МНОГО ВОДА С Рн над 7,0 (над 2,0 литра на ден) и се наблюдавайте урината - трябва да е прозрачна и на лакмусни хартийки да е в зеления сектор. Това е за начало... на любопитните ще има продължение.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th February 2010, 18:51
dedo72 dedo72 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 1
По подразбиране БРАВО....

Време беше да се отвори тази тема.Ако се намери доктор ревматолог
да участва ще е много интересно.Знам го това от форума за психично болни с участие на психиатри.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st February 2010, 19:33
Маркончо Маркончо не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 10
По подразбиране Психиатър иболни

Това шега ли е... ако е така, не я разбрах. Макар че всички в тая държава имат нужда от психиатър, но темата е Подаграта!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th August 2010, 15:26
hi6nikax hi6nikax не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 8
По подразбиране Re: Подаграта - коварна и непредсказуема

Цитирай:
Първоначално написано от Маркончо
Здравейте Подаграджии, отварям темата за всички които страдат или се интересуват от болестта. Аз лично съм писал за нея в друг форум и бих обменил мнения отново защото бих казал че натрупах достатъчно "опит" и знания. Вече съм на 45 а първата криза получих на 39г. Като начало бих казал на всички - спазвайте диета доколкото ви е възможно, ПИЙТЕ МНОГО ВОДА С Рн над 7,0 (над 2,0 литра на ден) и се наблюдавайте урината - трябва да е прозрачна и на лакмусни хартийки да е в зеления сектор. Това е за начало... на любопитните ще има продължение.
Маркончо аз съм близо три годинки с подагра имал съм 5-6 кризи не съм аз който да ти дава съвет но увеличаването на суровата храна за сметка на готвената и преминавамето на вегитариански режим(начин на живот)е от изключителна важност за лечението.Знам ще кажеш че не се лекува но аз мисля че могат да се постигнат много добри резултати буквално да ч пратиш в девета глуха да си седи там и да не се показва повече.Изкам да ти кажа още че храните които поглъщаме в организма са алкалкно и киселинно образуващи много е важно алкалните да са в пъти повече от другите зада може човек да е в отлично здраве по принцип.В основата на подаграта е чревоугодничеството няма кво да се лъжем макар да има и други пречинители. Затова да се обърнем към природата за помощ щот и обърнахме гръб и за това идват тез беди и заболявания нелечими като рак подагра идр.Мисля че това ни е единствения шанс.Пожелавамти здраве и силна воля да се справиш с това изпитание които всички ние сме дължни да се справяме с тях.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th August 2010, 12:01
Маркончо Маркончо не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 10
По подразбиране

Здравей, явно аз имам повече стаж и като години и като брой кризи. Това за алкалните и киселинните храни е правилно, за диетата също. Явно си попрочел ова-онова и спазваш правилата. Обаче има още доста изненади. Аз започнах да пия доста алкална вода с рН над 7,8 и започнах да правя камъни в бъбреците. За 4 години имах две кризи. Явно трябва да се поддържа добро рановесие между течности и храна. Всичко разбира се е индивидуално. Не зная али си наясно но при кризи сода-бикарбонат помага много. Гони кризата.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st December 2010, 15:00
hi6nikax hi6nikax не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 8
По подразбиране

Това с содата е наистина помага и наистина баласа е важен между храненетата но най-важно заа мен е да имаш желязна воля щот изкушенията са на всякъде около нас.Всичко добро меннн.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st August 2012, 11:04
benzbromaron benzbromaron не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Забелязах темата и искам да споделя,че има лекарство -Benzbromaron 100al.Аз го пия от 1 година,ям почти всичко и пия почти всичко(без бира и субпродукти,гъби)и нямам никакви проблеми.За съжаление лекарството не се предлага в България,но аз мога да съдействам за доставката му от чужбина.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st August 2016, 07:33
gaburata gaburata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2016
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте, Тази болест явно е ужасна и няма трайно лечение. Баща ми я има от години и метне ли го кризата е някакъв ад. Пробва всякакви мазила и лекарства, даже и хомеопатия и ефекта беше 0. Нкарая на своя глава му купих алое за пиене на Форевър и молих майка ми да следи дали го пие. И едно мазило пак на Форевъв му взех. По него време пак беше с криза. Искам да ви кажа, че съм безкрайно щастлива, защото вече половин година няма оплаквания. Спазва си пак диетата, както преди, но си позволява и малко от забранените неща.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th September 2016, 09:11
Niky13 Niky13 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2016
Мнения: 1
По подразбиране наследственост

Подаграта наследствена ли е? Благодаря!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th September 2016, 10:34
Аватара на Siqana
Siqana Siqana не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: София
Мнения: 187
По подразбиране

До колкото знам лошата обмяна при пикочната киселина може да се наследява, а от там после може и подагра да се получи.
__________________
all you need is love ...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подагратаковарнанепредсказуема
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:24.