IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #911  
Стар 17th March 2010, 20:27
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

погледни в другата тема, която бях пуснала - предизвикателство 1kg - в менюто за четвъртък бях дала корнито
Отговори с цитат
  #912  
Стар 17th March 2010, 22:59
Аватара на CrazyMuffin-
CrazyMuffin- CrazyMuffin- не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 57
По подразбиране

Rocksteady

Моето меню е г/д става (май).. изкушенията ми са малко, ама ги има.. - 1 "диетична" вафла - няма да купувам повече, че и на вкус не ми харесва..1 резенче домашно руло - майка ми ме изкушаваше още и преспокойно можех да си хапна поне 3-4 ии май вечерята трябваше да я няма хаха..

Закуска (6:30)
--> Кисело мляко с овесени ядки и половин супена лъжицас ленено семе + канела
Междинно (10:20-30)
--> 1 голяма ябълка
Обяд (13:30-40) (май и тук ядох доста, ама бях огладняла)
--> бекон - изчистен от мазнини, ок.50 грама
--> 1 яйце
--> 1 филия ръжен хляб - всичко това смесено като каша и изпържено без мазнина отвратително звучи

--> + още 1 филия, защото съм лакомница
--> и след това 1 портокал.. направо супер
Междинно (18:00)
--> още 1 голяма ябълка
Вечеря (19:30) - щях да я пропусна, майка ми ме нави
--> варено-печени картофи (сиг. 2, бяха на кръгчета)
--> малко бекон пак
--> 1 кисела краставичка

Много ли съм се вманиачила?
Отговори с цитат
  #913  
Стар 18th March 2010, 07:45
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

CrazyMuffin-, с това хранене (тук включвам и сладкото) няма да отслабнеш!
При теб заблязвам, че можеш да редуваш храненията като едното е добре, а следващото е под всякакава критика при положение, че спазаш режим за да отслабнеш ....

Със сигурност винаги ще има храна, която ще те изкушава и не трябва да ядеш .. Просто, опитай се когато ти се яде сладко да хапваш плодове.

Мое мнение си е, може някой друг също да каже нещо по въпроса, но меню съдържащо сладкиш, "диетична" вафла, картофи и бекон никак не ми е отслабващо ...
Отговори с цитат
  #914  
Стар 18th March 2010, 08:35
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Според мен за да е успешна една диета трябва да се изключат хляба,картофите,ориза и тези "диетични" вафли и обезмаслени "бекони". Имам предвид,че ако до сега си яла бял хляб,сега яж пълнозърнест примерно в началото на диетата първите 7-8 дни по една максимум 2 филийки на ден,а след това го изключи този хляб или ако го ядеш не го смесвай така с яйца,с бекон. Аз бих го яла с резен домат и много тънко парче сиренце,извара (по-диетична).
Вместо да ядеш 2 филии с бекон и яйце на едно ядене,както си посочила.По-добре изяж 2 яйца на омлет изпечен или бъркани в тефлоново тиган с домат,кисела краставичка,праз,малко гъбки може,и с чушка зелена,червена става много вкусно хехе
А картофите и ориза,аз лично бих ги яла след като съм отслабнала и се захранвам,а не и докато отслабвам. Е,освен ако не ядеш по 1 печен картоф примерно с някаква салата.
Отговори с цитат
  #915  
Стар 18th March 2010, 15:01
Аватара на CrazyMuffin-
CrazyMuffin- CrazyMuffin- не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 57
По подразбиране

Не се оправдавам, но ви казах, че започнах едва вчера, съжалявам не мога от първия ден да се храня супер здравословно. Картофите знам, че не трябваше да ги ям, ама майка ми ми ги предложи и реших да хапна малко. Но бяха на кръгчета и... докато се спра
Хляба - ами по 1 филия ръжен на ден? Т.е дали ще е добре така? Вафлата ами от после ми светна, че сигурно въобще не е диетична За бекона - попринцип преди бях пържила месо, хляб, сирене и яйца и сега имах само това като месо, затова го ядох. Но наистина беше малко, затова не се притеснявам Сладкиша няма да коментирам - майка ми!!!!

