IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Секс


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 25th November 2009, 08:41
Аватара на Целувчица
Целувчица Целувчица не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: в мечтите ти
Мнения: 12 059
По подразбиране Сравнявате ли настоящия си партньор с предишните?

Живеете с един човек обичате се всичко е хубаво!Но се появява някой бивш от миналото!Сравнявате ли поведението,начина на общуване,секса с предишните партньори в живота?Помага или пречи това в настоящата връзка?
__________________
Добрите момичета правят вечерята, а лошите питат какво ще има за закуска
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th November 2009, 08:52
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Разбира се , че сравняваме.... ,няма човек който да не го прави и извличаме плюсовете.... така че на нас ни действа положително
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th November 2009, 09:07
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Всеки един партньор би трябвало да повдига летвата ни. Така е. Но това е до едно време. В момента в който натрупаме опит и критерии, започват разочарованията. Този превеше така, другия чукаше иначе, защо сегашния ме третира така и т.н.

Всеки човек е индивидуален и различен. Сравняването не трябва да се превръша във идея фикс, за намирането на онзи - извънземния, съчетал всички хубави черти на хората с които сме били. Когато сравняването придобие особено големи - патологични размери, се получава синдрома на стария ерген /мома/

Голяма роля за сравняването играят родителите. Идеализирането на родителя води също до невъзможност да се открие човек, който също толкова безрезервно да ни обича, колкото тях. Мама така готвеше манджите, мама така идваше нощес да ме завива, мама се лишаваше от всичко заради мен - това играе лоша шега на човека - тръгнал да търси партньор в живота.

Сладе, поздравления за интересната темичка
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25th November 2009, 09:13
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

аз също сравнявам доста,затова и опитвам много за да имам база,и така от цвят на цвят,докато не се появи някоя жена да ми задържи вниманието си върху нея
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25th November 2009, 09:19
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Винаги съм сравнявяла бившия си партньор с настоящия.Но пък това си има своите положителни черти,все пак всеки се стреми към по-доброто.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th November 2009, 09:25
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

За себе си, мога да кажа, че не съм сравнявал. Характера ми е изграден и получавам това, което искам. Партньорите ми донякъде са се пригодили към начина ми на живот и моите изисквания - които са малко, но си ги отстоявам! Давам много, но искам да получа ето това - малкото в замяна.

Каквото и да е, никога не трябва да забравяме, че и нас ни сравняват. Когато критериите на единия към другия почнат да стават непосилни за изпълнение, полека - лека, започва да си проправя път - първо лекото дразнене от присъствието, после от поведението и накрая трайно се насажда непонодсимоста към другия! Е, такива е по добре да се разделят преди създаването на семейство и появата на децата.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th November 2009, 09:46
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sportakus75
аз също сравнявам доста,затова и опитвам много за да имам база, и така от цвят на цвят,докато не се появи някоя жена да ми задържи вниманието си върху нея
Жал ми е за жена ти и бройчиците ти................
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th November 2009, 10:45
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Относно секса - не! И как може такова нещо изобщо да се прави при условие, че с един и същи партньор сексът вчера и сексът днес могат да бъдат коренно различни..

А на характера и поведението какво има да им сравняваш? Всеки си е индивидуален - или те устройва, или не. Поне за мен пъртньорът ми не е шопинг лист, та срещу всяко му качество да пиша някаква сумичка. Възприемам го като личност в неговата цялостност с ясното съзнание, че той може да се промени с течение на времето с или без моя помощ и желание в положителна или отрицателна посока.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25th November 2009, 11:04
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Наистина, човек постоянно променя възгледите си, поведението и всичко. Важно е да не са деградиращи промените, а да водят до усъвършенстване на личноста.

Отделно, човек се променя и според партньора с който живее. Като се върна назад във времето, виждам колко сме се променили с жена ми! Напаснали сме характерите си, изгладили сме ръбовете - всеки е направил необходимите компромиси. Не я сравнявам с никоя, защото тя е уникална. Тя е майка на децата ми, най малкото!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th November 2009, 12:51
Аватара на Rochellkaa
Rochellkaa Rochellkaa не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: NYC
Мнения: 1 457
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Давам много, но искам да получа ето това - малкото в замяна.
Ей точно това искам да го накарам да проумее.Не ми трябва много,макар че се раздавам за него във всички аспекти.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сравнявателинастоящиясипартньорпредишните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:16.