IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 19th December 2009, 07:40
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Преди време открих моливи , при които вместо дърво , се ползват стари списания - моливите са и много красиви
http://buffalonatur.com/en-homepage.html
Голям кеф ми е , да си вземам такива нещица , макар , че осъзнавам колко малка стъпчица е това
Но , поне детето се научава да мисли в тази насока .
Отговори с цитат
  #12  
Стар 19th December 2009, 09:53
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Имаше един филм -Духът на времето. Там имаше много много истини за живота, който живеем като консуматорско общество. Та там за използването на енергията имаше една част, която ме впечатли- че енергията и ресурсите са равномерно разпределени навсякъде- а те са именно слънчевата светлина и енергията на вятъра. Това за нефта и полезните изпокапеми е просто поредната промивка на мозъка ни, която ни се прави от невръстна възраст. Отиваш в училище и ето там ни учат - полезните изкопаеми са изчерпаеми, от тях се черпи енергия. Да от тях живеят много страни и чрез тях се манипулират държави, водят се войни. Просто реално погледнато няма изгода да се използват развномерно разпределените ресурси. И от там ефекта на доминото- ресурсите са изчерпаеми->стават скъпи->ако има не се пропагандира,че има дефицит->следват войни и смяна на контрола върху разпределението им.
Абе филма е добър, гледайте го.
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 19th December 2009, 12:33
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Аз пък използвам енергоспестяващи техники. Когато, да речем, си изхвърлям боклука, използвам найлонови торбички, а не кофа за боклук. Така пестя време и енергия, тъй като не ми се налага да връщам кофата до вкъщи, а направо си продължавам за където си имам работа след процедурата по изхвърлянето .
Отговори с цитат
  #14  
Стар 19th December 2009, 15:24
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

[b]Nestl
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #15  
Стар 19th December 2009, 15:40
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Лореал и Ланком са нейни!
И двете марки са сред фаворитите ми
Отговори с цитат
  #16  
Стар 19th December 2009, 15:48
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Нормално, лъскави опаковки, готини реклами...
Зная, че това е най-трудният момент.
Не знам дали някъде из линковете го пише, ама и Мейбелин е тяхна...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #17  
Стар 19th December 2009, 15:52
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Пише го, да!

А за тези на които не им се рови в линковете, ето всички продукти на Нестле предлагани на българския пазар:

[quote]напитки: Nescaf
Отговори с цитат
  #18  
Стар 19th December 2009, 16:05
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Това са все гигантски фирми с толкова много брандове, че свят да ти се завие. Има неща, които съвсем целенасочено съм спряла да купувам- Доместос, Персил, Лореал... ама чисто теоретично, ако моето дете е с крайно капризен стомах, на който отговаря единствено адаптираното мляко на Нестле, тогава кво прайм... не е до лъскавите опаковки и реклами понякога.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 19th December 2009, 16:13
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

По молба на една съфорумка копирам поста си от друга тема :
"В първите ни години като младо семейство и ние я карахме без елха, украсявахме една китайска роза с гирлянди и играчки, съответно подаръците редях на пода около саксията. Но на децата не им пукаше особено, щото по-важно беше, че под въпросната "елха" за всеки има играчка и шоколад. Впрочем по-малкото е било на 2-3 години и едва ли е забелязвало разликата, но така или иначе празничното настроение си го създаваш сам, не зависи от елхата. Сега сме на изкуствена, най-вече заради изричното желание на децата. И всички се стараем да направим поне малкото възможно за опазването на природата. За съжаление повечето хора не вярват, че има смисъл да дадат своя принос или поне се оправдават с това.
А за въпросната копания, цитирана по-горе, аз отдавна съм бойкотирала някои от продуктите им, по други причини, но сега установих, че ще изхвърля и "доместос" от списъка с покупките си. Друг техен продукт просто не ползвам ."
И да поясня за въпросната компания : бойкотирах им козметиката, заради наглата реклама на Рексона, която се опитваше да ни внуши, че миришем и по тази причина трябва да им ползваме продуктите. Е, не е начина да ме спечелят за клиент, като ме обиждат, но пък сега установявам, че имало далеч по-смислени причини да не им купувам продуктите. Покрай Рексона намаза и Dove, защото знаех, че са техни. А прахове за пране и препарати за почистване просто ползвам на други фирми.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 19th December 2009, 16:16
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

http://The consistently growing text...ounds.[33]
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Силатаконсуматора
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:10.