IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 16th June 2008, 18:55
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Най-просто казано, бактериите нямат ядро и тяхното ДНК плува в цитоплазмата, а гъбичките имат оформено ядро. Едноклетъчни организми от различни нива са.
Ива, имаш пълното право да коригираш грешните съвети и да дадеш свои. Не само да съобщаваш, че ги смяташ за грешни.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #92  
Стар 17th June 2008, 11:14
iva_pavlina iva_pavlina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 24
По подразбиране

Въпреки че съм микробиолог, нямам завидното самочувствие да давам съвети, както мнозина тук без медицински познания правят. Това е огромен ангажимент-прави се след обстоен преглед и е строго индивидуално при всеки.Това, че даден препарат е подействал на някого, хич не означава, че ще помогне и на друг, даже може да навреди. А обяснения съм давала, но не мисля, че имат ефект.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 17th June 2008, 11:51
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Най -добре е да се иде на лекар. + това гъбъчките се приспосояват към медикаментите с които се третират и те трябва да се сменят. Така че скъпи дами - просто идете на лекар.
Отговори с цитат
  #94  
Стар 17th June 2008, 14:11
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Ива:
Patetu е 100% права.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #95  
Стар 17th June 2008, 15:52
alkiona alkiona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 27
По подразбиране

Здравейте момичета. Резултата от цитонамазката ми е Рар ІІа група. Някой може ли да ми каже какво означава. Микробиологията ми показа че всичко е наред, но тази ІІа група какво означава.
__________________
Ако не знаеш къде си тръгнал ще стигнеш някъде другаде!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #96  
Стар 17th June 2008, 16:16
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Че си в норма, нищо ти няма
Отговори с цитат
  #97  
Стар 17th June 2008, 18:56
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alkiona
Здравейте момичета. Резултата от цитонамазката ми е Рар ІІа група. Някой може ли да ми каже какво означава. Микробиологията ми показа че всичко е наред, но тази ІІа група какво означава.
PAP II - наблюдава се цервицит (възпаление на шийката на матката) и / или метаплазия (доброкачествено преобразуване на клетки). Препоръка: ако измененията са ясно изразени, може да се направи терапия на възпалението или хормонална терапия и обстоен преглед на шийката на матката
тук
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #98  
Стар 17th June 2008, 22:20
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

