IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 16th January 2010, 11:08
poli_too poli_too не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Шумен
Мнения: 27
По подразбиране

Добро утро
mindbender,и аз съм решила така да не правя някаква определена диета просто да хапвам по-малко и да изключа калоричните храни.
За днес съм предвидила например:
Закуска-голяма чаша топло прясно мляко,обяд-тиква с мляко и яйце на фурна и зя вечеря кофичка кисело мляко с някакъв плод
А да попитав каква е тази гимнастика,за която говорите?
Аз имам в къщи кростренажор и бягам по няколко пъти седмично,но ми е малко отекчително затова искам да пробвам нещо ново
Отговори с цитат
  #132  
Стар 16th January 2010, 11:16
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Добро утро (:

blin, и според мен храната ти е много хубава

Ето го моето меню за днес, такова ще е и няма да има промени. Ще го карам няколко дни така, за да 'спадна', че след вчерашната кардио тренировка съм като балонче..ужас, няма да си правя повече такива експерименти

10:00: чаша топла вода с мед
11:00: паста от броколи с извара (100-150гр)
15:00: пъстърва на скара, салата домати и краставици
19:30: печено пилешко филе (120гр), салата домати и краставици

Вода: поне 2л (сигурна съм, ще ги докарам..като не ям въглехидрати и съм нон стоп жадна.)

Днес и утре мисля да не тренирам...ще си дам малко почивка.

Have a nice day
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #133  
Стар 16th January 2010, 12:01
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
blinblin, според мен повече салата и по-малко месо е по-подходящо и леко
Окей,но не бях сигурна дали киселото е зеле е добра идея,а бях в баба и нямаше с какво да го заменя
Днес съм решила да го карам на фрешчета от портокал и грейпфрут малко за разтоварване...Но за утре не съм сигурна каква храна да ям,за да не ми стане нещо на стомаха.Някакви идеи?
swe3tynka,менютото ти ми звучи многоооо вкусно
Отговори с цитат
  #134  
Стар 16th January 2010, 12:10
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

blin4e, аз пък се чудя дали утре да не разтоварвам с печена тиква..Така ми се яде..но не знам как ще ми се отрази на стомаха. Ще видя, може и да си го карам така както съм го замислила - НВД. Обаче няма да е изцяло безвъглехидртано, че ще се вкарам пак в онзи цикъл, от който едвам излезнах-> приключа ли, ще почна да нагъвам въглени като невиждала. И после емоционален срив. Лошо, лошо.. та, да менюто ми в крайна сметка ще е такова:

10:00 топла вода с мед
11:00: паста от броколи с извара (100-150гр)
12:00: 2 малки мандаринки
16:00: пъстърва на скара, салата домати и краставици
20:00: печено пилешко филе (120гр), салата домати и краставици

Така вече е по-добре ^^ Лелеле..умирам от жажда..вече съм изпила поне 1.5л, представям си до вечерта колко ще станат

__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #135  
Стар 16th January 2010, 12:42
stiuardka stiuardka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Бургас
Мнения: 1 315
По подразбиране

Време е май и аз да се включа в темата Много често Ви чета,стремя се към този начин на хранене,но..не съм писала Гледам много мерни единици- минах времето когато мерих ,но ми е останало като спомен и долу горе се приближавам към количествата.Нека и аз спомена моето меню за днес(до момента)
8:00 - Кисело мляко с 2 лъжици овесени ядки(триците ми свършиха,та..заместих)
11:00 - Средно голяма ябълка
12:30 - Варено яйце,филиийка пълнозърнест хляб и малко сирене.

За момента е това Довечера ще реша какво ще хапна.
Течности пия много - и вода,и чайове(най-малкото заради бъбреците) затова няма да отбелязвам Лек и спорен ден
__________________
Да умееш да се наслаждаваш на преживения живот означава да живееш два пъти.
Отговори с цитат
  #136  
Стар 16th January 2010, 14:13
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

mindbender, вчера си направих система за пиене на вода .. Реших да редувам 1 ден минерална / 1 ден от чешмата и си държа бутилка 0.5л постоянно с мен. Вчера изпих 2л и половина, чак се учудих от себе си.

