IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #141  
Стар 15th February 2009, 21:43
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

А как?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #142  
Стар 15th February 2009, 21:45
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

Като се изкорени българския манталитет,ама това май не е много възможно...Когато хората се научат да не си мълчат,а да си отстояват интересите докрай,да си хвърлят боклуците в коша,да не злобеят и да не завиждат,да помагат на хората около тях и когато всички простаци измрат...
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #143  
Стар 15th February 2009, 21:49
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

да де, ама как ще промениш ти всичко това?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #144  
Стар 15th February 2009, 21:57
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

Като не съм една от тези хора,това е моя начин-не толерирам насилието,безхаберието,про стотията,несправедливостт и други подобни.Ненавиждам лъжците и хората,които не са искрени дори със себе си.Аз се опитвам да променя хората около себе си,помагам с каквото на когото мога,за мен това е нещо в сравнение с бездействието
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #145  
Стар 15th February 2009, 22:20
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Съгласна съм с теб, Вафличке...
И аз се чудя на хората, които не се включват в картинката, защо остават в България, а не следват инстинкта си и не отидат някъде по света...
За тях е много по-добре да заминат.
Първото, което ще постигнат така, е да сменят обстановката и да се чувстват психически по-добре.
Второто е, че ще започнат да гледат по-трезво на ситуацията в България и новата гледна точка ще им е полезна.
Трето, ще имат по-голяма възможност за личностно израстване, тук бих добавила, че и финансовата обезпеченост подпомага този процес.
Когато постигне тези неща, човек става наистина способен да намира решения, а не само да се възмущава.
Дето вика Светлинчо: Ти какво можеш да направиш? Ами за да направиш нещо, трябва да имаш опита и желанието да мислиш за другите, а това става само ако живееш при други условия (не в България) и си материално обезпечен...
Мисля, че точно хората, които живеят днес по света, утре ще направят нещо, тези, които са в България, си имат много по-сложни проблеми за решаване: трябва да правят всичко възможно, за да преживяват някак.

Живея с постоянната мисъл, че ще успея да направя нещо за България, въртят ми се разни идейки в главата, ама е още рано да говоря
За всеки случай правя вече някои неща, които нормалният българин не прави, например, изисквам си касовата бележка винаги
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #146  
Стар 15th February 2009, 22:54
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

Преди няколко дни загубих познат,момче което си отиде младо и зелено както се казва.След тази нелепа трагедия се замислих на къде отиват нещата в тази скапана държава и какво правя още тук.Просто ме отвръщават лицемерите,които казват "аз правя това и това,на мен ми е добре,аз съм патриот" и ми се повдига от всичко тук.Дошло ми е до гуша от боклука,от надутите цени,от хората с ниска култура,от тъпаците,които ме заобикалят.Просто безочието на някои ме шокира,аз смятам да направя едно добро нещо за България-да се махна от нея.Аз лично съм вдигала боклука на хора,които са го пускали пред мен,но това дори не ги е смущавало.Опитвам се да помогна на хората около себе си.Повтарям им до изприщване едни и същи неща,но рядко някой се замисля над тях.Мисля,че съм видяла достатъчно от света,за да си направя извода,че трябва да се променят нещата и това няма да стане с толерантност!
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #147  
Стар 16th February 2009, 02:27
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Мило, разбирам през какъв период минаваш... Нормално е да се ядосваш, но не бързай да виниш хората, те не са виновни за тази ситуация. Просто всичко около тях е такова, никой не ги учи вече на ценности, или по-точно, днешните ценности, с които всеки ден ни бомбардират по телевизията и другите медии са абсолютно...извратени (ебане, алкохол и харчене на лесни пари).
Другите, човешките ценности, са останали само в книгите и то не в бестселърите от днешното време, но днес хората нямат пари за хляб, камо ли за книги. Освен това нямат и време за четене...
Ако ти си видяла нещо по-различно от другите, значи си имала възможността да го видиш, а това е наистина въпрос на късмет понякога.
Така че не се опитвай да кажеш на някой, че греши, нищо няма да постигнеш с това. Опитай се, ако можеш, да му покажеш това, което си видяла ти, така този някой сам ще стигне до същите заключения и ще останат в него за дълго.
Не се ядосвай, мило, ако можеш, наистина отиди някъде за година-две или колкото можеш и в това време си помисли как да покажеш твоята Истина на хората, които обичаш. Капка по капка, вир става
Горе главата, една голяма усмивка на лицето и дерзай

Да си дойдем на думата: толерантност му е майката...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #148  
Стар 16th February 2009, 16:19
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Както отбеляза Жоро имало е и преди теми за толерантността (в интерес на истината и аз съм ги забравила или не съм ги чела много):

Етническа толерантност.

