IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st August 2010, 21:56
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране Задочно във ВТУ и живот в София или... ?

Моля за съвет! Миналата година бях приет в ПУ , във ВТУ и УНСС, но уви без Софийски. Дефакто сега ще бъда втора година студент по право във ВТУ (записах там, защото знаех, че мога да се прехвърля в СУ). Тази година отново положех кандидат-студентски изпити за право в СУ, изкарах много добри оценки - 4 по бел. и 5 по история, но заради по-слабата ми дипломна оценка по История в учлище не успях да влезна. Имах амбиция да влезна в СУ не заради безспорния авторитет на университета, а заради възможностите, които дава градът. Надявах се да постъпя в някоя голяма кантора в София, където да бъда обикновен стажант и постепенно да се присъединя към занаята.
Сега се колебая: дали да продължа редовната форма на обучение във ВТУ, или да се прехвърля задочно и да замина за София, където да си търся късмета?
Може ли някой да ми помогне и по въпроса отностно прехвърлянето от ВТУ в Софийски, имам 5.38 успех. Някой по-запознат може ли да ми разесни как става преместването ?
Благодаря Ви предварително !
__________________
**По обективни причини може да се забелязват дразнещи тенденциозни правописни грешки в мненията ми. Съжелявам на мен не ми прави впечетление !!**
Или С всички , или На всички !!
  #2  
Стар 29th August 2010, 15:20
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

По-добре изкарай редовно. Различно гледат на тези които са изкарали задочно, и на тези които са учили редовно. Възможностите няма да ти избягат, а и кой знае, в ВТ също може да ти се отворят добри възможности за стаж. Успех!
  #3  
Стар 30th August 2010, 10:04
adriano adriano не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: София
Мнения: 457
По подразбиране

Аз съм завършил право в СУ и имахме колеги, прехвърлили се от ВТ, но доколкото помня бяха с мн. висок успех от там - 5.80, 6.00.. Не зная дали 5.38 е достатъчно..
Що се отнася до самата процедура по прехърляне не съм наясно, но ако се видя с някой от въпросните колеги ще питам и ще пиша.
__________________
Загубил всичко, не загубвай себе си, единствено така ще победиш!
  #4  
Стар 1st September 2010, 23:28
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

бичи си задочно и да не ти пука
__________________
nothing to die for = nothing to live for
  #5  
Стар 2nd September 2010, 10:37
master77 master77 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Sofia
Мнения: 92
По подразбиране

Първо от учебен отдел ще ти обяснят как да се прехвърлиш и дали ще има приравнителни изпити. Второ, аре стига сте идвали в София да си търсите късмета, препълнено е вече и за старите столичани не остана късмет. Нищо лично, мое мнение.
  #6  
Стар 2nd September 2010, 14:25
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от master77
Второ, аре стига сте идвали в София да си търсите късмета, препълнено е вече и за старите столичани не остана късмет. Нищо лично, мое мнение.
Хахаха само че за тези стари столичани които си имат работа и квалификация няма място за притеснение че някои новодошли ще им отнемат мястото... не мислиш ли? :P
  #7  
Стар 2nd September 2010, 15:10
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

Задочно ? Мисля, че материала се усвоява много по-лесно ако е редовно.
Задочното е работа отгоре-отгоре. Стой си редовно, научи нещата както му е реда, вероятноста след това да си намериш хубава работа в София е много по висока, от колкото да отидеш сега без никакви знания . Няма да стане.
  #8  
Стар 2nd September 2010, 19:12
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Те щото редовните не карат по-малко часове от задочниците, затова

Темата е стара, човекът се е ориентирал вече.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
  #9  
Стар 3rd September 2010, 13:56
master77 master77 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Sofia
Мнения: 92
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Цитирай:
Първоначално написано от master77
Второ, аре стига сте идвали в София да си търсите късмета, препълнено е вече и за старите столичани не остана късмет. Нищо лично, мое мнение.
Хахаха само че за тези стари столичани които си имат работа и квалификация няма място за притеснение че някои новодошли ще им отнемат мястото... не мислиш ли? :P
Не знам, аз се притеснявам след като съм с магистратура по икономика и два западни езика, от 4 месеца не мога да си намеря работа, сигурно зщото доста пришълци заемат работните места в София. И също така се навиват да бачкат за малко пари и ни подбиват заплатите. Не мислиш ли?
  #10  
Стар 3rd September 2010, 14:55
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Всеки има право да си търси късмета, какво от това че не е роден в София или Варна
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗадочновъвВТУживотСофияили
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:47.