IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 20th April 2007, 18:51
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

намерих брошурката - ето част от нея : възможни заболявания на ректума-нагледно
Отговори с цитат
  #62  
Стар 21st April 2007, 04:04
mairo mairo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2005
Град: Australia
Мнения: 1 025
Изпратете съобщение чрез MSN до mairo Изпратете съобщение чрез Yahoo до mairo
По подразбиране

това че изчезвали през първата седмица е относно фисyрите. Аз лично отидох на доктор 4-5 дена след kato забелязох че има кръв пo тоалетната хартия, а и ме болеше като се изxojдах. Все още си ги имам ... нека някои от вас да го пробва това лекарство, което споменах по горе, има ефект, повярвайте!
__________________
Отговори с цитат
  #63  
Стар 21st April 2007, 06:41
VanVel VanVel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 31
По подразбиране хемороиди

В началото на темата сме коментирали това лекарство. Но от лекар знам, че не е препоръчително да се използва дълго време. Все пак е за животни. Има в него и вредни за човешкия организъм елементи, които чрез кожата проникват в организма. А иначе в началото на употребата е просто фантастично, после като се свикне, като че ли действието му намалява.
Абе, няма избавление от този проблем. Може би само операция. Сега има един уред / не съм сигурна , че точно така се казва "стаплер", струваше 1400 лв./, който прищипва и отрязва хемороидите. Т.е. не се режат със скалпел. Пак си е операция, но много по -щадяща за организма и по-бързо възстановяване. Просто не ми се мисли. Толкова отдавна страдам от този проблем, че книга мога да напиша за всички етапи и методи на лечение, които съм пробвала и няма спасение.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 21st April 2007, 11:06
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

още малко от брошурката за начините на лечение на хемороиди:
"съществуват и други амбулаторни методи като замразяване, изгаряне, склерозиране и др., но през последните 10 години след постоянни проучвания инфраред коагулацията и лигирането на хемороидите са на първо място като ефект и минимален дискомфорт за пациента.
1.лигиране (пристягане) с еластично пръстенче.Прекъсва се кръвоснабдяването към всеки хемороидален възелкоито спонтанно отпада след около седмица без допълнителна намеса.Използва се специален ендоскопски инструментариум.Процедура а е амбулаторна, краткотрайна и не изисква упойка.
2.инфраред или лазерна коагулация.Високо ефективен метод за спиране на кървенето.Използва се термичен ефект от светлината с точно определен спектър и таймер за експозиция на хемороидалната тъкан.Напълно безболезнен метод."
все трябва да има някакъв ефект-нали затова работят лекарите! естествено и начина на живот и хранене си имат голямо значиние!
аз тайничко се надявам да има някой тука да напише, че се е излекувал от хемороидите!
Отговори с цитат
  #65  
Стар 26th April 2007, 19:29
skica skica не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 9
По подразбиране

аз тайничко се надявам да има някой тука да напише, че се е излекувал от хемороидите!

Аз се излекувах..... кьорав хемороид не ми остана
Отговори с цитат
  #66  
Стар 3rd May 2007, 00:12
Здрaвко Здрaвко не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Земята
Мнения: 13
По подразбиране Не можеш да ги премахнеш преди да престанеш да ги причиняваш

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
ето го и адреса и малко уикипедия
Вижте, има клинично изследване, което доказва, че седенето на тоалетната причинява хемороидите: ето го. За тези, които не знаят английски ще обобщя, че е извършено с 20 човека. Всичките те са имали хемороиди в средна или тежка фаза, кървящи, вътрешни и външни, някои дори с лигатура. Всичките са минали преди това стандартен курс на лечение, между 1 и 4 години без подобрения.

Целта на изследването е било да установи, дали има връзка между дефекацията в седнала поза и хемороиди.

Единственото изискване към пациентите било да започнат да се облекчават в естествено клекнало положение.

Резултатите от изследането били повече от положителни. Всичките 20 пациенти в период oт 2 седмици до 4 месеца се излекували напълно! Без лекарства, без хирургическа намеса, само с възприемане на природната поза за облекчаване.

Koнтролният преглед на групата, една година по-късно не открил наличие на хемороиди.

