IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st April 2011, 21:47
Fixxxer Fixxxer не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 3
По подразбиране Възстановителен процес

Здравейте! Обръщам се към хората, занимаващи се с проблеми от този сорт, надявам се да не съм много нахален с питането си. Значи, работя в офис, горе долу от 5-6 години, нямам много много движение и доста съм залежал. Чувствам се схванат, болят ме краката и тялото като цяло. А и не се храня много качествено. Повечето само сухи храни (сандвичи, пици, закуски и т.н.). Та питането ми е, някой може ли да ми каже каква физическа подготовка да правя, какво точно да правя и как най-вече, за да не се контузя (а и сега си имам проблем с двете ми рамена, като си вдигна ръцете и ги разперя се чува хрупане/прещракване), или някаква диета... не знам, просто търся малко съдействие от по-знаещите, за да не направя някоя беля със здравето си и тялото си. Знам, че има теми в които е писано, но не искам да почвам да ги чета ей така на сляпо, без да знам какво да правя и да съм сигурен, че няма да го направя правилно. Мерси!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd April 2011, 09:04
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Това ли го наричаш възстановителен процес? Контузии от мързел не се получават - не знам какво си имал предвид с това изречение горе.

Основното е да възстановиш движението. Било то преди, след или по време на работ - това си е твоя грижа кога. При проблеми със ставите има специални режими. Едва ли ще се юрнеш да правиш тежки режими, за това прости съвети: увеличаваш приема на течности (вода, чай, фрешове), намаляваш сериозно солта (така пречистваш бъбреците, а оттам и ставите), използваш зехтин вместо рафинирани растителни мазнини, намаляваш приема на животински протеини, пикантни храни, пържени и т.н.

За да възстановяваш ставите трябва да използваш пълния им капацитет на движение. За това се правят упражнения. Сшециално за раменете: мажове в различните равнини (напред, назад, равнината зад гърба, пред гърдите, настрани на нивото на раменете - гледай да описваш хубави кръгове). Правиш ги бавно, с времето ще ги забързаш. Ето ти още нещо за ставите и мускулите, които ги държат: http://vbox7.com/play:cf16aa53

Успех.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd April 2011, 20:07
Fixxxer Fixxxer не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 3
По подразбиране

Кое по-точно да наричам възстановителен процес? Аз питам за такъв, а не говоря за него. Има разлика. Също така не знам за какъв мързел говориш, никъде не съм споменал, че по принцип си правя някакви упражнения, но от мързел не ги правя редовно. И тук има разлика.
Като теб и аз не знам какво си имал впредвид с тези две твои започващи изречения, но както и да е. Явно си искал да ми помогнеш по някакъв непознат за мен начин, първо да нахокаш и да се скараш. Няма проблеми, свикнал съм с форумните нинджи и разбирачи. Не ме притесняваш особено. Но не за това съм тук.
Не може ли като човек да напишеш това което знаеш и да помогнеш(ако искаш де, никой не те е карал насила да следиш за форумни нередности), а не да ме хокаш(не че си направил голяма работа с това).
Извинявай за по-острия ми тон , това бяха моите 2-3 започващи изречения гледам така е прието.

Да си обобщя предишното мнение, явно не е разбрано правилно.
На работа съм в по-голямото време от денят (9 часа и половина) и е свързана със седене на стол пред компютър и нямам достатъчно раздвижване на тялото. Мисля, че доста точно съм написал за физическата подготовка , че ако започна някаква, може да се контузя ако не е точно такава каквато ми трябва за започване, също и ако я правя неправилно. Питах и за диета, ако трябва да променя начина си на хранене - как и с какво. Не съм сигурен, че просто ако сменя храната (от сандвичи на супи), че нещата ще се оправят. Не случайно. Та за това питам - ако има хора които знаят за какво говоря и просто могат да ме насочат с 1-2 изречения, точно, кратко и ясно.

Иначе благодаря за вниманието!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd April 2011, 20:27
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

купи си колело и като свършиш работа го мятай, гарантирано раздвижване !!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th April 2011, 01:04
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Мда,тук много хора си карат колело в Германия.Хора в костюми дори
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th April 2011, 08:45
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Първо не съм те хокал, нито съм ти се карал... И ти като дебеланите във форума възприемаш нещата по странен начин. Както си задал въпросите, така съм разбрал какво си питал... Ще ти обясня какво съм имал предвид (не Впредвид). Възстановителен процес се прави при проблеми със ставата или друго, като целиш възстановяването до нормално състояние. За контузиите написах, че те с мързел не се получават (не съм визирал теб). Това става с неправилно натоварване или изсилване. Като правиш нещо възстановително - се почва от най-елементарното с минимално натоварване, т.е. възстановяване и контузии няма как да стоят на 1 място. Преди да почнеш нещо се ориентираш какво време имаш и за какво точно ще работиш (дали ще са рамене или не ти си знаеш). Пратил съм ти ставна гимнастика, обясних ти за маховете в равнините, оттам нататък ти си доразвиваш както си искаш.

За храненето ти съм написал в 1 изречение основните неща. Примерна диети - пречистваш червата (10 дни), после оризова диета (60 дни)- това започва между декември и началото на март.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th April 2011, 10:08
Fixxxer Fixxxer не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 3
По подразбиране

Благодаря!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th April 2011, 17:15
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

и при мен не е добре работата, по цял ден седнала на стола, зимата през повечето време тъй като имах и друга работа се прибирах и продължавах на компютъра. сама забелязах че имам доста натрупвания от вътрешната страна на краката и дупето. Точно местата където ми е най-трудно да свалям.....
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Възстановителенпроцес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:54.