IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #281  
Стар 26th May 2010, 18:11
Venice_33 Venice_33 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 18
По подразбиране Re: Вярвате ли в Бог?

Цитирай:
Първоначално написано от Venice_33
strangenick2, интересни въпроси си задаваш, изобщо гледам, че пускаш интересни теми и имаш голям принос за форума...
strangenick2 не само не си пише в темите, а дори не влиза да си прочете личните бележки...

Впрочем, разказаха ми защо форумът е в това състояние. Тук винаги е имало много всякакви интриги, конфликти, комплекси и т.н., но в този случай вече е наистина жалко за хората, а и за форума...

Отговори с цитат
  #282  
Стар 26th May 2010, 18:28
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Venice_33, в лична бележка ще ти пусна линк към форума в който strangenick2 пише сега.
Отговори с цитат
  #283  
Стар 27th May 2010, 16:29
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Аз вярвам,че има нещо, било то и в самите нас. Но не вярвам в църквата. Просто това съм го отрекла като институция.
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
  #284  
Стар 10th June 2010, 15:00
Аватара на Elementa
Elementa Elementa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Град: Sofia, Summer - St. Vlas
Мнения: 279
Изпратете съобщение чрез MSN до Elementa
По подразбиране

Църквата е създадена да манипулира и контролира хората. Мразя църквата като институция. И не вярвам много в Бог, вярвам в себе си.
__________________
Wing Chun Fighter http://www.vtbg.org/bg/home.html
Отговори с цитат
  #285  
Стар 10th June 2010, 17:25
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Elementa
Църквата е създадена да манипулира и контролира хората. Мразя църквата като институция. И не вярвам много в Бог, вярвам в себе си.
Ами...нали и ти си Божие чадо!
Носиш бога в себе си,сине!
Значи верваш и в Бог,щом вярваш в себе си!
Отговори с цитат
  #286  
Стар 13th March 2011, 13:17
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

не
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #287  
Стар 14th March 2011, 14:48
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Пипилота - клиширана и тривиална!
Затова пък - права.
И Шаро е прав според мен да се чуди за караконджулите. Човек, склонен да вярва в едно, често е склонен да вярва в много подобни неща.
Впрочем много религиозни хора се увличат и по нЕкои окултни учения и не виждат противоречие. Освен другото това е май и защото правилата на религията допускат различни тълкувания.

Както много пъти съм казвала (скромно да се самопреразкажа), на религията хубавото са и две неща: 1) страхът от Бога е единственото, което кара някои хора да спазват правилата на морала, и 2) вярата може да утешава вярващия, когато той има нужда от утеха.
Отговори с цитат
  #288  
Стар 14th March 2011, 15:06
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Всъщност, не знам коя религия се има предвид. За мен няма различни тълкувания, а има болна и здрава мистика. И към болната по-лесно клонят хората. Това е. И са склонни да заместят здравата или просто да ги смесят...
Отговори с цитат
  #289  
Стар 14th March 2011, 15:10
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Всяка, предполагам. Е, тези, които са ни по-отблизо познати, са християнството и ислямът. Те не само се делят на течения, клонове, разновидности и пр., но и вътре в едно течение постоянно се водят дискусии за правилното тълкуване на една или друга част от свещените книги. Това имах предвид.
Не говоря за различни тълкувания на нормите на една религия само във връзка със свръхестественото, а изобщо.
Това за свръхестественото беше само пример покрай караконджулите на Шаро.

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
За вяра не се спори. Това знам.
Понеже чета темата по малко и на части, едва сега стигнах до това твое мнение. Съгласна съм. За религия няма смисъл да се спори, донякъде същото е и за политика, въобще - за убеждения.
Отговори с цитат
  #290  
Стар 14th March 2011, 15:56
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране Re: Религия

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
От Историята знаем че ние българите поначало сме атеисти неможем да се сравняваме нито с руснаците нито със румънците нито с гърци,а и с турците ,макар че те са друга вяра.
Ъъъммм, и къде точно в учебника по история го пише това? От кои исторически събития се прави извод?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВярвателиБог
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:59.