IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 14th March 2006, 11:11
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране Re: странно

...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14th March 2006, 11:34
sunshine sunshine не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: sofia
Мнения: 3
По подразбиране

мерси много)

като писах за бебе, в смисъл че смятам скоро да ставам майка, пък и приятелят ми е мноооого против силикона, но склони след като родя

иначе ти как се чувстваш? а колко време мисли за операцията

хубав ден
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14th March 2006, 11:34
sladkavuzdi6ka sladkavuzdi6ka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 29
По подразбиране

оттокът ми мина,нищо не ме боли,но все пак ме е страх дали няма след 1-2-3години да даде някакъв страничен ефект.Иначе когато е много студено навън устните ми посиняват,а там където бяха засегнати нерви стават лилави после се оправят като е по-топло.Не знам сигурно трябва да отида на лекар да знам че всичко е наред.Благодаря ви за мнението
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14th March 2006, 11:45
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14th March 2006, 15:10
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

sladkatony, ти при кои лекари ходи?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 21st April 2006, 11:30
Sandi Sandi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 27
По подразбиране

Здравейте,
попаднах на този форум докато тарсех информация за силиконови инпланти и реших да се присъединя.Отдавна имам желание да си сложа импланти и сега след като посъбрах парите трагнах по консултации.Искам да попитам някой има ли информация дали някои марки импланти /от тези със силиконовия гел/ са канцерогенни.На мен ми казаха че няма опастност,но аз сам чувала че има такива случаи.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21st April 2006, 12:08
vessi_77 vessi_77 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Sofia
Мнения: 138
Изпратете съобщение чрез ICQ до vessi_77
По подразбиране

Sandi, потърси из форума инфо и мнения за различните марки имплантанти- има много!

А що се отнася до канцерогенност- Сигурно имаш пред вид старите имплантанти,които ако се пукнат,силиконът изтича и мигрира из тялото,като създава много усложнения.Те не се използват вече-мисля,че са забранени дори!

В България се използват имплантанти с високо кохезивен силиконов гел, който при спукване на обвивката(което става при прободна рана или катастрофа- не дай Боже никому) НЕ ИЗТИЧА.

Разкажи ни повече- при кои лекари си ходила, какво са казали-
инфото е полезно за всички
__________________
Животът е хубав.Грабни го с две ръце!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21st April 2006, 14:18
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Здравейте отново,

Надявам се, че няма да ме намразите за съобщаването на все обезпокояващи новини.. Мисля, че тези неща е по-добре да се знаят все пак.

"Whether or not silicone gel implants cause systemic disease, a new FDA study shows that they break more quickly than has been acknowledged. The new FDA study, published in September, 2000, showed that many women with silicone gel implants walk around with broken and leaking implants without knowing it. Using magnetic resonance imaging (MRI), researchers determined that almost half (48 percent) of the women who had silicone gel-filled implants for only six to ten years had at least one ruptured implant, even though they didn’t know it. Even more of the women (79 percent) who had gel-filled implants for 11 to 15 years had at least one ruptured implant. What was surprising was that the women had not realized the implants were broken and had not sought any medical care. Since this study excluded any women who had already reported implant problems or removal, the actual breakage rate is even higher.
Even more worrisome is that more than one in five of women had silicone gel “migrating” away from the broken implant capsule. The long-term risks of migrating silicone are unknown, but there are studies documenting serious health risks and fatalities when liquid silicone migrates to vital organs. Since silicone gel can break down to liquid form, this is a serious concern, especially since these women were not aware of what was happening and only found out because they were randomly selected for a study. "

Това е на сайта: ttp://www.coolnurse.healthology.com/focus_article.asp?f=surgery&c=risks_breastsurgery , който е независим официален медицински сайт. Информацията на интернет, която е от рекламни сайтове на клиники и пр., по такъв род въпроси може да бъде непълна или невярна.

Накратко, официално проучване (на FDA) е установило, че около половината от жените с импланти на 6-10 години са ходели със спукан или протичащ имплант без да го знаят. Знае се, че течният силикон може да мигрира и да причини сериозни здравословни проблеми. В цитата се твърди, че силиконовият гел може да се разгради до течен. (Въпреки че както знаем, той няма да протече веднага.)

Съвсем нямам за цел да развалям на някого настроението, но трябва да се знае, че имплантите могат да бъдат опасни. Всяка жена с импланти е добре да следи състоянието им, дори и да няма никакви симптоми. За съжаление, не съм сигурна дали това може да стане ефикасно с други методи освен посочения - magnetic resonance imaging (MRI).

При всички случаи, както бях писала другаде, не е разумно да се оставя имплант в тялото без да се подменя за повече от десетина години, единствено на основание на това, че няма оплаквания, защото много от спукванията могат да не дадат такива доста време.

Аз също съм с импланти и бих предпочела да е вярна версията, която обикновено съобщават хирурзите на кандидат-пациентките си, но изглежда нещата все пак са по-сложни, сори приятелки.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21st April 2006, 14:48
Sandi Sandi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 27
По подразбиране

когато четох че има опастност от канцерогенни импланти още нямах идея да си слагам силикон и не се задълбочих в статията.Пишеше че без да са спукани имплантите, самите съставки на гела по някакъв микро начин се всмукват от организма.Сега проучвам всичко свързано с имплантите,от форума намерих и доста полезна информация.
Последно миналата седмица бях при Михайлов от Военна болница,а другата мисля да отида и при Николай Георгиев.Според мойто проучване те са най-добрите/за София/.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21st April 2006, 14:53
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Абе момичета, я се успокойте.За нищо което ядем, пием, дишаме и т.н. нямаме гаранции. Каквото ще става, ще става. Важното е , че ако ще умираме, ще сме красиви и с цици.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Знаелинякой
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:05.