От лекари знам че само І група е нещо нормално ,и всичките други като ІІ и ІІІ вечи е нещо по серизно и има проблем..По добре отиди на по подробна консултация със специалист.
Отговори с цитат
  #99  
Стар 3rd January 2009, 21:24
lady_crazy lady_crazy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!
Случайно попаднах на този форум и реших да напиша това, което знам от личен опит за гъбичките!
От близо година, имам проблеми с това. Не знам от къде започна всичко, но се стигна до там, че каквото и да пия, и каквито и глобули да си слагам имаше само временен резултат. Колтримазол, полижинакс, гиназол, гино-певарил, нистатин, низорал и още лекарства, за които не мога да се сетя в момента.А някои от тях са доста "солени". Започнах да правя колкото се може по малко секс за да мога да се лекувам. Всичко изпробвах и без никакъв резултат. Последното микробиологично изледване, което си правих показа Кандида. Не се поинтересувах, каквото точно е това, а се доверих напълно на лекарката ми. 2 месеца бях на низорал, защтото според думите й гъбичките ми бяха станали хронични! Преди 2 седмици изчетох мн материали за гъбичките и мисля, че станах по компетентна от генеколкожката ми!!! Разбрах, че Кандида не се лекува с глобули или хапчета! За другите гъбички стават, но не и за Кандида! Те се лекуват само с диета(по- скоро ограничаване от някои храни).И така ...
Най-важните фактори за разпространението на Кандида са: широката употреба на синтетични антибиотици, консумирането на месо, третирано с антибиотици, хлорирането на водата за пиене, излагането на пестициди и химикали, хормоналните лечения (вкл. противозачатъчните и кортизоновите препарати), неправилното хранене, недостатъчната физическа активност. Кандида може да се увеличават по време на стрес или намален имунитет.
Обикновено Кандида растат в червата, гениталния тракт, устата и гърлото, без да предизвикват някакви поражения. Но ако защитните сили на организма са слаби, тези иначе безвредни стомашни гъбички може да се увеличат. Те поразяват и мъжете и жените, но рядко се предават по полов път. Кандида поразяват вътрешните органи като белите дробове, бъбреците и сърцето. Кожата също може да бъде засегната. Гъбичката може да премине в кръвта и да остави своите токсини в различни части на тялото.Кандида Албиканс унищожава запасите от глутамин в организма. Тя е враг на витамин С и в резултат на размножаването на Кандида Албиканс може да се появи недостиг на витамин С в организма.
Симптомите са:главоболие, мигрена, лош дъх, ректални сърбежи; обострен гангренозен стоматит и постояни киселини в стомаха; мускулни и ставни болки, изтръпване на лицето или крайниците. Други симптоми са акне, нощно изпотяване, възпалено гърло, постоянна кашлица, запушени синуси, инфекции по кожата и ноктите, млечница или инфекции в устата.
Заболявания предизвикани от Кандида Албиканс са: бъбречни инфекции и инфекции на пикочния мехур, артрити, отделяне на газове, гастрит, диария, хроничен запек, колит и язва на стомаха, проблеми с менструацията, включително и стерилитет, вагинити. Други неразположения, предизвикани от Кандида са алергиите, хормоналния дисбаланс, сърдечни проблеми, болките и инфекциите в ушите, астмата, синузита. Отделяните токсини поразяват черния дроб. Така той не може своевременно да очиства организма, предизвиквайки умора и цялостно усещане за дискомфорт. Към преди това споменатите симптоми се включва депресията и свръхчувствителността. Всички тези толкова различни симптоми може да бъдат предизвикани от Кандида Албиканс, които отделят в организма повече от 100 различни токсина.
Полезните бактерии като Лактобацилус и Бифидобактериум, които отделят силни противогъбични ензими, поддържащи храносмилателния и урогениталния тракт, се унищожават от фармацевтичните антибиотици, хлора, токсините в храната и водата. След като част от полезните бактерии се унищожат, мястото им в баланса на стомаха се заема от други микроорганизми, а Кандида е сред тях. В развитите страни храната включва много въглехидрати, които се оказват идеална хранителна среда за Кандида и другите дрожди, които ги предпочитат. Много често Кандида са вторичен резултат от продължително увреждане на имунната система. Пациенти със СПИН, рак и други хронични заболявания са предразположени към Кандида Албиканс.
Доказано е, че много от фармацевтичните лекарства, използвани за успешно лечение на Кандида са токсични, особено за черния дроб.
Кандида Албиканс се хранят с въглехидрати - т. е. драстично трябва да се намалят всички храни, които са богати на захар и нишесте.
Желателно е да се използват нетоксични противогъбични препарати - ботанически получените противогъбични препарати са предпочитани, тъй като те не натоварват тялото с допълнителни отрови.
Следващата стъпка е да се възстановят полезните стомашни бактерии чрез употребата на пробиотици (Лактобацилус ацидофилус, Бифидобактериум бифидус). Тази част от програмата ще подпомогне защитата срещу повторна инфекция. Желателно е пробиотиците да се консумират по време на хранене. Полезните бактерии виреят в среда от храни, богати на влакна и хлорофил. Фрукто-олиго-захарида е вид захар, намиращ се в земната ябълка, който може изключително много да увеличи растежа на полезните бактерии, особено Бифидобактериум (важен за здравия стомашно-чревен тракт). Фрукто-олиго-захарида не се метаболизира от Кандида, нито увеличава нивото на кръвната захар.
Как можем сами да помогнем на организма да се очисти? Като се премахнат или значително намалят кафето, алкохола, храните с консерванти и лекарствата. Процесът на очистване се ускорява с употребата на Алое вера и зародиши. Изпиването на поне 6 - 8 чаши нехлорирана вода дневно също помага.
Намаляването на емоционалния и физическия стрес и прибавянето към диетата на подходящи витамини, минерали и антиоксиданти (Вит. А, Е, С, глутатион и др.) са важни за възстановяване на щетите, причинени на имунната система.
Борбата с Кандида изисква упорстване. Възстановяването на вътрешният баланс на организма няма да стане за една нощ - тази програма отнема време. След като се почувства подобрение, не бива бързо да се връщаме към старите навици.
Обикновено Кандида се намират в тънките и дебелите черва и урогениталния тракт, където заедно с другите микроорганизми търсят храна и място за прикрепване. Веднъж, след като Кандида започне бързо да расте, се проявяват страничните ефекти, като най-честите са умора, неразположение, подуване, запек, диария, депресия, тревога. Други включват непреодолимо желание за консумиране на въглехидрати и алкохол, появата на мехури, инфекции на ушите, някои болезнени кожни проблеми (акне, екзема) и реакция към парфюми, почистващи препарати и др. При жените честите вагинални проблеми и смущения в менструацията са сигнал, че Кандида излизат извън контрол.

Очистваща диета

Диетата за очистване от Кандида трябва да включва следните храни, в съответни пропорции:
65% зеленчуци, бедни на скорбяла (броколи, целина, репички, аспержи); много пресни зеленчуци, приготвени на пара или сурови (лук, чесън, джинджифил, зеле).
20% богати на протеини храни - риба, птиче месо, орехи, лешници, семки, яйца, тофу и др.Забележка: Напръскването и накисването за няколко минути на всички ядки и семки с разтвор от 15 капки Биоцитрин, разтворен в 150 мл вода, ще убие афлатоксините (вид вредни токсини), които може да се намират по ядките.
10% въглехидрати - ориз, бобови храни, просо, щир, елда.
5% плодове - папая, грейпфрут, ананас, ягоди, малини, къпини и др.
Други приемливи храни са морските храни, зехтина, майонезата, белият ориз, соята, зеленчуковите пюрета, крекера, билковите чаеве и неподсладени сокове от червена боровинка. Важно е да се помни, че тази ограничаваща диета е важен начин да се спре растежа на Кандида Албиканс. Този тип диети намаляват следните неприятни ефекти: главоболие, гадене и умора.
Храни, които трябва да се избягват:
Кандида растат чрез въглехидрати, консервираните храни и плесените, също така храните съдържащи дрожди и глутен. Често симптомите се влошават на влажни и/или мухлясали места, след консумация на хранителни продукти, богати на дрожди или въглехидрати, захар и скорбяла, и след консумиране на храни, съдържащи токсини от гъби. Намаляването на всички храни, богати на въглехидрати и захар ще намали хранителната среда на дрождите на Кандида. Трябва да се избягват ферментирали храни и такива, които съдържат дрожди, оцет и вино, млечните продукти, освен специално култивирано кисело мляко, което съдържа живи бактерии, подпомагащи стомашно-чревния бактериален баланс. Някои силни антибиотици, стероиди, кортикостероиди и цигарите също трябва да се избягват. По този начин дрождите ще се лишат от храна.

Това е, което знам. Дано да съм успяла да помогна!
Отговори с цитат
  #100  
Стар 3rd January 2009, 22:05
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомоощКандида
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:37.