IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 22nd May 2010, 13:18
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tsvety
Няма значение, какви заболявания има. За храната също се изказвате неподготвени - НИКОЙ не готви само за себе си. Ако сте домакини и никога не сте живели сами, без съквартирант, гадже, съпруг и т.н. значи нямате идея, но си е така..
Извинявай мила, но аз ако тежа 100 ще си съдера задника за да вляза в някакви прилични норми! Защото именно наднормрното тегло е причина за редица заболявания! Ще си готвя и сутрин и вечер по една единствена порцийка (освен ако не искам цял живот да си остана без гадже)
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #12  
Стар 22nd May 2010, 13:28
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Не бе, казвам само, че е хабене на време и пари да се хване да готви, ако е самичък, а не че е по-добре да не яде готвено. В голям град съм и има достатъчно завдения тип "стол' където можеш да си поръчаш всякакви готвени манджи (качеството е друг въпрос). Можеш да си поръчаш 1/2 купичка даже, мери се на грамаж. Постът ми беше отправен към ядосания потребител, който се чудеше, как някой може да не си готви сам храна.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 22nd May 2010, 14:32
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ти като имаш "стол" до теб, това какво помага на авторът на темата Да дойде да живее у вас ли?

Хабене на време и пари да си готвиш сам - нещо не си премислил/а нещата. Готвенето вкъщи излиза в пъти по-евтино, отколкото купуването на готова храна. Готвенето вкъщи излиза в пъти по-здравословно и нискокалорично, отколкото купуването на готова храна. Защо, ще попиташ, но е прекалено логично, за да се вкарваме в подробности.

Отнемало време - ако нямаш време да си приготвиш храната, не виждам за какво би могъл да си използваш иначе така ценното време през деня. Ако степенуваме задачите по важност, разбира се. Иначе може и да гледаш сериали цял ден, но да нямаш време за храна, хора всякакви.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22nd May 2010, 15:41
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Александров91, да не си с миастения? Виж, аз също не спортувам, жена съм(при жените става по-трудно), възрастна съм, но свалих 23 кила. Да ти кажа от опит не е от кой знае какво значение коя диета точно ще избереш. С всяка ще почнеш да сваляш и ще свалиш ударно. Истинският проблем е като се махнат първите 10-15 кила как ще продължиш и ще устискаш ли, защото слабеенето зацикля, писва ти и пр. И как ще си промениш нацяло нагласата за хранене, че да няма йо-йо. Сега не коментирам тук кое е здравословно и кое не е. Нищо няма да ти стане и да погладуваш малко. За месец-два каквото и да правиш, няма да се повредиш, особено на твоите години. Стига да не си диабетик. Та просто си избери нещо, което смяташ, че ще понесеш в по-дългосрочен план и което те устройва битово и финансово. Дори ако щеш редувай по 2 дни определени храни. Напр. 2 дена по 3 кофички кисело мляко, 2 дена по литър и половина прясно, 2 дена варени картофи (до килограм), 2 дена ябълки (пак до килограм), 2 дена шунка (до 400 г) и пр. Това е за цял ден, както щеш, така го разпределяй. Има много варианти да си направиш сам ограничения. Почни с нещо
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23rd May 2010, 00:42
Аватара на KissTheSky
KissTheSky KissTheSky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bendji
Цитирай:
Първоначално написано от lovebird
Еми..съжалявам, ако звуча грубо.
И аз...
ама какви са тези заболявания които не позволяват абсолютно никакъв спорт? Това е несериозно! Все има нещо което може да правиш, най малкото - разходка в парка през почивния си ден(дни)!
Не желая да се заяждам, но Бенджи...има такива болести. Дай да дам себе си като личен пример дори. И знаеш ли, не е е забавно, защото решиш ли да поспортуваш "повечко" може да се случат чуднички неща. А и мислиш ли, че с една разходка в парка се отслабва?


Колкото до момчето...
Това, което аз ще препоръчам (не като професионалист, и като човек с комплекси малко, който е прочел доста и също е със стремеж към заслабване) е малко спорт. МАЛКО!

Най-препоръчително е басейн, но гледай да си с треньор и да си му изяснил състоянието си. И както си обездвижен първо ще бъдат 5 мин с почвика, после 10 мин, 15 и така докато стигнеш до час. Но тъй като предполагам, че комплексите ще надделеят отиваме на Вариант 2.

