IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1831  
Стар 3rd May 2011, 13:16
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Твоят случай е доста различен. Тя е искала да те убеди за подмускулно, но ти не си искала да чакаш да стоиш без импланти..
А на нас 100 пъти ни повтраяше, че рискът от завъртане при анатомичните е по-голям. Това го пише дори и в сайтовете за импланти.
Лъкито ,тук се опитваш да ми кажеш,какво се е опитвала да ме убеди !!!
Подмускулно да,но анатомични!!! А не кръгли ,както ти казваш!!!! Това съм го описала е един от първите ми постотве,за двата варианта. Въпроса ти го местя от темата за доцентката.
  #1832  
Стар 3rd May 2011, 13:29
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Е че аз за анатомични имах предвид...Не съм те разбрала друго.
Аз говорех за друго - че тя казва, че анатомичните имат повече риск от завъртане. А на теб може да е препоръчала анатомични по други причини. Както и на мен ми препоръча тях.
Но това не пречи също да твърди, че анатомичните повече се завъртат, нали

Пимчи,що си толкоз наежена??...
__________________
Ordnung muss sein!
  #1833  
Стар 3rd May 2011, 13:55
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
По подразбиране

Щот от 8 часа къртат нещо тез съседи,аманнннннн,ще срутат блокчетo...

Последно редактирано от pimcidinci : 3rd May 2011 на 14:00
  #1834  
Стар 3rd May 2011, 15:54
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Ааа, и на мен си го изкарваш, а?
Недей става като глутницата, дето като се разлаят по едно нещо и не виждат другата по-примамлива плячка
__________________
Ordnung muss sein!
  #1835  
Стар 3rd May 2011, 21:47
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

Момичета, днес бях на мамолог и пред кабинета се заговорих с една жена, със силиконови импланти поставяни преди 18 години!!! Нямахме време да говорим много и не я попитах, с какви импланти е и при кой се е оперирала, но ми направи впечатление ,че беше без сутиен и гърдите и бяха страхотни.Каза ми че няма никакви проблеми за момента и не смята скоро да ги сменя, защото няма нужда. Доколкото разбрах се е оперирала тук в държавна болница, а хирурга е бил мъж, но така и не спомена име.
А относно моя преглед... първото което ми каза мамолога след като установи, че съм здрава, беше да си предвидя едни парици за смяна на имплантите след 10-тина годинки и за редовни прегледи на всеки 6 месеца. Каза да си взема аулин в промишлени количества, защото пациентите се оплаквали от страшни болки. Обясни ми,че и при двата метода на поставяне има загуба на собствена жлезна тъкан заради натиска, както и че контрактура може да се получи след години поради износване на импланта.Нямало такова нещо като доживотна гаранция! Спомена обаче и че до момента в цялата си практика е виждал само една контрактура и то 2 години след операция при някакъв "касапин" от Пловдив ( така се изрази той). Кой е касапина, не каза... С други думи така да ме разведри значи този човек... ще боли, ще се наложи да ги смениш, твоите гърди ще се изпразнят,подготви се психически за контрактура, дано да си сигурна в решението си... Глава ме заболя! Само едно хубаво нещо ми каза. За Стоянов се изказа доста ласкаво. Увери ме че до този момент не е виждал зле свършена работа от него. А ДАНО!!!
  #1836  
Стар 3rd May 2011, 22:13
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Мдааа,няма нищо доживотно.И ние не сме вечни.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 3rd May 2011 на 23:15
  #1837  
Стар 3rd May 2011, 22:28
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
По подразбиране

Maminomi,ти както аз.Преди година и половина две,започвам да се вайкам пред приятелки на кафе.Ами ако стане това и това,ако се получи КК,ако не са еднакви,ами тез белези знаете ли какви страшни снимки видях,ами,ами....и т.н. След което и братовчедка ми идва и ме успокоява:А стига де,все едно при кой ще се оперираш.От това по зле както си ,не може да стане....
  #1838  
Стар 4th May 2011, 11:48
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maminomimi Виж мнението
Момичета, днес бях на мамолог и пред кабинета се заговорих с една жена, със силиконови импланти поставяни преди 18 години!!! Нямахме време да говорим много и не я попитах, с какви импланти е и при кой се е оперирала, но ми направи впечатление ,че беше без сутиен и гърдите и бяха страхотни.Каза ми че няма никакви проблеми за момента и не смята скоро да ги сменя, защото няма нужда. Доколкото разбрах се е оперирала тук в държавна болница, а хирурга е бил мъж, но така и не спомена име.
А относно моя преглед... първото което ми каза мамолога след като установи, че съм здрава, беше да си предвидя едни парици за смяна на имплантите след 10-тина годинки и за редовни прегледи на всеки 6 месеца. Каза да си взема аулин в промишлени количества, защото пациентите се оплаквали от страшни болки. Обясни ми,че и при двата метода на поставяне има загуба на собствена жлезна тъкан заради натиска, както и че контрактура може да се получи след години поради износване на импланта.Нямало такова нещо като доживотна гаранция! Спомена обаче и че до момента в цялата си практика е виждал само една контрактура и то 2 години след операция при някакъв "касапин" от Пловдив ( така се изрази той). Кой е касапина, не каза... С други думи така да ме разведри значи този човек... ще боли, ще се наложи да ги смениш, твоите гърди ще се изпразнят,подготви се психически за контрактура, дано да си сигурна в решението си... Глава ме заболя! Само едно хубаво нещо ми каза. За Стоянов се изказа доста ласкаво. Увери ме че до този момент не е виждал зле свършена работа от него. А ДАНО!!!
и на какво се дължат тези болки? ако трябва след години да се махнат имплантите и жлезата се е свършила почти какво се случва? Дали наистина е толкова страшно?!?!
  #1839  
Стар 4th May 2011, 11:59
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
и на какво се дължат тези болки? ако трябва след години да се махнат имплантите и жлезата се е свършила почти какво се случва? Дали наистина е толкова страшно?!?!
Е не жлезата няма как да се свърши. За болките... не знам дали изобщо има и как ви са, ако ги има. Ще мога да кажа за себе си след операцията. Каквото и да има е ясно, че се дължи на факта, че се реже тъканта и се поставя чуждо тяло. Ако беше толкова страшно и рисковано, надали щеше да има толкова много жени, които да са се подлагали и да продължават да се подлагат на тази операция! Вярно, че няма нищо сигурно в тоя живот. Ако ти е писано да умреш от гръмотевица няма да те блъсне кола, нали се сещаш... Вчера ми докривя от нещата, които ми наговори този доктор и за това пуснах поста. Не съм искала да стресна никого!
  #1840  
Стар 4th May 2011, 12:12
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Аулин чак в промишлени количества не ти трябва, но зависи къде ще се оперираш и колко време ще стоиш - ако си таам, където бях аз, дават и венозно обезболяващо поне 2 дни + 3 дни венозен антибиотик и т.н...
Иначе боли много, мен поне страшно много ме болеше, но нещата се оправиха около 15-ти до 20-ия ден.
За контрактура..всеки може да получи и съвсем не е толкова рядко явление.
Ти ако видиш отзад на формуляра за информирано съгласие на какви страшни неща трябва да се подпишеш, ще се побъркаш Вкл. възможна некроза на тъканите, отхвърляне на импланта, инфекция и дори..естетичния резултат не ти е гарантиран )
__________________
Ordnung muss sein!
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:01.