IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 15th July 2009, 11:13
Аватара на Stunning
Stunning Stunning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 529
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
То лошо няма, щом си изкарваш парите с труд- няма срамен труд. Аз и тоалетни съм чистила и къщи и н ми беше лошо, напротив дори, един вид почивка за мозъка ми беше тая работа, защото не ми се налагаше да мисля, докато я работя. И след това като започнах "интелектуална" работа, барабар с училището, се чувствах много по- уморена.
Обаче е хубаво междувременно да започнеш да мислиш и за някакъв вид учене... щото поне по мои впечатления с тая работа не може да се спести толкова, че да започнеш да кажем някакъв малък свой бизнес.... а за връщането в Бг... остави си за всеки случай една отворена вратичка зад гърба, че не се знае след няколко месеца в Бг дали няма да ти се прииска да се върнеш пак обратно
съгласна съм с apo...

понякога и аз си мисля дали да не се върна... но когато се прибера за някоя отпуска виждам нещата през очите на реалността и ми е ясно, че е по-добре да не го правя... от вън бг изглежда като една химера и носталгията ни заслепява... една моя приятелка в бг работи в подобна на моята сфера, много често ги карат да работят събота, неделя, до късно вечер, понякога с месец-два без почивен ден и без допълнително заплащане!!! тук и да искат не могат да не ми платят извънредният труд, нито пък да ми го наложат против волята ми... не мисля, че ще издържа на подобно отношение...
Отговори с цитат
  #42  
Стар 15th July 2009, 11:17
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Апо напълно си права
Именно затова казах,че се връщам в Бг,цял живот не мога да работя,това което работя сега,.....няма две мнения
Завършила сам ТОХ,мога да работя като кулинар,....освен това имам изкарани курсове по масажи и козметични куросве,....мога да кажа,че се справям и с чужди езци,сващам бързо,така,че все някаква работа,като начало,ще си намерия
Също така,мога да разчитам на някои роднини,които са леко казано в някои бизнеси,така че,не му мисля
Иначе сам на 100% като твоето мнение
Отговори с цитат
  #43  
Стар 6th August 2009, 18:46
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Не мисля че бих заминала ако не бях срещнала приятеля ми, който е финландец. Или ако бях решила да замина на свои гръб, нямаше да е точно тук на север
За съжаление надали някога ще се върна за повече от 2-3 седмици, освен ако (не дай боже) се разделим. Но аз нямам такива намерения, нито той. Така че ще се опитам да се интегрирам тук, ща не ща... Май винаги жените сме тези които поемат рискове.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 6th August 2009, 18:51
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Май винаги жените сме тези които поемат рискове.
оххх нека да не навлизаме в такива дълбоки теми
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #45  
Стар 6th August 2009, 19:08
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Да де, ако мъжо можеше лесно да поеме риск, щеше да дойде да живее при мен във Варна. Града е хубав, български се учи, не е труден като финландския (поне на мен българския ми е супер лесен хихи) )
Това в кръга на майтапа. Все единия поема риска. Но не ми е добре тук без работа и без да знам езика Чувствам се като извънземно
Отговори с цитат
  #46  
Стар 6th August 2009, 20:05
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А ако беше дошъл при теб във Варна щеше ли да има същата професионална реализация, както сега? А ти щеше ли да можеш да издържаш себе си и него, ако той се захване най- напред с учене на български (който между другото е един изключитлено сложен език)?
Отговори с цитат
  #47  
Стар 6th August 2009, 20:14
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Надали щеше да има такива възможности... все пак тук с заплата малко над минималната успява да изплаща кола и апартамент и се справя с битовите разходи. в БГ такъв вариант е абсурден, дори с заплата доста над средната.
Именно заради това решихме да живеем тук.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 6th August 2009, 20:17
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Именно, тия неща трябва да се гледат. От тая гледна точка ти не си поела кой знае какъв риск
Отговори с цитат
  #49  
Стар 16th August 2009, 13:55
tea77 tea77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Нека да споделя и моята болка...Приятелят ми е ТАМ, аз съм в БГ. Ходих два пъти при него(като на екскурзия е просто страхотно )Мога да остана...обаче не искам или по-скоро незнам дали искам...Тук имам страхотна работа, която много обичам и за мен е просто удоволствие, а и бизнеса си е мой. Ако отида там, със сигурност няма да мога да работя това, ще трябва да започна да уча отначало (което в наи-добрия случай ще отнеме 5-6 години), а след това намирането на работа, доказването....(а ако се появи и дете, става още по-сложно)....сигурно ще стана за пенсиониране... Ако се откажа от професията си и работя какво да е, първо ще се чувствам зле и после, парите, които ще изкарам там ще са много по-малко от това което изкарвам тук. Уффффффффффффффф защо винаги всичко е толкова сложно!!!!!!!!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 17th August 2009, 21:45
Аватара на Stunning
Stunning Stunning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 529
По подразбиране

сложно е, сложно... то от такава сложнотия сме тук, ко да се прави ...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: струвалисидазаминемакозаминемдалищесевърнем
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:09.