Тичай навън. Ако не желаеш да те гледат разни хора как търчиш стани по-рано сутрин....6-7 часа. Гаранция, че хора почти няма по улиците, а и ако усетиш влошаване здравословно ще спреш. Това е по-добрият вариант защото не си зависим от дадено времетраене. Не е нужно да засилиш от началото да надтичваш колите..бавничко, сменяй темпо.

Другото е да качваш стълби. Не знам колко етажа е сградата, в която живееш, но не използвай асансьор. Някой път се качи и слез от последния етаж до първия.

Относно храненето ще се съглася с повечето хора тук - можеш да си вземеш нещо готвено от магазина, супермаркета това не е проблем. Микровълновата прави всичко..карофи се завират лесно, спагети и ориз..има в нета рецепти, написани като за идиоти колкото щеш...

Пий много ВОДА, спри бирата и колата за известно време. Добави и плодове - ягоди, череши и от време на време банани, но внимавай с последните, защото те са с нишесте. В момента струват ягодите и черешите около 2,50 килото на женския. Хамбургерите забрави! И сутрин закусвай! Много мои приятел(к)и са казали, че откакто са започнали да закусват сутрин има резултат. Ще стане малко с напъване но...И ако ти се дояде сладко или солено(което си е неизбежно) вземи черен шоколад 80% може да е, или мед. А за соленото...най-ниско калоричното е солетите.

И след като имаш здравословен проблем предполагам, че си на лекарства или? Ако да, ВНИМАВАЙ!

90дневната диета е решение, но в стремежа си да отслабнеш не прави грешката да минеш на плодове и зеленчуци само. Организмът има нужда и от други неща и особено, когато приемаш лекарства. Нека последното ти ядене да е към...19-20. : )


Мисля, че това е достатъчно. Все пак е хубаво да ни кажеш какво ти е състоянието. Астматик ли си нещо?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23rd May 2010, 17:35
alexandrov91 alexandrov91 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Здравейте на всички отново и благодаря за отговорите! Астматик съм да, но въпреки това мисля да започна да отслабвам вече, защото както каза някой по-нагоре наистина си падам малко мързел. Какво бихте ми препоръчали като за начало да ям за закуска?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23rd May 2010, 17:53
Аватара на mafia
mafia mafia не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Белите Брези СОФИЯ
Мнения: 459
По подразбиране

И аз подкрепям мнението на повечето писали преди мен...приятелю неможеш да отслабнеш, ако сам не го искаш и нямаш воля Под спорт не е задължително да се разбират свръх тежки тренировки...а просто движение Вместо да се движиш с кола (или друг транспорт) върви по 5-6 километра на ден и само от това ще усетих и тонус и минус килограми още в първият месец Открих нещо грешно с писаното от теб - искаш бърз ефект...следователно си склонен да мързелуваш и да се отказваш пред трудностите Преди да започнеш каквото и да е просто се мотивирай, докажи си, че го искаш и че можеш да го постигнеш...да го гониш със зъби и нокти

Ще ти дам един пример, мой приятел който винаги е бил дебел (казвам дебел, не пълен защото той е нещо огромно). Та той в момента е на 33-4години и благодарение на килограмите си си докара сумати здравословни проблеми Малко пояснение - преди година и половина тежеше 205кг. С малката разлика, че не беше просто дебел но и много силен....под сланината се криеше голяма сила трупана с годините В един момент реши, че е крайно време да отслабне....преди ядеше да не казвам как....седиме си и той ей така между другото си отупваше по 10 сникерса Сега с правилен хранителен режим, спорт, малко хранителни добавки ииии много воля.....ама наистина много воля смъкна до 140кг....което направо си мо пролича И сам си споделя, че се чувства като нов човек
А до жените...не се притеснявай, не вида ти е определящ...имай самочувствие, да има жени които гледат само визиата, но ако се вглабяваш и подтискаш ще изпуснеш много момичета, които би спечелил с другите си качества За пример същият този мой приятел е женен за момиче 175см 55кг и е като слънце...но явно е открила в него не само визиата....друго на ръка, че той е адски весел и това, че е дебел ни най-малко не го подтиска По-скоро отслабна заради здравето си
__________________
Продуцентска къща, телевизии, реклама, клипове, PR и др. медийни изяви
Отговори с цитат
  #18  
Стар 23rd May 2010, 21:50
Аватара на KissTheSky
KissTheSky KissTheSky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране

Ааааа колега астматик, здрасти!

