IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th February 2009, 13:43
Аватара на Nastiya
Nastiya Nastiya не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Burgas, Plovdiv
Мнения: 358
По подразбиране Алое Вера - коментари

Тъй като днес се сблъсках за първи път с алоето като растение за лечение и потърсих всъщност каква "панацея" е, бих желала някой да сподели повече инфо за него ако го е ползвал. Защото сериозно се замислям да проведа един курс на лечение. А за останалите, ако им е интересно и искат да прочетат повече, ето повече информация: Често наричано "Растение чудо" или "Лек от природата", Алое Вера крие много изненади. То расте най-добре в райони с горещ и сух климат и много хора го бъркат с кактус, но всъщност принадлежи към семейството на лилиите. Алоето запазва свежестта си при условия, в които други растения биха изсъхнали и загинали, като затваря порите си, за да предотврати загубата на ценна влага. Съществуват над 200 разновидности Алое, но най-ценно за човечеството е лечебното Алое Барбадензис Милър (Алое Вера).
Древни паметници свидетелстват, че свойствата на Алое Вера са известни от векове. Терапевтичните му и лечебни качества са издържали изпитанията на времето над 5000 години. През 1862 г. Георг Еберс пръв открива колко ценено е Алоето още от древността в египетски папирус. Древногръцки и римски лечители го прилагат много успешно като лечебна билка. Изследователи откриват, че това растение е познато и в китайската, и в индийската култура. Египетските царици го използват в стремежа си да постигнат идеална физическа красота, а във Филипините го смесват с мляко, за да лекуват бъбречни инфекции. Алоето се споменава и в Библията, а според легендата Александър Велики завладява остров Сокотра в Индийския океан заради Алоето, което растяло там и било необходимо за лечение на ранените му воини. Но бързият прогрес на документираната медицина на запад и преселването към райони с по-умерен климат води до намаляване на популярността и употребата на Алое Вера.
В наши дни, макар медицината и лекарствата да са ефикасни за лечението на повечето болести, тяхната продължителна употреба води до появата на странични ефекти. Ето защо много от потребителите и учените се връщат към по-традиционните природни терапии, пренебрегвани толкова дълго. В резултат на това Алое Вера отново привлича вниманието, предлагайки многобройните си свойства за подобряване на здравето и качеството ни на живот.
Но популярността на Алое Вера в области, където то не вирее, се дължи изцяло на патентован процес, наречен стабилизация. Нека разгледаме един прост пример – ако разрежете ябълка и я оставите на открито, плодът бързо потъмнява. Същото се случва и с алоето. В природата прозрачният гел във вътрешността на листата му е добре защитен от месестата им кора, която предотвратява загубата на влага и го предпазва от вредното въздействие на атмосферата. Процесът на окисляване започва веднага щом листото бъде отрязано и ако не бъде спрян, голяма част от полезните качества на гела се губят. Стабилизацията е метод за съхраняване на ценния гел в състояние, възможно най-близко до първоначалното, без загуба на лечебните му свойства. Без стабилизация настъпва окисляване и разваляне на гела, дори и при охлаждане.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th February 2009, 14:33
Аватара на dimitriq76
dimitriq76 dimitriq76 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 421
По подразбиране по темата

Здравей ние го пихме 4 м за имунитет на сина ми който е на 4 г немогада кажа ,че има ефект не съм доволна!
__________________
Живота е такъв какъвто сами си го направим!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th February 2009, 14:45
Аватара на Nastiya
Nastiya Nastiya не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Burgas, Plovdiv
Мнения: 358
По подразбиране

Аз по-скоро се интересувам за гинекологични проблеми. Много живо се интересувам от това. А не ми се хвърля с главата надолу без да съм чула хора с опит
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th February 2009, 14:53
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Пила съм Алое вера заради рецидив на херпес. Правени са ми и инжекции за подсилване на имунитета. Безрезултатно!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th February 2009, 14:55
Аватара на Nastiya
Nastiya Nastiya не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Burgas, Plovdiv
Мнения: 358
По подразбиране

Благодаря за споделеният опит...Значи да не си хвърлям парите на вятъра...Така излиза. Аз съм малко "Тома Неверни" и първо питам,че после действам,макар и не винаги да чувам
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th February 2009, 15:44
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Някакъв козметичен продукт ползва моя близка с алое, уж противоалергичен, нов, а тя се обрина от него.. може да е индивидуална реакция, но знам ли.
Иначе капки от листата май се използваха при болки в ушите, но хранителните добавки нямам представа.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th February 2009, 16:49
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nastiya
Аз по-скоро се интересувам за гинекологични проблеми. Много живо се интересувам от това. А не ми се хвърля с главата надолу без да съм чула хора с опит
Аз се пробвах -по точно лекар ми го препоръча и изпих 5 литра но да кажа че съм супер доволна,даже и не разбрах дали нещо се промени...Пиех го заради миома..
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th February 2009, 18:49
eternety eternety не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до eternety
По подразбиране Aloe Vera Gel LR

Случайно попаднах тук и съм учудена искренно от съветите които се дават. Когато човек иска да пие кафе въпросът по-скоро е какво кафе да пие, защото всички знаем че има различни видове кафе и според фирмата която го произвежда е неговият вкус и качество. Ако някой е пил алое вера и не е бил доволен би трябвало да уточни коя е фирмата и марката, защото съгласете се шоколад марка Линд е различен от български марципан например. Аз пия алое вера гел на LR и съм страшно доволна. Това е единствения гел в света, който има сертфикат на институт Fresenius, а това е институт, с изключително строги контроли на качеството. Това е гаранцията, че пиете наистина това, което е на етикета. За сравнение в България има само една минерална вода която е с такъв сертификат. Забележете, че този сертификат имат всички храни с голямо качество на пазара като например шоколад Nutella за деца. Аз имах проблеми и се справих с тях благодарение на гела. Имам позната, която го е пила 6 месеца и се е излекувала от тумор. Лекарите са били удивени. Ефект наистина има но не може днес да пиеш гела и утре да си излекуван замислете се. И зависи от проблема. Понякога е продължително, скъпо е, но си струва цената.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th February 2009, 19:07
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Айде още един дистрибутор........
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th April 2009, 12:01
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

E, има ли някой, който да го е пил, или не? Може ли да сподели, как се чувства, разболява ли се по-рядко, повече енергия има ли? и т.н. ... Чудя се, дали да не започнна да го пия, имайки предвид, колко е скъпо...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АлоеВеракоментари
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:16.