IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #211  
Стар 27th July 2011, 22:09
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Може да се дразниш само тогава, когато някой не оправдава очакванията ти. Ако нямаш очаквания - живееш в хармония със себе си, и с останалия свят
Много съм съгласна , макар , че ми е трудно . Никой не ми дължи нищо , не трябва да очаквам нищо , тогава няма разочарования и разбити илюзии . Но е адски трудно .
Еми , все си мисля , че ти си близо , възхищавам ти се .
Отговори с цитат
  #212  
Стар 27th July 2011, 23:19
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Може да се дразниш само тогава, когато някой не оправдава очакванията ти. Ако нямаш очаквания - живееш в хармония със себе си, и с останалия свят
Хората се променят , така че разочарованията са често срещани явления , дори да нямаш никакви очаквания
Колкото и да се стремим да сме изцяло толерантни , все има нещо за което не сме
Колкото за мен, има само едно нещо което ме дразни и повярвай ми няма начин да го толерирам
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #213  
Стар 28th July 2011, 00:08
Аватара на Oksana_
Oksana_ Oksana_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 294
По подразбиране

Много зависи за толерантност към какво/кого става въпрос...
Аз мисля, че хората в Европа сме прекалено толерантни и за това вече някои държави от западна Европа започват да си сърбат попарата на толерантността и да съжаляват, че преди не са били поне малко нетолерантни.
Отговори с цитат
  #214  
Стар 28th July 2011, 00:41
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Oksana_ Виж мнението
Много зависи за толерантност към какво/кого става въпрос...
Аз мисля, че хората в Европа сме прекалено толерантни и за това вече някои държави от западна Европа започват да си сърбат попарата на толерантността и да съжаляват, че преди не са били поне малко нетолерантни.
Кого имаш предвид като казваш ''сме'' Аз не смятам че българина е толерантен колкото испанеца или англичанина !и изобщо ако е на етническа или религиозна основа българина изобщо не е толерантен !
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #215  
Стар 28th July 2011, 01:43
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Универсал, тук не става дума да се развива толерантността като някакво умение, като пеенето например. По-скоро имам предвид, а предполагам и strangenick2, доколото я познавам, че с всеки ден от живота си, научавайки нови и нови неща (така поне си мисля, че се случва с повечето от нас) започваме да разбираме Другия - неговото поведение, неговите обичаи, начина му на живот. Разбирайки Другия, различния, започваме да го приемаме без резерви и предразсъдъци. С времето откриваме, че вътре в себе си, ние самите носим много различия. И колкото повече проглеждаме за различията „вътре" в нас, толкова по-голям е и шансът, да приемаме пъстротата на заобикалящия ни свят с любопитство, с интерес, а не с отричане.
Обясняваш го добре и го разбирам. И съм съгласен.
С трупането на житейски опит опознаваме себе си, посредством околните, както и тях чрез авто-опознаването. Естествен процес е с възрастта да се учим да разбираме околните и (евентуално) да бъдем по-толерантни към тях.
Не смятам обаче, че под подразбиране 'разбирането на Другия' ни прави по-толерантни.
Вероятно в този смисъл, по-философския е така, но на по-първично ниво аз не свързвам 'разбирането' за 'приемане', респективно - не мога да го определя по презумция за толерантност.
Не знам дали толерантността се развива както пеенето и съм нямал и това предвид, но знам че се развива и знам, че ако искам мога да намеря много паралели дори между тях, а те са неща, които по смисъл са различни.

Последно редактирано от универсален : 28th July 2011 на 02:26
Отговори с цитат
  #216  
Стар 28th July 2011, 01:47
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Кого имаш предвид като казваш ''сме'' Аз не смятам че българина е толерантен колкото испанеца или англичанина !и изобщо ако е на етническа или религиозна основа българина изобщо не е толерантен !
Аз не смятам, че може да се определят цели етнически/народностни групи за толерантни, нетолерантни и каквито и да е.
Познавам много различни хора добре- различна възраст, националност, интелектуално и емоционално ниво и мога от моя личен опит да кажа, че сред всяка група има всякакви и не знам дали може обективно да се определя по някакви общи параметри коя група е по- от друга.
Вероятно е по-скоро въпрос на лично впечатление, тоест на микро-обществото, в което живееш и върху което имаш преки и лични наблюдения.
Отговори с цитат
  #217  
Стар 28th July 2011, 07:47
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Поживей малко навън и сам ще видиш разликата В Бг ти се присмиват дори ако не говориш правилен български а в Англия ще ти извикат преводач И наблюденията са ми доста обширни Виж само първите страници на темата и ти става ясно кой колко е толерантен
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #218  
Стар 28th July 2011, 08:11
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Сюзън, защо ти след като си поживяла "навън", не си прихванала ама грам от тяхната толерантност?
Отговори с цитат
  #219  
Стар 28th July 2011, 08:15
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Ето това е ярък пример за това което не понасям Гледам всеки ден си пиеш кафето с мен и ме познаваш много добре .
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #220  
Стар 28th July 2011, 08:24
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Обще взето така се получава, ако не всеки ден то почти всеки ден си пия кафето с теб и впечатлението ми е именно такова. Пресен пример:

http://www.tialoto.bg/forum/showpost...postcount=3155

Не те упреквам в нищо, аз лично нямам никакъв проблем с теб
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Толерантнилисме
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:22.