IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #221  
Стар 28th July 2011, 08:32
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Обще взето така се получава, ако не всеки ден то почти всеки ден си пия кафето с теб и впечатлението ми е именно такова. Пресен пример:

http://www.tialoto.bg/forum/showpost...postcount=3155

Не те упреквам в нищо, аз лично нямам никакъв проблем с теб
Точно такива изказвания наистина ме развеселяват
Чудно ,защо ли тези които наистина си пият кафето с мен ,нямат твоите впечатления
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #222  
Стар 28th July 2011, 08:40
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Радвам се, че те развеселих
Отговори с цитат
  #223  
Стар 28th July 2011, 11:00
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Последните няколко поста ме подсетиха за нещо. Като че ли в големите градове сме като едно стадо глигани. Не мисля, че сме толерантни като цяло. Има и един момент на яката амбиция да постигнеш нещо и да се докажеш с цената на всичко. Пълно е с комплексари, които "атакуват" през глава.... юруш на маслините па, че на другите не им харесва кво ти дреме. И понеже е цитиран пост на Цуца за Ямбол... наплюйте ме здраво ако трябва, ама някои от гореспоменатите комплексари ми идват от Сусурлево и положението си е*ава майката (не твърдя, че аз съм по-стока, но поне нямам такъв комплекс). Имах колега едно време, много готино момче, беше от някакво село близо до Кюстендил... е готин готин ма използваше всеки удобен случай да се бие в гърдите, че живеел в центъра на София (това му е било най-важното нещо като дошъл тук), а Лиляна видите ли била селянка, щот била от квартал "красно село" . Умишлено давам този елементарен пример. Малко сме тарикати на дребно и гледаме да се прецакаме взаимно.

Това са моите наблюдения, нахвърляни най-общо. Не сме толерантни.
Отговори с цитат
  #224  
Стар 28th July 2011, 11:11
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Поживей малко навън и сам ще видиш разликата В Бг ти се присмиват дори ако не говориш правилен български а в Англия ще ти извикат преводач И наблюденията са ми доста обширни Виж само първите страници на темата и ти става ясно кой колко е толерантен
Здрасти Susan!

Не исках да го казвам, защото смятам, че няма нужда и не е определящо, но след като стана въпрос за 'навън' и 'вътре', за да е коректно, то ще кажа.

Живея от 13 години 'навън'. Живял съм в различни страни, градове, сред различни хора.
Въпреки това не съм живял 'навсякъде' и не познавам 'всички'.
За това мнението ми е базирано на лични впечатления и опит, който може за някого да е скромен, а за друг - огромен
Отговори с цитат
  #225  
Стар 28th July 2011, 11:21
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Лилче, къде беше зачезнала тези дни?
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #226  
Стар 28th July 2011, 11:30
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Много работа Лъке, нямах време да се обърна, камо ли да фор-умувам
Отговори с цитат
  #227  
Стар 28th July 2011, 11:34
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Айде, че моренцето наближава
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #228  
Стар 28th July 2011, 11:44
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Лилянке, нещо не те разбрах

Ти ли не си толерантна, щото за теб е неприемливо колегата от Кюстендил да живее в София, и то в центъра, пък и да се бие в гърдите за това? или той не е толерантен, щото смята, че ти като живееш в Красно село, а не в центъра, си селянка

И като зачезваш, обаждай се предварително, че и на мен залипсва.
Отговори с цитат
  #229  
Стар 28th July 2011, 11:54
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Примерът се отнасяше за комплекса и модела на поведение. Връзката с темата за толерантността е свързана с начина на мислене и амбицията да се докажеш.

Вече кат зачезвам шъ вЕ информирам предварително
Отговори с цитат
  #230  
Стар 28th July 2011, 13:48
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Пак не те разбирам

Днес ми е едно такова, лежерно...сигурно затова

Какъв ти е на теб проблема, ако Сульо от долно коняре има амбиция да живее в центъра на София, или да се докаже в нещо си - защо това се определя като комплексарщина? Ти си имала "късмета" да се родиш в София. Сульо не е имал този късмет. И ако един прекрасен ден той осъзнае, че за него най-важното нещо в живота е да живее в центъра на София (в случая го използвам като метафора)..... с цената на всичко, това го прави коплексар, така ли? По същата логика всички, които заминават в чужбина да търсят своето място под слънцето, трябва да са комплексари?! Ако някой има амбиция да се доказва, в каквото и да било, е негово право. И никой няма право да го осъжда за това.

В тая връзка, четох наскоро една статия, чието заглавие звучеше "Благодарен съм на съдбата, че съм посредствен" или нещо такова. Всъщност заглавието ми привлече вниманието, за да я прочета. Та идеята на автора беше, че ако имаш талант (или амбиция, за да го свържа с горното ) зачваш да търсиш начин да го развиеш и ако си имал нещастието да се родиш в България, която е гето за всички таланти, си обречен, това според автора на статията. Имаш шанса с цената на много лишения и борба да го направиш "навън", но усилията необходими за това, са двойно, тройно по-големи и т.н.....

лирическо отклонение => Макар че, много често хората се припознават като изключителни таланти, но смятат, че съдбата не е благосклонна към тях, не им дава достатъчно шанс и възможности да развият таланта си. Когато Сарасате написал своите Цигански напеви, го нарекли гений, а той отговорил "Това е плод на 20- часов ежедневен труд, а вие го наричате гений", така че таланта е едно, а желанието, амбицията друго. Та кои сме ние да определяме кой има право да се развива, къде и как да го прави....ако има амбиции

Оф, нещо много ми е разпокъсана мисълта днес, да довърша за статията
Авторът накрая щастливо я завършваше с великото прозрение "Благодарен съм на съдбата, че съм посредствен"...... единствено защото имал малшанса да се роди в България.

Ако така беше разсъждавал и Сарасате, и беше се отказал от 20 часовия си ежедневен труд, днес нямаше да имаме неговите Цигански напеви
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Толерантнилисме
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:16.