IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1591  
Стар 18th April 2011, 13:31
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от миссссс 335 Виж мнението
Значи, не е много точно, че кръглите могат да се поставят като анатомични

Говориш за Тепавичарова, все едно я познавяш отвсякъде....никога не правела това, винаги казвала онова .
Малко като ония дето ходят на екскурзия за една седмица в Рим и после разправят най- подробно как живеели италианците
Мнооооого зависи от пациента
E, най-добре е да не коментираме докторите си, но не виждам пък какво лошо или подвеждащо казвам Аз лично съм виждала снимки на кръгли импланти, които изглеждат като анатомични и обратното - тя ми ги е показвала. Но за моя случай тя каза, че не съм за кръгли импланти. Просто това е. На теб какво ти каза за спането по гръб и възможността от завъртане? Я да сверим инфо...

Серпентина, може и да не е хематом, но тези неща най-често се получават от не-правенето на дренажи.
__________________
Ordnung muss sein!
  #1592  
Стар 18th April 2011, 13:39
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

И аз имах хематоми много, и на двете гърди (чак беше страшно за гледане), а бях с дренажи.....изчезнаха след около 20 дни.
  #1593  
Стар 18th April 2011, 13:42
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
Thumbs down

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението

Серпентина, може и да не е хематом, но тези неща най-често се получават от не-правенето на дренажи.
хахахахахаахах,стига вече.....
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #1594  
Стар 18th April 2011, 13:51
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

Лъки, ти защо беше за анатомични? аз също се колебая какви да избера и виждам снимки на кръгли, които си стоят естетвено, незнам как да преценя какви да сложа, а си гоня естествения вид....
  #1595  
Стар 18th April 2011, 13:53
Аватара на Serpentina^
Serpentina^ Serpentina^ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 343
По подразбиране

Ами аз досега търсих информация за това, моята докторка ми каза да не се притеснявам, но аз се притеснявам, защото всички мнения на хирурзи от чужбина, са,че трябва да се направи дренаж ако има хематом, и то възможно най-скоро и че всеки хематом увеличава риска от КК след време, дори 1 беше казал, че 100 % водел до това. Защото това е кръв около импланта и тя го дразни и дори да се резорбира от тялото след известно време, тъканта е по-различна и просто риска от КК е огромен. А ако пък се отвори раната да се прави дренаж, пак има риск да навлязат бактерии и да причинят инфекция. Но общото мнение е ,че ако не се прави нищо, е по-лошо.
__________________
Life is neverending fight
  #1596  
Стар 18th April 2011, 14:29
Аватара на Serpentina^
Serpentina^ Serpentina^ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 343
По подразбиране

Сега мисля да се консултирам с още доктори-вероятно Тепавичарова и Стоянов и да видя какво да правя, ако трябва да действам, да е скоро.....оф ужас вече съжалявам за всичко, ходенето по мъките се започва...

emiko, ако е и на 2те гърди не е хематом, а е екхимоза каквото и да значи това, хематомът се появява само на 1та гърда. Виж нещо такова ли беше ти: http://www.realself.com/question/worry-hematoma-treated


lilyv, ако не се допира до разреза или до импланта, не е страшно и няма проблем, но моето е точно отдолу и се допира, то е като линия по долната част на гърдата. Това за умъртвяването на тъкани е в много редки случаи и дори да имаш хематом,може да не се случи, но риска от КК си го има
__________________
Life is neverending fight
  #1597  
Стар 18th April 2011, 14:33
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Аз за това уточних при мен къде беше, за да не те заблудя.

Само не се шашкай излишно. Консултирай се ако трябва и с други лекари, както си решила вече и да чукаме на дърво всичко да е наред!
  #1598  
Стар 18th April 2011, 14:34
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
На теб какво ти каза за спането по гръб и възможността от завъртане? Я да сверим инфо...
Точно за спането след операцията не съм я питала, но сестрите казаха, че след две седмици можело вече настрани да се спи. Аз изчаках месец.

А за завъртането на импланта, Тепавичарова каза, че може да стане не само ако спиш по корем, а и при други резки или груби движения.
И допълни, че дъщеря и е с анатомични, спи по корем и няма проблем засега.
__________________

Умният сам си създава щастие !
  #1599  
Стар 18th April 2011, 14:34
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Serpentina,

моят съвет е да отидеш при Тепавичарова за консултация, защото само тя прави дренажи, и то както трябва да се правят..
А това на снимката е просто ужасно!
Доколкото знам, хематомите могат да се разнесат по други органи на тялото и да предизвикат и там инфекции.
Ако ходиш при Т., направо утре в 7 часа сутринта гледай да си пред кабинета й, защото тя приема само сутрин рано, после влиза в операции.
__________________
Ordnung muss sein!
  #1600  
Стар 18th April 2011, 14:47
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
Лъки, ти защо беше за анатомични? аз също се колебая какви да избера и виждам снимки на кръгли, които си стоят естетвено, незнам как да преценя какви да сложа, а си гоня естествения вид....
Елица, просто формата на гърдите ми имаше нужда от известна реконструкция
Зърното е по-надолу, а не в средата, и трябваше да се създаде повече обем в долната част и по-голяма широчина и проекция. Това го постигнахме точно с този модел на Ментор 370 сс:

CPG™ 312
Cohesive III - Low Height - Moderate Plus Profile

Catalog Number Device Volume Width Height Projection
334-1307 370 cc 13.0 cm 11.5 cm 5.5 cm

Но както Теда каза веднъж, този Low Height на Ментор отговаря на среден профил /не проекция!/ на МакГан - на вид въобще не изглежда нисък

Твоите гърди ако имат правилна форма и имат нужда само от обем, може и кръгли да избереш, но тук вече е важен и хирургът как ги поставя, за да нямат вид на портокали
__________________
Ordnung muss sein!

Последно редактирано от ЛИСКУ : 18th April 2011 на 14:50
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:18.