IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 8th March 2007, 11:49
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

ей а според вас кое е по калорично да изядеш една мелба така голяма шоколадова или една пица калцоне ако имате представа ква е?
Отговори с цитат
  #22  
Стар 8th March 2007, 11:57
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
http://www.med1.de/Forum/Ernaehrung/212324/
Ето ти един немски форум, където твърдят, че газираната вода можела да се брои за течност, колкото кафето и алкохола.
Ох ще се ошашкам съвсем. В тоя форум казват също, че водата не трябва да е особенно минерализирана, защото иначе минералите се наслоявали по кръвоносните съдове. Обаче колко е нормалната концентрация на минерали? Аз пия по мин. 1,5l. минерална вода на ден. Сега да не се окаже че кръвта ми едвам тече...

Цитирай:
Първоначално написано от TedyK
може да я пиеш, но да не ти е навик. от време на време да поглезиш стомаха си.
Ми налага ми се. В нашия "стол" на работа има само газирани напитки и разни псевдо натурални сокчета. Така че пия по една чаша на ден.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 8th March 2007, 12:27
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от krisi_pat
ей а според вас кое е по калорично да изядеш една мелба така голяма шоколадова или една пица калцоне ако имате представа ква е?
доколкото знам е по-добре да се ядат храни, съставени от колкото се може по-малко продукти - в случая мелбата е по-доброто решение
Отговори с цитат
  #24  
Стар 8th March 2007, 14:09
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Ох ще се ошашкам съвсем. В тоя форум казват също, че водата не трябва да е особенно минерализирана, защото иначе минералите се наслоявали по кръвоносните съдове. Обаче колко е нормалната концентрация на минерали?
Това е вярно, не е хубаво да пиеш една и съща минерална вода дълго време, сменяй ги по- често и гледай да купуваш такива, на които пише, че са слабо минерализирани, те са подходящи за всекидневна употреба. Или си купувай Tafelwasser.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 8th March 2007, 14:33
Аватара на cocolino
cocolino cocolino не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 468
Изпратете съобщение чрез ICQ до cocolino
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от krisi_pat
ей а според вас кое е по калорично да изядеш една мелба така голяма шоколадова или една пица калцоне ако имате представа ква е?
И аз мисля, че по-калоричното(значително по-калоричното ) е пицата калцоне.
Плюс това, който каквото иска да казва, но аз продължавам да поддържам тезата, че за разлика от вафлите, кроасаните, тортите, сладоледа е полезен. (за няколко неща, най-посредното, което съм чела за него е, че помага при стрес - млякото и сметаната съдържат така наречения триптофан - ефективен природен транквилант, който успокоява нервната система, повдига настроението и помага при безсъние )
Млякото и сметаната сами по себе си не притежават тези свойства, защото при плюсови температури Л-триптофанът не е устойчив и се разпада, а в сладоледа се съхранява продължително време.
Учените смятат, че сладоледът има и допълнителен терапевтичен ефект, като общотонизиращо средство.
__________________
I'm lost, I've gone to look for myself, so if I get back before I return, please ask me to wait...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 8th March 2007, 14:41
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Освен това да не казвам, че като те боли гърлото и имаш темперратура, както и при извадени сливици е препоръчително да се яде сладолед. Както и да не забравя да спомена, че например една от забранените напитки - Спрайт , е спешно средство при повръщане, когато нямаш достъп до аптека, особено на морето. Супер е заради малки деца. Това е така, защото в Спрайта се съдържа Натриев Цитрат, който намалява повръщането.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 8th March 2007, 14:45
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А в моя случай дали помага спрайта, пробвала ли си?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 8th March 2007, 14:56
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Нямам идея, не съм го пробвала. Аз съм взимала 2 неща, не знам дали ги има при теб. Едното е Degan - може на таблетки, може и да ти го бият. А другото е хомеопатично, на хапчета и свещички (действат по-бързо) - Vomitusheel. Това последното също съм го давала на децата, като им е било лошо и са повръщали. А Натриевия Цитрат го има на ампули в аптеките, но не знам дали е подходящ за бременни.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 8th March 2007, 17:01
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Благодаря ти, това второто го има, май ще взема да си купя, че ми писна да се влача като парцал
Отговори с цитат
  #30  
Стар 8th March 2007, 17:29
sillygirl sillygirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Cyprus
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез ICQ до sillygirl
По подразбиране

.....
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизасемкибонбонкикалориивсичко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:07.