IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #461  
Стар 20th May 2010, 14:31
sh3nka7a sh3nka7a не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Добар ден, на 21 години съм и ще започна с това че имам млечен зъб,проблема е че този зъб има кариес (вчера малка част от него се отчупи и като се загледах забелязах че има черна точица върху зъба,странното е че не ме е болял иначе щях да ида на зъболекар много преди да се стигне до нарушаване на цялостта на зъба).Ясно е че не е нормално на тези години да имам млечен зъб,интересно ми е ако този зъб падне/бъде изваден има ли шанс на негово място да израсте постоянен и защо не ме боли.Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #462  
Стар 20th May 2010, 15:38
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nslavova

Ох, дааа...точно за това говорех. Възпалителен процес незнам дали има, не ме боли, само е леко подуто. И да - докторът ми каза че ще има лечение с антибиотик, но преди това трябва зъба да стои отворен. И непосредствено преди операцията, да бъде запълнен.
Всъщност въобще не е правилно зъбът да стои отворен - така ще се инфектира повече с микробите от устата. Гнойта може да се изчисти през дупката, която ще ви направят в челюстта преди да махната кистата.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #463  
Стар 20th May 2010, 15:49
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sh3nka7a
Добар ден, на 21 години съм и ще започна с това че имам млечен зъб,проблема е че този зъб има кариес (вчера малка част от него се отчупи и като се загледах забелязах че има черна точица върху зъба,странното е че не ме е болял иначе щях да ида на зъболекар много преди да се стигне до нарушаване на цялостта на зъба).Ясно е че не е нормално на тези години да имам млечен зъб,интересно ми е ако този зъб падне/бъде изваден има ли шанс на негово място да израсте постоянен и защо не ме боли.Благодаря предварително
Здравейте!
Кариесът може да се оправи,а един ден когато зъбчето се разклати и се извади на негово място може да се постави имплант или ако има постоянен зъб отдолу ,понякога е възможно да се изтегли с брекети.
Отговори с цитат
  #464  
Стар 20th May 2010, 15:51
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nslavova

Ох, дааа...точно за това говорех. Възпалителен процес незнам дали има, не ме боли, само е леко подуто. И да - докторът ми каза че ще има лечение с антибиотик, но преди това трябва зъба да стои отворен. И непосредствено преди операцията, да бъде запълнен.
Имам чувството ,че го говорихме вече няколко пъти....Груба грешка е да бива оставен отворен зъб!Освен ако не искате да го извадят....
Вие сама решете,все пак това е вашият зъб.
Отговори с цитат
  #465  
Стар 20th May 2010, 15:59
nslavova nslavova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Много Ви благодаря за отзивчивостта и отговорите!
Отговори с цитат
  #466  
Стар 22nd May 2010, 21:04
Весела Радева Весела Радева не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте.Писах ви преди няколко дни,че при профилактично правене на панорамна снимка ми бяха открити един до друг два гранулома и една киста(според личната ми зъболекарка).Отидох на консултация при хируг,който пък ми каза,че не били два гранулома и една киста,а три кисти и беше категоричен ,че съм за операция.Реших да отида при друг специалист,за второ мноние,неговото мнение беше,че имам три гранулома,а не кисти и могат да се лекуват.Вече съм тотално объркана,притеснена и не знам какво да правя. Как е възможно трима специалиста да ми поставят три различни диагнози?!Вторият хирург ме праща на фокално изследване(ако съм разбрала правилно),за да прецени какво да правим.Първият пък е категоричен,че съм за операция...Бихте ли ми казали какво точно представлява това изследване,в притеснението си тогава забравих да питам за подробности,а в нета чета,че имало изисквания,да не съм взимала скоро лекарства,да нямам грим,и т.н...а за това никой от хирурзите не ми обясни,и не знам дали е така.Освен това,операцията през венеца ли се прави или се отваря зъба и се влиза през каналите?Благодаря ви.
Отговори с цитат
  #467  
Стар 23rd May 2010, 01:24
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Разликата между киста и гранулом е единствено в размера на образувания в костта дефект,така че е почти все едно...
Обемът на операцията няма да е различен...
Достъпът е през венеца,през костта ,за да се достигне до кистозната формация.
Необходимо е ре-лечение на причинния зъб,защото иначе ще се стигне до рецидив доста скоро.
Препоръчително е също така запълването на кухината в костта с костнозаместител+биорезор ируема мембрана.
Фокално огнище има,след като има рентгенови данни за "гранулом",което обезсмисля търсенето на такива при алерголог и правенето на ненужни изследвания на гладно,с немити зъби,без грим ,тра лала и т.н.
Операцията не е нищо страшно,прави се с упойка,достатъчна да не усетите нищо .
Все пак няма как да знам повече в частност,разпитвайте и докторите,които ви лекуват бе,хора...Ако те не ви обясняват какво ще се случи със зъбите ви,кой да го прави?? В крайна сметка всички тези неща,казани, трябва да породят едно доверие у пациента,да знае какво го очаква и да бъде спокоен.
Поне аз така ги виждам нещата де
Успех!
Отговори с цитат
  #468  
Стар 23rd May 2010, 09:58
Аватара на Dimitrоff
Dimitrоff Dimitrоff не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Hell...
Мнения: 247
По подразбиране

Яворе...виж си личните, бе
Дай някакъв телефон на ЛС.

Баси майката...сектант БМВ-ист ше ходи на зъболекар при сектант АУДИ-ст...мале, мале... весело ше бъде
__________________
Мъж, който никога не е вбесявал жена, се е провалил в живота-той никога не е видял истинския облик на жените!
...тежко му на такъв мъж...
Отговори с цитат
  #469  
Стар 1st June 2010, 19:41
Lamersson Lamersson не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте!Имам един въпрос, а той е: При лошо запълнен канал и последвала инфекция задължително ли е да се вади зъба? За съжаление преди време зъболекарят ми взе решение да се сложат 3 коронки, но не по отделно а сляти... и въпросният зъб с инфекция е един от тях.Някакъв съвет какво да правя?Силно се надявам да получа отговор!Благодаря.
Отговори с цитат
  #470  
Стар 2nd June 2010, 10:27
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не е задължително да се изважда,но е задължително да се лекуват въпросните канали.Как,дали ще се сваля конструкцията ил ще се пробива ,за да се стигне до каналите ,това е въпрос на избор от страна на този ,който ще го прави.
Така оставено това огнище на инфекция ,ще доведе до проблеми рано или късно.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:49.