Ами значи точно - тичай малко и увеличавай времетраенето, после започни и скоростта и така постепенно. Дробовете ти не са здрави така, че в началото сигурно едвам ще издържаш и четири минути, нали? Тичай примерно...2, така известно време и като усетиш, че не се изморяваш много от тях, нека станат 4, свикни и на 4те и така.

Яденето изяснихме. Това, което казах остава.

+ това нека предположа 2 неща -

1. На кортикостероиди и вентолин си, нали? Значи внимавай с ограниченията да не си докараш беля, а алкохол...да не си близнал дори! Ако ще и бира да е! А газираното то и на самото ти здраве вреди, така че сок, вода, мляко...не е лишение.

2. Забранени са ти зали и силно физическо натоварване заради дробовете, нали? И басейни с хлор във водата и да не е студена? Тогава докато се радвижиш повечко този вариант го позабрави. Повечето (да не кажа всички) басейни в София са...лед и с толкова много хлор, че...


За мързела..преодолява се. Не се отчайвай. В момента, в който свалиш първите....3-4 килограма изведнъж ще започне да ти се движи повече. : )
Така че вкъщи..(знам, че ще е ужасно трудно) започни упражнения. Леснички. Не е нужно да правиш по 20 повторения от първия път!

Например:
1.Легни на пода, ръцете до тялото и започни да въртиш колело във въздуха. Т.е както си легнал краката да са във въздуха и просто имитирай въртенето на педалите.
2. Прави клякания (колената ти ще бъдат изключително недоволни от това в началото, но...).
3. Подскачай на едно място...ако искаш и покълчи се малко Нали никой не те гледа. Примерно вместо да скачаш ама съвсем на едно място представи си на пода мислено една линийка и скачай не на нея, а хем отдясно, хем отляво : )
4. Имаш ли колело? Движи се с него. Сега е малко клинч, но като се позатопли...обикаляй квартала, парка.
5. Като се хванеш да минеш навсякъде с прахосмукачката, после почистиш и с парцал, после се наведеш да избършеш праха, да си събереш дрехите, като мръднеш мебелите,за да почистиш и зад тях и изтъркаш плочките и печката...имаш си цяла фитнес програма! Ако ти е малък апартамента..иди да изчистиш и на някой приятел примерно. Не мисля, че човекът ще възрази на предложението ти , де...кхъм-кхъм..

НО!!!!!!! НА ОТВОРЕН ПРОЗОРЕЦ ЩЕ ЧИСТИШ! И с препаратите внивамай. Не те знам с какви алергии си.

А за закуската...засищай се с плодове, или примерно с мед, с черен шоколад..може да е Нестле фитнес (корнфлейкса). Млякото е нещо много засищащо...но все пак хайде да не е 1 литър, нали? : ) Или...ако си ама безумно гладен хапни една купичка (не за салата!) примерно ягоди с цедено мляко..невероятно вкусно е и не много калорично. Или си направи плодова салата. - "бързо, лесно, вкусно" би казал Ути.

От личен опит мога да ти кажа, че при теб напълняването е дошло не само от обездвижване, но и от лекарствата (не знам дали си на постоянни т.е Екобек или...ъъъъ...Серетид), нали. Така че...по-добре първо се консултирай с лекуващия те доктор, но и той ще ти каже това сигурно.


Айде живо здраво!
Разправяй какво е станало. И не искам и да виждам колко съм изписала по-нагоре, че ще ми стане зле
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28th May 2010, 09:09
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Всъщност, познавам човек с астма, който беше с разни помпички и бърза помощ е посещавал и т.н. Сега няма и следа почти от астмата му. Тичаше по едно време много активно, на фитнес ходи, по планините... Спор няма, че е доста гадно, ама има болка - има и билка. Това не става от веднъж, разбира се, но може с един куршум два заека да улучиш - и да отслабнеш и да си подобриш здравословното състояние. Още повече, че със сигурност излишните килограми пречат на дишането (дори и без никакви момичета).
Едно Гугъл-търсене за астма и ти пожелавам да си намериш своя мотив и начин! Можеш.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 10th June 2010, 16:01
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Има значение астмата бронхиална ли е, или сърдечна. Ако е бронхиална, има ли алергии, или не. Сърдечната астма е болест на спортистите и не бих съветвала момчето да си прави експерименти с натоварвания. Но отслабването наистина ще помогне на лекото дишане.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДЕБЕЛСЪМПОМОГНЕТЕДОБРИХОРА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:45.