Петиция относно неромската дискриминация

Нарекоха"Записки по българските въстания"пропаганд

и други, което ми напомни колка мнооого аспекта има толерантността -за шофирането на пътя, в сексуален аспект, образователен, килограмов (Мачкането на слабия човек) и обратното и какво ли не още...

И (лично според мен) за да е здравословна, тя трябва да си има някаква мярка и ограничение. Удобно е да се извъртят тези ми думи как ли не, но смисъла, който влагам е да сме търпими без да злоупотребяват с нас на принципа "Подадеш му пръст - отхапе ти ръка".

Аз не мисля, че е разумно да бъда дастатъчно толерантна, иначе някой ще се нанесе в къщи щото имал бил нужда и язе от толерантност да го търпя ли - Неее! Няма да стане. Който сака да си го трае.
(Нанасянето в чужди, изоставени имати е практика сред определени групи).



Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Прадядо ти е бил наказан за това, че е бунтовник. Тогава (а някъде по света и сега) бунтовниците са били наказвани по подобен начин, прадядо ти несъмнено го е знаел, когато е избрал своя път и това му прави чест. Искам да ти напомня обаче, че Цар Борис Михаил е избил до крак 52 боилски рода, за да накаже възстаналите срещу него по време на покръстването и е избол очите на собствения си син, а да не забравяме, че той е провъзгласен за светец...
Стрейндж, и аз съм го чувала това като факт, но се оказа, че е силно преувеличен. Има подробно описание как и кога именно е станало, ще дам линк: Св. Борис и митът за избиването на 52-та рода .
Вярно е, че има избити хора - но в източниците са споменати 52 човека, а не родове. Разбунтували се боляри със синовете си.
Ето малка извадна от някои източници, преди объркването:
Цитирай:
Юрий Венелин ("Критически изследвания за историята на българите", 1849):

"... успял да прогони бунтовниците. При това били хванати множество боляри. От тях 52 души били наказани със смърт..."

Добри Войников ("Кратка българска история", 1861):

"Тогава всякой се почуди на необикновената царева сила, с която можа да смири бунта. На другия ден 52 души боляри бидоха изловени и смъртно наказани; тоя пример подействува на народа..."

А. Ф. Гилфердинг ("История на сърбите и българите", 1868):

"... предаде на меча всички велможи и знатните с техните деца, а по-дребните люде помилва."
И едно убииство да е пак е такова, но просто за да се придържаме към фактите.

В момента ми се налага да изляза и ви казвам чао!
Отговори с цитат
  #149  
Стар 16th February 2009, 16:36
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
И едно убииство да е пак е такова, но просто за да се придържаме към фактите.

В момента ми се налага да изляза и ви казвам чао!
Ами веднага ти отговарям, защото много добре го знам този спор
Спорът е за превода от латински на фразата:
omnes primates eorum atque maiores cum omni prole sua gladio fuerint interempti
Както авторът на този пост е отбелязал правилно, на латински си има дума за СИНОВЕ, говорих точно преди 3 дни пак със зълва ми и ми потвърди идеята за РОДОВЕ, в смисъл поколение синове, внуци и т.н. (все пак е учителка по латински )
При всички случаи не са били само те избити по време на покръстването, както ВСИЧКИ религии са действали, всеки дръзнал да се опълчи е бивал наказан, или се съмняваш в това?
Такива са били времената, няма защо да ги изкарваме други....
Дали са били 52+52 или 52+52+52 или само 52 е все тая, не са били единствените, а царете така са царували по целия свят. С огън и меч.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #150  
Стар 19th February 2009, 02:07
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vafli4ka
Мисля,че съм видяла достатъчно от света,за да си направя извода,че трябва да се променят нещата и това няма да стане с толерантност!
И други хора мислят като теб, Вафличке!

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Нека в контекста на тази тема... толерантни ли сме спрямо другите.. тоест даваме ли им ако поискат дупетата си.. .. ти струци?
Много уместно вметване! Толерантността не бива да е безкрайна!....

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Тогава (а някъде по света и сега) бунтовниците са били наказвани по подобен начин
Вярно е. Стрейндж, може би изместваме темата. Ще дам един малък цитат и преставам да го обсъждам, има достатъчно извори и всеки може да си състави своето мнение:
Цитирай:
Ключовата невярно преведена дума, която коренно променя смисъла на текста, е proles. В латински нейното основно значение е: потомък, син, дете. Производно на това значение е: поколение, потомство, род. А има и още по-разширено: млади войници.
Книгата С огън и меч я имаме в къщи и двете части, но само мъжо я е чел.

Интересно, ако svetlin4u или liophy добавят анкета към темата какво ли ще покаже?

Още едно мнение: Харесвам циганите

И статиика Жените са по-нетолерантни помежду си в сравнение с мъжете
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Толерантнилисме
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:36.