Иначе за днес е добре..май. Ядох кисело мляко, ябълка, ленено семе и овесени ядки на закуска.. междинно 1 голяма мандарина (колкото портокал о.0 ) и за обяд 1 пържено яйце с 1 филия ръжен хляб..
Отговори с цитат
  #916  
Стар 18th March 2010, 20:55
stiuardka stiuardka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Бургас
Мнения: 1 315
По подразбиране

Момичета,давате супер съвети,но без въглехидрати съвсем не може.Аз когато отслабвах и то драстично свалих килограми ядох и ориз(варен ,задушен) и картофки (варени,запечени) и пълнозърнест хляб.Не всеки ден,о не ги изключвах от менюто си.Най-малкото са основен източник на енергия.
Успех
__________________
Да умееш да се наслаждаваш на преживения живот означава да живееш два пъти.
Отговори с цитат
  #917  
Стар 18th March 2010, 21:02
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

stiuardka, вярно е, че не може да се изключат, но смесването на въглехидрати (от хляба, картофите и сладкото) не е хубаво, а още по-малко води до отслабване.

Никой не отрича въглехидратите - имаме нужда от тях. Тук виждам все нови и нови предложения за изночници на въглехидрати, които са бавни и респективно по-добри като вариант. Просто по време да диета трябва да се намалят, няма как ...

CrazyMuffin-, не ти се караме, за да ни обясняваш Всички се изкушаваме и сме имали кофти дни с ужасни менюта. Пишем, за да си помогнем Спокойно, скоро ще влезеш в крачка и ще се справиш !
Отговори с цитат
  #918  
Стар 18th March 2010, 21:28
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Никой никъде не е споменавал напълно да се изключат въглехидратите,а да се понамалят и по-възможност да се приемат под формата на плодове. Аз също докато сега бях на диета и преди като съм пазила от време на време си позволявах по препечена филийка,а понякога 2 и преди ядях Бонус,а сега Вита. Всичко е индивидуално,колко имаш да сваляш и за колко време искаш да го постигнеш,а картофите,ориза и хляба със сигурност ще забавят резултата,ако се приемат по-често и по-неправилен начин. Освен това CrazyMuffin,какъв е точно този ръжен хляб където ядеш ? Защото има разлика от хляб до хляб. Има черни разни и ръжени дето филиите са големи колкото на бял нарязан хляб за това питам
Отговори с цитат
  #919  
Стар 19th March 2010, 14:02
Аватара на CrazyMuffin-
CrazyMuffin- CrazyMuffin- не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 57
По подразбиране

Ами хлябът е ръжено-пшеничен, нарязан е (на тънки филийки ) в една оранжева опаковка - не се сещам сега, нещо с "Добруджа" беше отгоре (май).
Аз вчера не можах да си напиша менюто, та сега..

Закуска (6:30)
--> Кисело мляко с овесени ядки, ленено семе и половин ябълка
Междинно (10:30)
--> 1 голяма мандарина
Обяд (14:00):
--> 1 яйце с 1 филия ръжен хляб
Междинно (15:30)
--> 1 голяма мандарина
Междинно (17:30)
--> оризово блокче с малко домашно сладко (1 чаена лъжица)
Вечеря (20:00)

--> пипер с оцет


Днес също е добре (поне досега) като изключим едно тъпо изкушение, на което се поддавам за втори път..
Отговори с цитат
  #920  
Стар 19th March 2010, 16:29
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

CrazyMuffin,добро е последното меню,справяш се според мен,а и все още си в началото и постепенно ще свикнеш А,извинявай,но не видях никъде да споменаваш колко килограма си,колко си висока и колко имаш да сваляш
Аз искам да попитам нещо-ясно е,че суровите ядки са по-полезни,а печените губят полезните си съставки след като са минали през преработка,но има ли разлика в калоричноста освен в полезността между суровите и печените ядки ?
Тия дни си хапвам печени бадеми(още малко останаха от тях,а са така вкусни и засищащи) по около 10-12 бадема на ден+ 5-6 пресни ореха
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:14.