IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th December 2014, 14:50
velian velian не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2014
Мнения: 7
По подразбиране Болки и слабост около коляното

Здравейте, ако във форума има лекари и хора, които са имали нещо подобно:
вече близо 2 месеца ме боли около коляното, ходих на 2 невролога и 3 ортопеда, но те въобще не ми обръщат внимание и казват че ако не е подуто съм здрав, не ми изписват снимки, а ставам по-зле.
Всичко започна когато ми изгориха с азот кокоши трън, 3 седмици се наложи като ходя навън, с левия крак да стъпвам само с пръсти без пета. След тези 3 седмици, като почнах да вървя нормално ме заболя главно над и под коляното. Когато ме болеше само единия крах, с него можех да вървя назад, като стъпвам само с пръсти без пета, ако стъпя с пета усещам нещо като ток над капачката, която бола е за части от секундата и дори понякога не мога да възприема къде е болката. 2 седмици не излизах от вкъщи, движех се само назад и ме заболя и десния крак по съшия начин. До момента са минали близо 2 месеца и не мога да вървя. Вървя около 10-100 метра не ме заболява и не мога да стъпвам. Когато легна и си изпъна и отпусна краката ме боли леко под капачката и след 5-20 минути пак ми изтръпва някое сухожилие. Както е на снимката очертаното около капачката е лека болка и напрежение когато съм с легна с изпънати и отпуснати крака. Останалите кръгчета са болки когато вървя. Болката идва по-късно ако вървя със свити крака, с също като че ли самите сухожилия, които са свързани с капачката (квадрицепса и долното сухожилия) нямат сила и напрежението което е върху тях по време на вървене е все едно вървя със 30-40 килограма повече.
Това може ли да е възпаление предна кръстна връзка, която да предава болката на всички сухожилия? Когато съм с отпуснат опънат крак, капачката ли върху предната кръстна връзка ли пада, че да ме боли?
Attached Images
Тип файл: jpg 22.JPG (9,6 КБ, 3 views)
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th January 2015, 11:23
simonita_85 simonita_85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2015
Мнения: 8
По подразбиране

Познат проблем от българското здравеопазване. Попитай приятели, познати за специалист, който всъщност ще ти обърне внимание. Аз лично при проблем винаги ходя при Проф. Аспарухов в Плевен. Оперира ме преди 6 години и не съм имала проблем с болки в това коляно. Ако проблема не може да се открие е най-добре да се направи ядрено магнитен резонанс. УСПЕХ !!!

________________________
Дамски Чанти - тенденции, ревюта
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Болкислабостоколоколяното
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:18.