IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 3rd June 2009, 16:01
sndim sndim не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 34
По подразбиране

Къде действа алое вера?

Благодарение на хранителните си и антиоксидантни качества, алоето на първо място допринася за естествената защита на епителните тъкани от вредни въздействия, а когато са наранени – подпомага заздравяването. Антиоксидантите се борят с разрушителните „свободни радикали” – нестабилните съединения, които се образуват при обмяната на веществата и изобилстват в замърсителите на околната среда. Смята се, че те са причинители на много болести, включително някои форми на рак, както и че ускоряват процеса на стареене. Епителът е анатомичен термин със следната дефиниция:

„Епителът е тъкан, която покрива повърхности или кухини и също така извършва различни отделителни, транспортни и регулиращи функции.”

Най-голямата епителна тъкан е нашата кожа, но към нея трябва да добавим и лигавицата на червата, на бронхиалните тръби и на половите органи. Затова не е изненадващо, че алоето действа еднакво добре както на кожата, така и на възпаления стомах или на астмата.

Алое вера съдържа над 75 съставки, които могат да бъдат разделени в следните категории:
Витамини
Разнообразието от витамини в алоето е голямо, но най-важните са антиоксидантите С и Е, както и бета каротина, който организмът преработва във витамин А. Алое вера е и едно от малкото растения в света, източник на витамин В12.
Минерали
Сред тях са магнезий, манган, цинк, мед, хром, калций, натрий, калий и желязо.
Аминокиселини
Човешкият организъм се нуждае от 22 аминокиселини, от които се изграждат протеините. Алоето предлага 20 от тях. Но още по-съществено е, че в то съдържа седем от осемте незаменими аминокиселини, без които организмът не може, но не произвежда сам и трябва да приема с храната.
Захари
Сред тях са важни дълговерижни полизахариди, които укрепват имунната система.
Ензими
Липази и протеази, които разграждат храната и допринасят за храносмилането, както и карбоксипептидаза – ензим, свързан с възпалителните процеси.
Растителни стероли
Трите основни вида имат мощни противовъзпалителни свойства.
Лигнин
Дървесинно вещество, което дава на алоето невероятното му свойство да прониква дълбоко в кожата.
Сапонини
Естествени производни на сапуна със силно антимикробно действие, които ефективно се справят с бактерии, гъбички и дрожди, като тези от рода Candida.
Антрахинони
Най-важни от тях са алоин и емодин, а всички заедно са силни обезболяващи и е доказано, че притежават антибактериални и антивирусни свойства. В чистата си форма имат и силно разхлабващо действие.
Салицилова киселина
Съединение, подобното на аспирин с противовъзпалително действие и спомагащо за разграждане на мъртви тъкани.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 3rd June 2009, 19:05
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Абе хора! Как го пиете това нещо?! Ужасно е гадно! На мен започва да ми се гади като го помириша само, камо ли да го пия. Изпих една доза (60мл) и щях да повърна.. сега го продадох на по-смел човек... че цял литър беше... да не се изхаби. Не мога да повярвам, че го пиете и най-вече, че никой не споменава за това ... Да не би моето да е било развалено? Хм..

и моето беше толкова гадно и едно влачещо се...10 пъти гледах срока на годност...а ми бяха донесли 5 литра...
Отговори с цитат
  #23  
Стар 4th June 2009, 19:02
sndim sndim не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 34
По подразбиране

и моето беше толкова гадно и едно влачещо се...10 пъти гледах срока на годност...а ми бяха донесли 5 литра... [/quote]

