IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 6th December 2007, 16:28
s.s s.s не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 15
По подразбиране

И аз мисля, че всичко е до организъм. Аз имам кофти огромен белег от операция на ръката и се мазах с Контрактубекс - стана още по-кофти. Имаше зона, където не се мазах и белега почти не си личи. Някой ми беше казал, че този крем спомага за образуване на нова кожа и ако е така - то не е май много подходящ за всякакви белези. Тогава има логика и да е добър за стрии, където кожата просто не достига.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 9th December 2007, 12:33
summerseason summerseason не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: на брега на океана
Мнения: 45
По подразбиране

Здравейте и от мен, аз също вече почти направих месец след операциията и също като Ади ще мажа със Зерадерм.Незная колко често го поставяте вие, но аз ще слагам по един път на ден и то вечер преди сън, така каза д-ра но незная какъв период от време ще продължи заличаването ми.Също като Ади и аз мога да се похваля с леки и сравнително не големи и дълбоки шевове и наистина съм доволен от избора на лекар.Мисля да не сменям гела с друг но въпроса ми е защо е такава огромна разликата в цената на тия гелове а предназначението, за което се използват е почти еднакво.Говоря от Контратубекса който може да се намери за десетина лева и Зерадерм който е от порядъка на 40евро.И също още един въпос, понеже незнаех че има и Зерадерм ултра и такъв с UV, кой от двата да избера, кой е по силен или по ефективен.Зная че въпроса ми е доста глупав но питам понеже вие знаето доста повече от мен, а и в последния месец вие ми бяхте доста по ценни на моменти дори от самите консултации при Динев, за което още веднъж искам да ви благодаря. Не съм забравил за снимките и обещавам да сложа, но само малко да поприкрия белезите. Благодаря ви
Отговори с цитат
  #63  
Стар 9th December 2007, 13:41
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Знам само, че действието на контратубекс е на химична основа (както някогашния мадеказол, ако го знаете...той беше мноо хубав, но са го спряли от производство за съжаление)
А Zeraderm и Dermatix са на силиконова основа. Дейстават като плаките Cica Care.
Всичките кремчета против белези служат основно, за да се предотвратят келоиди или да се лекуват такива. Но по приницип не изсветляват белега, поне при мен това не стана и спрях да се мажа...сега забелязвам, че с времето белезите сами си избледняват...
__________________
“Може би любовта е онзи процес, с който внимателно те връщам към самия теб. Не към онзи човек, който искам да бъдеш, а към човека, който си”
Отговори с цитат
  #64  
Стар 9th December 2007, 22:29
Ани Ани не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 242
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от summerseason
Зерадерм който е от порядъка на 40евро.И също още един въпос, понеже незнаех че има и Зерадерм ултра и такъв с UV, кой от двата да избера, кой е по силен или по ефективен.
къде са тия цени аз зерадерма го купувах за 40 лева
разликата между двата е само в UV филтъра който не ти е необходим при положение че белега не се излага на слънце
Отговори с цитат
  #65  
Стар 9th December 2007, 22:53
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от summerseason
.......мога да се похваля с леки и сравнително не големи и дълбоки шевове... , .... въпроса ми е защо е такава огромна разликата в цената на тия гелове а предназначението, за което се използват е почти еднакво.Говоря от Контратубекса който може да се намери за десетина лева и Зерадерм който е от порядъка на 40 ....
ще си позволя да цитирам Диастема :

Зерадерм - силиконов гел, който създава плака, притискаща белега.
Контрактубекс - разгражда колагена, който се образува в белега.
Двата са на различен принцип ... но не мога да дам препоръка.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 10th December 2007, 09:51
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Зерадерм,на мен ми го продаваха за 36 лв преди 2 седмици но аз си купих Dermatix-76лв,защото доктора ми каза да се мажа със него.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 10th December 2007, 14:19
summerseason summerseason не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: на брега на океана
Мнения: 45
По подразбиране

Здравейте, да парви сте намерих си и аз Зерадерм на 37лв но в интернет цената която беше посочена е тази която съм сложил и аз 40Е
Отговори с цитат
  #68  
Стар 13th December 2007, 09:04
Аватара на Valenta
Valenta Valenta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 378
Изпратете съобщение чрез ICQ до Valenta
По подразбиране

Аз съм с разрез през мишницата и ако трябва да избирам отново,ще искам под гърдата.
На 7 ден отидох при мой приятел хирург да ми маха конците.Дърпа дърпа и не направи нищо.А за болките нямам думи...Сега решихме да ходя в петък на 11 ден и умирам от ужас.На левият ми разрез раната леко се е отворила.Има оток но ме боли още.Това нормално ли е?Док каза,че разреза е спокоен,но като четох какви инфекции стават съм ужасена.
Нека да кажат момичетата с разрез под мишницата как бяха?
__________________
Едни говорят за да скрият какво мислят,а други за да скрият,че не мислят нищо!
Отговори с цитат
  #69  
Стар 13th December 2007, 09:52
Danielka Danielka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 177
По подразбиране

Всички ли си мажат белезите?
Аз не съм ги мазала нито ден и съм много добре, ще направя снимки и ще покажа.
Внимавайте момичета с тези кремчета, чувала съм, че ако белега не е релефен или "набъбнал", може да се получи хлътване, пък може и аз да не съм разбрала...
__________________
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения!
Отговори с цитат
  #70  
Стар 18th December 2007, 15:55
бали бали не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте,от моята операция мина месец вече,чудя се дали е нормално като пипам белега по цялата му дължина да напипвам бучици ,в началото симетрично на двата белега и на единия по средата и в края.....?
някой ако знае да пише,че не прочетох нищо такова ,а съм на преглед чак на 04.01......мерси предварително
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: какизглеждахабелезитевиследоперацията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:21.