IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 13th September 2007, 16:13
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Химически двата са абсолютно различни: Ревидерм - хиалуронова киселина+пълнеж декстран, Бютикал - ХИДРОГЕЛ!
В Ревидерм хиалуроновата киселина не е стабилизирана, и поради това много бързо ще се абсорбира от организма, Декстраномерът в продукта причинява дълготрайно зачервяване или обезцветяване на мястото на имплантиране (той по принцип е много добър елемент за продължаване продължителността на ефекта, НО НЕ когато се използва на лицето, а в хирургични операции, които са дъбоки), освен това в Ревидерм има и колаген, което увеличава риска от алергична реакция!
Отговори с цитат
  #92  
Стар 13th September 2007, 16:17
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Цитирай:
Първоначално написано от Mena
Restylane е повече от 10 години на пазара, това е най-използвания в света филър с хиалуронова киселина, с доказана дълготрайност и безопасност, и всеки лекар, който го е използвал би потвърдил, че е по-плътен от останалите.
Подкрепям.
Странно обаче, точно този филър поне на мен изобщо не ми е предлаган...
Съдейки и по мненията във форума виждам, че и на много други дами също...
Beauty, наистина нямам идея защо не са го предлагали, макар че в много клиники го използват и като продукт е познат на дерматолозите.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 13th September 2007, 19:50
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mena
surgiderm 30
Мена, тъй като тук стана дума за филари, преди време беше попитала какъв филър е използван за лицето ми. surgiderm е филъра, но разбрах че трайността му в устните е по малка (6-7мес.) от колкото в лицето (10-12 мес.) Как е според теб?
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #94  
Стар 13th September 2007, 20:09
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Bendji, толкова съжалявам да чуя, че си сложила точно surgiderm 30 в зоната под очите, за този продукт единствените контраиндикации, които намерих са следните:
Да не се използва за попълване на глабеларни бръчки (тези между веждите) и на периорбитални хлътвания (хлътванията под очите)
Значи дори и твоят лекарят да е знаел как да попълни тези зони (което много ме съмнява, защото тези зони изискват специална техника на инжектиране), то е подбрал неправилния продукт!
Иначе трайност 10-12 месеца при попълване на периорбиталните хлътвания е нормална, особено когато се използва подходящия филър и подходящата техника на поставяне.
Отговори с цитат
  #95  
Стар 13th September 2007, 21:41
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

... какво друго да кажа...
Иначе си седя посиняла и подпухнала под очите...
А знаеш ли нещо за неутрализатор на хиалуроновата киселина? Защото преди десетина дена се видях с лекарката и тя ми предложи да ми сложи по една какпка от двете страни за да спаднат торбичките. И ще ходя в понеделник.
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #96  
Стар 13th September 2007, 21:53
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Bendji, моля те да ми кажеш как се казват тези капки, които ще ти слага!!!
Отговори с цитат
  #97  
Стар 13th September 2007, 23:14
Аватара на Beauty
Beauty Beauty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 389
По подразбиране

Мена, за мен също е мистерия защо най-утвърдения и сигурен филър в световен мащаб е най-слабо предлаган в БГ..
Относно Ревидерм интра...хм...чак сега разбрах на какво се дължи тази ужасна алергия, която полручих и заради която бях 10 дена на Кларитин.. Аз си мислех, че е заради декстраномера, а то какво било...
Само че д-р Николай Георгиев ми спести, че продукта съдържа колаген и беше категоричен, че този филър бил "направо уникален, супер траен и изобщо било изключено да създаде алергична реакция"...
Да бе да, само аз си знам какво преживях 10 дена...щом чак ми се сцепи кожата на устните, цъфнах като презряла череша и течеше кръв , заради прекомерния оток...
Ама той НГ всичко знае и може, бе...

Мена, ще ти бъда много благодарна да ми разкажеш малко повече за Restylane- подходящи зони за третиране, реална трайност на действие, странични ефекти, правилна техника на инжектиране...
Благодаря ти предварително!
__________________
„Не говори винаги, каквото знаеш, но знай винаги какво говориш!“- Клавдий
Отговори с цитат
  #98  
Стар 14th September 2007, 11:13
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Мена, ще ти бъда много благодарна да ми разкажеш малко повече за Restylane- подходящи зони за третиране, реална трайност на действие, странични ефекти, правилна техника на инжектиране...
Благодаря ти предварително!
Beauty, толкова съжалявам за това, което ти се е случило
С удоволствие ще напиша повече за Restylane, но през уикенда, когато ще имам повече време.
Дали не е по-добре да го сложа в темата Мини енцилкопедия на филърите, за да не объркваме тази тема.
Отговори с цитат
  #99  
Стар 14th September 2007, 12:04
Аватара на Beauty
Beauty Beauty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 389
По подразбиране

Благодаря ти, мила, ще очаквам с нетърпение и интерес материала ти!
Наистина в Енциклопедията ще е най-добре да продължим разговора.
__________________
„Не говори винаги, каквото знаеш, но знай винаги какво говориш!“- Клавдий
Отговори с цитат
  #100  
Стар 3rd October 2007, 09:18
Аватара на elinor
elinor elinor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Sofiq
Мнения: 172
По подразбиране

Ще си слагам Сърджидерм 30 в петък или др.седмица.Ще ви кача снимки веднага след като ми го сложат.дано вси4ко стане ок.а пък ако нищо не става ще идем си хакнем по един силикон и в джуките и ве4е ще сме гумени отвсякъде
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Големиустни
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:03.