IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th May 2013, 19:03
RoyalFlush RoyalFlush не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 6
Red face Фотоепилация у дома

Здравейте момичета,

Момче\мъж съм на 24 и се обръщам към вас, защото ми трябва съвет относно фотоепилацията. Наскоро минавах в Технополис и видях, че имаха изложен ето този фотоепилатор на Philips. Обясниха ми, че е специален, защото не трябва да му се сменя лампата и един вид го купуваш и си готов докато не се развали нещо в него. Заинтересовах се, тъй като в гърдите и корема съм храст, а най-вече, защото ми става тъжно като гледам приятелката ми колко време отделя за обескосмяване на мишници, триъгълник и т.н. Та има ли някоя от вас, която да е запозната с този фотоепилатор (или подобен) и дали има някаква уловка в цялата работа? Според вас ще има ли обещаващ ефект ако си го взема? Благодаря предварително

Последно редактирано от RoyalFlush : 6th May 2013 на 19:05
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th June 2013, 10:31
neli4ka02 neli4ka02 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 10
По подразбиране

И аз им се чудя на тези фотоепилатори, но ме е малко страх, да не би да има някакви вредни лъчения при употребата им. Има ли някой вещ по въпроса?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th February 2014, 16:27
julkata julkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 15
По подразбиране

Аз ползвам фотоепилатор вкъщи и не е много добре,че не му се сменя лампата на този на Philips,защото става неизползваем след като свършат импулсите.Има много по-добър : http://www.krasivotialo.com/me-my-el...80-126000.html
Първо,че е с 120000 импулса и лампата се сменя след това,а и нямат изхабяване...след няколко процедури не ми израстват на места изобщо.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st February 2014, 11:22
Aris Aris не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 43
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от neli4ka02 Виж мнението
И аз им се чудя на тези фотоепилатори, но ме е малко страх, да не би да има някакви вредни лъчения при употребата им. Има ли някой вещ по въпроса?
Точно това е причината да не съм се сдобила с фотоепилатор. Не се знае какви вреди може да нанесе, които да станат ясни след доста години...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th March 2014, 12:05
Iveto123 Iveto123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 79
По подразбиране

А възможно ли е да е вредно наистина? Няма ли някакви изследвания по въпроса?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th March 2014, 20:51
kamelia_ivanov kamelia_ivanov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 27
По подразбиране

Не си вземай с не сменяеми лампи
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th March 2014, 00:40
Аватара на Beauty_on_Duty
Beauty_on_Duty Beauty_on_Duty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 123
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Iveto123 Виж мнението
А възможно ли е да е вредно наистина? Няма ли някакви изследвания по въпроса?
Има доста изследвания по въпроса - не са безобидни, но ако се използват правилно няма причина за притеснение. Енергията им е такава, че се поглъща от пигмента в косъма/кожата. С други думи ако върху обработваното място има бенка, може да се получи изгаряне, желателно е да се заобикалят. След обработка кожата става чувствителна към ултравиолетови лъчи, затова трябва да се избягват в летния сезон. След употреба задължително трябва да се използва висок слънцезащитен фактор за да не се получат пигментни петна.
Технологията им е същата като тези, използвани в клиниките, Разглеждала съм електрически схеми на домашни и професионални - има огромна разлика в обема на уредите. Този обем не е метрика за качество. Домашните боравят с по-ниска енергия, т.е за да се получи траен ефект са нужни повечко процедури. Професионалните са големи уреди, поради охлаждащия механизъм - излъчват по-висока енергия, която би могла да изгори кожата ако не се охлажда адекватно. По-високата енергия обаче успява на фона на по-малко процедури да изгори луковицата на косъма и да го унищожи.
Лично мнение - аз залагам на домашните, въпреки че изискват време и постоянство. Но риска там е много по-малък. Професионалните охлаждат, но ако си изгорите ръката и сложите лед отгоре ще я възстанови ли? Точно поради този риск се изисква обучение на лицата, боравещи с професионални уреди. Освен това всяко изгаряне води до образуване на фиброзна тъкан.
Относно технологията - няма как да ви навреди, не засяга дермата в дълбочина, ставите, сухожилията или мускулите. Вредна е например кавитацията - тя може да съсипе тялото и здравето ви.

Последно редактирано от Beauty_on_Duty : 30th March 2014 на 00:46
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th March 2014, 21:04
Аватара на Dii
Dii Dii не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 467
По подразбиране

Изчерпателна както винаги, благодаря!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th April 2014, 15:16
Аватара на pepi_simeonova
pepi_simeonova pepi_simeonova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 86
По подразбиране

А може ли да се използват през лятата, т.е. ако после се излагам на слънце, да не ми излязат петна?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th April 2014, 23:33
Аватара на Beauty_on_Duty
Beauty_on_Duty Beauty_on_Duty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 123
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pepi_simeonova Виж мнението
А може ли да се използват през лятата, т.е. ако после се излагам на слънце, да не ми излязат петна?
Не, в никакъв случай - кожата е орган, който има специфично съпротивление /електрическа величина/, обусловено най-вече от гени/генотип, хранене, имунна система и множество индивидуални фактори. При подобна процедура, съпротивлението се променя и кожата става много по-чувствителна към УВ-лъчи. Ако човек се подложи на такива процедури, може да не получи странични реакции в конкретния сезон, НО кожата има памет - т.е вероятността да се получат старчески петна и да се засили застаряването ѝ е МНОГО по-голямо.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Фотоепилациядома
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:33.