IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 20th July 2006, 11:54
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Защо не му направиш сарми или мусака :P А и боба доколкото знам не е толкова вреден, даже май напротив. А иначе, ако има и супа аз лично се насищам от по-малко ИСТИНСКА храна, трика почти винаги действа :1214:
Отговори с цитат
  #82  
Стар 20th July 2006, 12:00
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Сърмите точно днес ме мързи да ги правя,а и толкова ги обичам,че сигурно ще изям повече от него А на мусаката не е голям фен.Мерси все пак за идеите,почнаха да ми текат лигите от толкова вкусотии
Отговори с цитат
  #83  
Стар 20th July 2006, 12:06
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Ами тогава нещо от неговата национална кухня Аз наистина не се сещам нищо в момента.
Chilli con Carne яла ли си? На мен ми беше страшно вкусно, опитах веднъж да го направя, но не бях очарована :1233:
Не знам как сте със спагетите, аз обожавам италианската кухня, особено пене с горгонцола, което обаче почти винаги купувах полуфабрикат.. И то вече със сигурност НЕ е за диета

jito7, а ти как точно ги готвиш...
Ох, ако щете вярвайте, ама ми замириса ма пържолки на фурна в офиса, а дори не съм яла от сутринта
Отговори с цитат
  #84  
Стар 20th July 2006, 12:17
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Я кажи как се прави това Chilli con Carne,звучи ми вкусно (на мен май напоследък всичко ми звучи вкусно....засрамих се,само за ядене мисля....отивам тихо да слюноотделям в ъгъла )
Отговори с цитат
  #85  
Стар 20th July 2006, 12:22
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

никак не ги готвя, само си фантазирам...ами не съм ги правила, но си представям горе долу какво ми се яде и при първа възможност ще имровизирам
аз се нахраних, сега ми е добре, може да дам идейки на готвещите, затова ще кажа какво ядох - панирано парченце бяла риба със задушени заленчуци (грах, царевичка, моркови..)...а за гладните...не ме мразете..
Отговори с цитат
  #86  
Стар 20th July 2006, 12:23
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Чили кон карне

900 г телешка кайма
1 голяма глава лук нарязана на едро
1 ситни нарязанан скилидка чесън
30 г чили на прах
1/2 ч л млян черен пипер
800 г консервирани домати
900 г консервиран бял боб
425 мл доматено пюре

. Голям и дълбок тиган( тенджера) се нагрява и на силен огън се запържва каймата , лук и чесъна..
. Бърка се често.. каймата трябва да се зачерви, а водата от каймата да се изпари..
. Добавете чили на прах и смления черен пипер..оставете още 1 мин да се запържи ..
. Добавете доматите със сока, боб (изцеден), доматено пюре...
. Кипнете и намалете огъня до слаб.. покрийте и оставете да се задушава 35 мин, като отвреме на време се бърка..


Вместо чили на прах аз ползвах готова смес на Маги за Чили кон карне, но не съм сигурна дали тук или пък при теб я има. И по-добре става с червен боб, онзи Kidney. А, и внимателно с лютото, че...Особено, ако не сте любители :1204:

Дано се получи при теб...мммм, сега пак се навих да го правя.
Отговори с цитат
  #87  
Стар 20th July 2006, 12:26
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ммммммм,добре звучи,определено това ще го пробвам още днес,мерси
Отговори с цитат
  #88  
Стар 20th July 2006, 13:36
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

сещам се за една импровизацийка на майка ми..картофи, нарязани на ситни кубчета, с грах..пече се във фурната, в иенска тенджера...с подправки, една от които, мисля, е босилек, но...много, много не разбирам ...когато е почти готово, отгоре се настъргва сиренце...ммм,обожавам го (едно от малкото постни неща, които обичам )
Отговори с цитат
  #89  
Стар 20th July 2006, 22:10
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Тая тема ми харесва, на лигите ми още повече, днес в "журнал за жената" имаше някакъв сладкиш не помня как се казваше, обаче си го направих и мога да ви кажа, че си облизах пръстите, е след това потичах повечко, но си заслужаваше.Шоколад, сладко от ягоди, обикновени бисквити, прясно мляко....мммм но иначе утре съм навита да си правя сух таратор...и него много обичам...
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #90  
Стар 21st July 2006, 10:24
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Gavr1, я метни насам рецептата, че като чуя за сладкиши.... до тук със здравословната храна
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквощеготвитеднес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:08.