Има различни фирми, на ФЛП алоето е от 1 литър, има гел от алое вера за имунната и храносмилателната системи, алое за ставни проблеми, алое вера с праскова подходящ и за деца и алое вера с боровинка за бъбречно-пикочния тракт и за кожата.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 5th June 2009, 20:29
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Да споделя и аз.
Купих си от Ремедиум на Шишман на фирма Nature's Way, сертифициран био продукт (като видя нещо, на което пише organic, си го купувам). Вече пия трета бутилка, влияе ми много добре. Имах гинекологични проблеми, сега всички хормони са в нормата (което, разбира се, не го отдавам само на продукта, ама кой знае).
Между другото, там има доста широка гама от различни продукти за пиене с Алое Вера, даже и тези от дистрибуторите. До касата, в дясно, леко нагоре
Фармацефтът ми каза, че този бил много добър, з-то съдържа 99,7% чисто алое, което на мен ми хареса...Но, само едно лошо нещо, предупреждавам, никак не е приятно на вкус (но аз го избрах, з-то ако искам компот, ще си купя за 2 лв).
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 17th June 2009, 22:30
graciela graciela не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gia
Да споделя и аз.
Купих си от Ремедиум на Шишман на фирма Nature's Way, сертифициран био продукт (като видя нещо, на което пише organic, си го купувам). Вече пия трета бутилка, влияе ми много добре. Имах гинекологични проблеми, сега всички хормони са в нормата (което, разбира се, не го отдавам само на продукта, ама кой знае).
Между другото, там има доста широка гама от различни продукти за пиене с Алое Вера, даже и тези от дистрибуторите. До касата, в дясно, леко нагоре
Фармацефтът ми каза, че този бил много добър, з-то съдържа 99,7% чисто алое, което на мен ми хареса...Но, само едно лошо нещо, предупреждавам, никак не е приятно на вкус (но аз го избрах, з-то ако искам компот, ще си купя за 2 лв).
Би ли ми казала кой по-точно продукт на фирмата си пила, че и аз имам проблем с хормоните
Отговори с цитат
  #26  
Стар 18th June 2009, 09:19
VIKCI VIKCI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 8
По подразбиране

[quote="graciela"]
Цитирай:
Първоначално написано от Gia
Да споделя и аз.
Би ли ми казала кой по-точно продукт на фирмата си пила, че и аз имам проблем с хормоните

Аз пия ето това http://www.flp.bg/bg/P_Gin-Chia_bg.htm
за хормоналния баланс и ми се отразява много добре
Отговори с цитат
  #27  
Стар 18th June 2009, 19:10
sndim sndim не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 34
По подразбиране

[quote="VIKCI"]
Цитирай:
Първоначално написано от graciela
Цитирай:
Първоначално написано от Gia
Да споделя и аз.
Би ли ми казала кой по-точно продукт на фирмата си пила, че и аз имам проблем с хормоните

Аз пия ето това http://www.flp.bg/bg/P_Gin-Chia_bg.htm
за хормоналния баланс и ми се отразява много добре
Женшенът е легендарен и се употребява като тоник от векове. Ориенталските потребители дори го наричат „Краля на тониците“. Съдържа единадесет хормоноподобни сапонини, които му придават адаптогенни свойства (приспособява въздействието си към състоянието на организма). Женшенът е силен антиоксидант и антидепресант.
Съставките му са като в каталог за хранителни вещества: витамини А, В1, В2, В12, С и D, калций, желязо, натрий, калий, цинк, мед, магнезий и манган. „Форевър джин-чиа“ съдържа растителен естроген, който при необходимост допълва ниските нива на този хормон в организма и повишава енергията и издръжливостта.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 30th December 2014, 00:47
miss filis miss filis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2014
Мнения: 19
По подразбиране

Търсите природни продукти, които да ви помогнат да се чувствате и да изглеждате по-добре? Открихте ги! Форевър Ливинг Продъктс предлага висококачествени продукти за здраве и красота. Компанията е разработила гама от напитки с алое вера и козметични продукти, които позволяват на милиони хора по света да се докоснат до забележителните свойства на това растение и благотворното му въздействие върху цялото тяло. Прибавете към тях разнообразните хранителни добавки и продукти от пчелния кошер и ще получите цялостна система за постигане на по-добро здраве и красота.
Koито има интерес към продуктите нека ми пише за повече инфо и цени: 0883494378 filis.m@abv.bg
За хора, който искат да си докарват допълнителен доход чрез Форевър Ливинг Продъктс могат да се обръщат също към мен.
Доставки за цялата страна, а в София и налично може.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 17th January 2015, 22:27
miss filis miss filis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2014
Мнения: 19
По подразбиране

Здравейте, аз също съм доволна от продуктите и по тази причина станах дистрибутор..Ако на някой му трябва информация за продукт, да си поръча нещо или иска да работи за компанията с удоволствие бих помогнала.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 27th January 2015, 11:53
TeXHo TeXHo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 5
По подразбиране

http://www.lrworld.com/bg/produktov-...vki/aloe-vera/

ето и предложение от мен, малко скъпичко но доста ефективно

може да направите поръчка при мен
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АлоеВеракоментари
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:13.