Не правя упражнението със степер и ето това за баланс:
от стоеж си вдигаш здравия крак, така че да го държиш с ръце близо то торса, а тялото ти да е право (глезен, тазобедрена кост и раменна става на 1 линия) - 2х30сек.
Иначе се чувствам много добре, когато го раздвижа с упражненията. Притеснява ме единствено пукането. То и другото си пука на моменти, но нали на него нищо му няма ... Примерно когато си лежа и после реша да се раздвижа и пука, без да ме боли или да усещам каквото и да е. (дебилско обяснение ) А копресите колко време трябва да ги правя?
А, да - по половин до 1 час йога сутрин си правя, но не го броя за спорт. А кафето е една много дълга тема, няма начин ...

Ето го менюто за днес:

закуска - кисело мляко с малко извара да стане като кремче и лъжица ленено семе.
обяд - 200 гр пилешки гърди на фурна, 1 голям задушен морков на колелца с лимон и малко салатка от зеле
вечеря - броколи, морков, чушка, заляти с яйце и запечени.
Отговори с цитат
  #137  
Стар 16th January 2010, 15:39
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ясно... Щом те натоварва упражнението, ще го правиш по-нататък като ти се пораздвижи добре ставата и заздравиш връзките около коляното. Пуканията ги има точно поради тази причина - недостатъчно синовиална течности и недостатъчно движение, и че заради слабите мускулите повече тежест пада върху ставата. Подхранвай я и с подходящи храни и повече течности.

Интересно ми се стори това за вечеря, ще го пробвам утре
Отговори с цитат
  #138  
Стар 16th January 2010, 16:14
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

Blin, от киселото зеле няма нища страшно. Даже то е много полезно и хубаво като ястие. Ще ме накараш и аз да си сготвя
Swe3ty, не знам дали тиквата цял ден ще ти понесе на корема, не знам дали е удачно да го изпробваш, попрочети малко за нея и как ще ти повлияе на твоите проблеми
Jaynee ме изненадва с интересните си рецепти както винаги

За днес:
07.00 фреш от портокал и грейпфрут
08,00 овесени ядки със сушени плодове и малко орехи
11,00 3 малки мандарини
14,00 сирене по шопски с малко пилешко
17,00 2 бр малки кивита
19,00 шопска салата с извара или кисело мляко, че напоследък ми и по-добри храната вечер да е изключително малко, не знам защо, просто се чувствам в пъти по-свежа

3 л вода
много чай

Днес си купих чай от арония, ябълка, мента, плодове и съм много доволна. Купих си и степ за аеробика, довечера какво изпробване ще му ударя - толкова много го исках
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
  #139  
Стар 16th January 2010, 16:23
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Moly, няма да го правя. Ще съм на стандартното си НВД известно време, като ще имам и 'зареждащи' дни веднъж седмично (на 6 дена), в които ще увеличавам количествата на плодовете и овесът. Иначе засега така Само вечерта ще видя дали ще хапна салата с пилешко филе или с извара, каквото ми се дояде

Сега ще ти пиша ЛС за йогата ^^
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #140  
Стар 16th January 2010, 18:24
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

А пък аз не успях да издържа само на фрешове и плодове.В крайна сметка коремът ми си кажа тежката дума и си сготвих.
Значи за днес:
12:00-малка ябълка
13:00-фреш от портокал
17:00-фреш от портокал
18:00-печени гъбки около 120-150 гр.
около 9- 1 пъстърва с лимон + два домата с малко сирене
Днес няма да си легна преди 12/1 и затова вечерята ми е толкова късно
Харесва ли ви?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:15.