Колко е просто всичко, а? И как си усложняваме живота, защото сме възприели неправилни навици. Ама кой доктор ще ви го каже? Та нали здравият пациент е непечеливш клиент...

Ето тук прочетете повече за вредата, която нанася седящата тоалетна върху здравето ни.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 9th May 2007, 21:54
maya70 maya70 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 1
По подразбиране

мъжът ми ходи преди 4-5 години при д-р Желязков в София. На 2 пъти му махна около 5-6 хемороида. оттогава няма никакви оплаквания, яде и пие като младеж (сега е на 49). Пратил е и доста от неговите колеги - той е международен шофьор и всичките казват че са много доволно. Разправяше, че един от тях ходил в тази международна он клиника викали го поняколко пъти, взимали му по 200 лева на хеморид и накрая му казали че трябва да го оперират защото станала някаква язва при връзването. После ходил пак при този желязков и той го излекувал доста бързо. Ако закъсате, ще потурся телефоните му.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 10th May 2007, 00:38
Здрaвко Здрaвко не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Земята
Мнения: 13
По подразбиране Този доктор Желязков колко ти плаща?

Цитирай:
Първоначално написано от maya70
мъжът ми ходи преди 4-5 години при д-р Желязков в София. На 2 пъти му махна около 5-6 хемороида. оттогава няма никакви оплаквания, яде и пие като младеж (сега е на 49). Пратил е и доста от неговите колеги - той е международен шофьор и всичките казват че са много доволно. Разправяше, че един от тях ходил в тази международна он клиника викали го поняколко пъти, взимали му по 200 лева на хеморид и накрая му казали че трябва да го оперират защото станала някаква язва при връзването. После ходил пак при този желязков и той го излекувал доста бързо. Ако закъсате, ще потурся телефоните му.
Много интересно, на http://forum.az-jenata.com/viewtopic.php?p=37360#37360 намирам подобен отговор, от потребителя "маринова", регистриран в деня, в който и ти си регистриран(а) тук и пуснал само един постинг, рекламиращ услугите на Желязков, само дето тук казваш, че мъжът ти се е излекувал а в другия форум -- че ти си била излекувана

Май не е толкова добър този доктор, щом използва евтини трикове за да зарибява хората по форумите...
Отговори с цитат
  #69  
Стар 14th May 2007, 23:59
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
...аз тайничко се надявам да има някой тука да напише, че се е излекувал от хемороидите!
Ми да не казвам голяма дума... ама днес бях на доктор, и той ме поздрави - няма жив гад. Минаха два месеца, откакто писах за посещението си при доктора при което ги установиха, и сега ви пиша пак, с резултатите от "лечението". Значи през тези 2 месеца:

1. Всяка сутрин с мюзлито или киселото мляко взимах по една лъжица Flohsmenschalen. Съжелявам, но никъде не намерих името на български. Препоръчве се за хора със запек, тук са много популярни, цялата страна едва ли не ги пие.
2. Никаква тоалетна хартия. Или ако се налага - силно навлажнена. Никакъв сапун. Само вода и билкови отвари. Мен това в началото най-много ме притесни, ама като почетох малко из Интернет, разбрах че е глупаво.
3. След като прочетох постовете на Здравко и Мария, не сядам вече на тоалетната чиния. Докато сме млади, ще се катерим и клякаме, после ще му мисля.

Незнам кое от трите помогна, но кървнето започна да намалява, и от три седмици нямам никакви оплаквания. А днес и доктора го подтвърди! Малко не ми се вярва че съвсем съм се излекувала, днес това му го казах на доктора. Казах че ще се пазя цял живот, а той се разсмя и ми каза - всеки орган, от които имаме само един - сърце, мозък, и... дупе е много важен, и трябва да се пази особенно.

Надявам се че този пост ще помогне на някои, иначе не бих писала за такива интимни проблеми. И много важно - ходете на лекар, ако имате оплаквания. Прегледа повече мога да го опрелича със средновековно мъчение, ама какво да се прави... че симптомите може да са от какво ли не. И умната!
Отговори с цитат
  #70  
Стар 15th May 2007, 00:09
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Flohsamen- живовлек е със сигурност
http://www.zdravnitza.com/a/nav/list...bil/bil_id/300
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:53.