IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 5th April 2011, 12:44
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
аз доколкото съм чела силиконът сам по себе си не е предпоставка за развитието на такива образувания, но самата операция си е някаква травма все пак и има голяма вероятност да засили процеса на развитие. Най-добре да се консултираш с още един или двама мамолози или гръдни хирурзи, защото тези фибро аденоми понякога изобщо не е добре да се махат. Успех миличка!
самата операция изобщо не е предпоставка за развитието на таква процеси !!!!!!!!!!!!!!!! тяхната етиология е съвсем различна - тя не е травматична, за да има такова следствие !!!!

НЯМА ФИБРОАДЕНОМ, КОЙТО ДА " НЕ Е ДОБРЕ" да се махне ! Т.е няма фиброаденом, който ако се махне, би станало нещо по-лошо или би се предизвикал някакъв процес ! Това са пълни заблуди !!!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 5th April 2011, 13:02
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

Да Теда,точно в такъв ред протекоха прегледите и изследванията при мен,първо го видя на ехограф и после ми пусна туморен маркер.
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 5th April 2011, 13:48
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda Виж мнението
самата операция изобщо не е предпоставка за развитието на таква процеси !!!!!!!!!!!!!!!! тяхната етиология е съвсем различна - тя не е травматична, за да има такова следствие !!!!

НЯМА ФИБРОАДЕНОМ, КОЙТО ДА " НЕ Е ДОБРЕ" да се махне ! Т.е няма фиброаденом, който ако се махне, би станало нещо по-лошо или би се предизвикал някакъв процес ! Това са пълни заблуди !!!
Незнам дали са заблуди. Първото ми го е казвал хирург, чела съм го също някъде из форума от преди години теми. А за фиброаденома- има доктори , които също са на това мнение. Не ми се спори, но не си ги измислям
Отговори с цитат
  #14  
Стар 5th April 2011, 14:25
Jennny Jennny не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Уточнението за туморния маркер беше много плезно, понеже не са ми пускали такова. Само ехографско и снимка намамограф.
За сега, а и дай Боже и занапред е едно таквоа образувание при мен , не съм имала други. Незнам доколко, оабче платичния хирург може добре да се справи в премхахването на фиброаденома. По-скоро бих се доверила на лекар специалист мамолог като този,но пък са две операции. ..
Отговори с цитат
  #15  
Стар 5th April 2011, 15:11
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
Незнам дали са заблуди. Първото ми го е казвал хирург, чела съм го също някъде из форума от преди години теми. А за фиброаденома- има доктори , които също са на това мнение. Не ми се спори, но не си ги измислям
няма мамолог, който да разбира, и да ти каже,че ако се махне фиброаденом може да стане по-лошо.....това беше отговор в резултат на репликата,че някои нетрябвало изобщо да се пипат, в случай,че не си ме разбрала !!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 5th April 2011, 17:19
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jennny Виж мнението
По-скоро бих се доверила на лекар специалист мамолог като този,но пък са две операции. ..
Доцент Тепавичарова прави такива операции - 2 в 1
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #17  
Стар 5th April 2011, 19:26
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от миссссс 335 Виж мнението
Доцент Тепавичарова прави такива операции - 2 в 1
Аз мисля,че тя е хирургът
Отговори с цитат
  #18  
Стар 5th April 2011, 22:01
Аватара на Чочи
Чочи Чочи не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 41
По подразбиране

Съгласна съм с Te_dda,че не може да се следи,а да не се маха ... По принцип препоръчват операция ( не спешна,но скорошна ),но ако все пак пациентката се страхува и не е подготвена,е желателно след 3 месеца да направи още 1 преглед,за да се проследи растежа на образуванието. 0'5/1 см никак не е малко,за да се пренебрагва с 2 прегледа в годината ! Да не говорим,че фиброаденомите са хормонално зависими,и една бременност би повлияла страшно много за растежа му ... а и не само бременност,естествено !!! А и доколкото знам няма по-сигурно и надеждно изследване от хистологията.Така,че само една операция може да потвърди дали е фиброаденом . Успех и дано вземеш правилното решение !
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21st April 2011, 23:22
Аватара на Sirocco
Sirocco Sirocco не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 18
По подразбиране

Здравей,

Тъй като и аз имам такова образувание, изчетох доста по темата и съм събирала съвети от различни доктори. Фиброаденомите са най-често откриваното заболяване на гърдата при жени под 30 год. възраст и съставляват 50% от всички извършени биопсии. Няма ясна и категорична връзка между фиброаденомите и рак на гърдата, но се предполага, че каквито и да е анормални образувания трябва да те подтикват към по-чести прегледи.

Това важи в случай, че със сигурност се знае, че е фиброаденом и че този фиброаденом е от тип simple (сложните са в друга категория и носят мн по-голям риск, те са и мн по-рядко срещани).

Практиката в България е "нямаме достатъчно ресурси и не искаме да поемаме риск, затова режем", практиката в САЩ е "няма нужда да режем, без да има категорична нужда от операция, можем да следим", а тази в Скандинавия е "зависи от случая - режем, ако имаме дори най-малки съмнения, но иначе следим без хирургическа намеса". Спори се по въпроса и едва ли има еднозначен отговор на въпроса ти. При положение, че ще слагаш импланти обаче, не знам какво му мислиш - прави 2 в 1 и се отървай. Мога да ти дам литература на английски със съвременен поглед в/у проблема (две pdf книги, които могат да ти бъдат от полза - една за образувания на гърдата и друга за женско здраве (с раздел за кисти и фиброаденоми и тяхното третиране). Пиши, ако се интересуваш и ще ти пратя.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 6th May 2011, 16:18
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

Преди седмица ходих на лекар,за да ми види гърдите(1.1 м. след операцията) и по специално фиброаденомчетата.......изче нали са.....
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Премахваненафибораденомпоставяненаимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:38.