IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #261  
Стар 26th July 2010, 16:12
Аватара на Ichi
Ichi Ichi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте,

Аз искам също да споделя, че приемам себе си за болна от булимия, въпреки, че не повръщам. Живота ми е обсебен от мисълта за храната, от една страна, и от избягването и - от друга. Не искам да се повтарям с други постове, затова само исках да кажа, че от 2 години ходя на психоанализа. Да, помогна ми да разбера защо имам това заболяване, но не и да го преодолея. На много места четох, че булимиците се повлияват добре от антидепресантите, защото смятам, че на това се базира моята булимия. Чудя се дали да започна да ги пия. От друга страна, после не знам как ще ги спра - имам познати, които не могат да ги спрат, а не искам цял живот да взимам медикаменти.
Честно казано вече не знам какво да измисля, но така не може да се живее със сигурност, с тези мисли по цял ден за тялото, за колко съм отвратитлена, плаче ми се като се гледам. Като чета вашите постове, все едно описвате моето състояние. Просто ни така - ни онака. Като си кажа "добре, ще хапвам и няма да ми пука - надебелявам". И почвам пак с диетите. И така затворен цикъл. Нямам средно положение, а смятам, че то е тайната. В последната година напълнях с 10 кг, но поне сега имам цикъл. Преди това, когато бях слаба 1-2 години нямах. Вярвам, че така е по-добре, дори и да съм дебеличка. Вече не искам да отслабвам, но поне да не надебелявам повече, което ще се случи ако не се науча да се храня нормално.
Всъщност сега като чета май и аз нищо не казах, просто исках да споделя. Много е тъпо, че в дните в които се контролирам съм в страхотно настроение, усмихната и т.н., а когато се натъпча съм черен облак, нервна, карам се с хората, шофирам нервно, понякога ми иде да блъсна колата и да се свърши всичко.
Когато намеря нещо, което да подейства ще пиша отново. Готова съм и анти депресанти да започна да пия честно казано. В крайна сметка, най-важното е човек да е щастлив, а аз вече 2 години се боря с това безуспешно. Преди това, от 16 годишна и аз съм на диети, гладуване и т.н., но си имах приятел и някакъв баланс се постигаше. Сега от 2 години живея сама, родителите ми не разбират, че имам проблем, никой не ми вярва и няма кой да ми помогне. На сестра ми обяснявам - и тя не ми вярва, казва ми, че нямам воля, подиграва се и т.н.
Наистина не знам....
Отговори с цитат
  #262  
Стар 27th July 2010, 03:11
harushima harushima не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 2
По подразбиране

magi_bg, колко си висока?
Отговори с цитат
  #263  
Стар 27th July 2010, 08:23
Аватара на Ichi
Ichi Ichi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Извинявам се, че се намесвам, но мисля че и 1,55 да е висока, 42 килограма не са реално тегло...
Отговори с цитат
  #264  
Стар 27th July 2010, 13:27
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

To e и до структура. Аз като бях 42 изглеждах напълно нормално. А съм висока 165.
Отговори с цитат
  #265  
Стар 27th July 2010, 14:49
Аватара на Ichi
Ichi Ichi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Да, така е. Няма формула която да трябва да се спазва - всеки е различен.
Отговори с цитат
  #266  
Стар 26th August 2010, 23:18
crazygirllp crazygirllp не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 108
По подразбиране

Храната не е враг, а твой приятел. Тя дава на твоя организъм това от, което се нуждаеш. Красотата не е само във килограмите,красотата е в кожата,зъбите,косата, очите ти... гладът те погубва и ти го знаеш.Моят съвет е да си изтеглиш снимки на жени с нормална или леко наднормена фигура,който са красиви и секси...всеки път, когато се нахраниш и ти се иска да прогониш чувството за вина( но не като изхвърлиш храната от организма си) поглеждай тези жени,те са здрави и щастливи
Успех мила! Надявам се да се оправиш
Отговори с цитат
  #267  
Стар 16th September 2010, 14:54
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране

Страшно е!!!
Настръхвах на няколко пъти, докато изчетох тези 11 страници ... сви ми се една топка в стомаха. Момичета, прегръщам Ви и ви желая успех.
Благодаря на Господ, че ме е предпазил от тези страшни болести, въпреки всичко, което съм си причинявала. Аз съм дебеланка от малка, ама наистина дебеланка. В картона ми от 2-ри клас пише, че съм 75кг!!! Четейки всичко си спомних и нещо, което всячески се мъча да забравя с годините, но ето че не мога. Когато бях малка, все не ми стигаше храната. Тъпчех се и все се чувствах гладна. Исках още и още ... Спомням си как закусвах у дома с нашите, после отивах на игра в съседите и закусвах и с тях, после отивах на гости на баба и там закусвах, после и обядвах по три пъти, а като усетех, че съседката прави баница или ми замирише на нещо вкусно - ходех и у тях на гости. Страшно гадно ми става сега като си спомням това и се срамувам и трябва да ви кажа, че ще сте първите, с които го споделям.
Няма да ви описвам всичките борби, които съм водила с килограмите ... всъщност започнах да пиша, за да изкажа съпричастността си към вас, а и защото се сетих за нещо, което мама ми повтаряше всеки път, когато посегнех с блестящ поглед към храната:
"Ядем, за да живеем, а не живеем, за да ядем!"
Може да прозвучи малко странно, но ... Хора, обичайте се! Научете се да обичате самите себе си и обичайте живота, обичайте глътката въздух, обичайте аромата на цветята, обичайте и ще бъдете обичани ... веднъж и аз посегнах на живота си, несполучливо за щастие, но после си понесох наказанието ... цели 4 пъти оживявах и след всичко това (простете ми за грубия език, но ...) майната им на всички, дето се смятат за нещо повече от мен, защото изобщо не знаят колко са заблудени! Майната им на всички, които се присмиват на голямото ми дупе, щото не знаят, колко удобно си седя на него! Майната на всички, които са ви причинили това ... защото смеха зад гърба ви, подигравките, изкривените физиономии и неодобрителните погледи ... преживяното от това отключва желанието в нас да се самобичуваме, за да получим нечие одобрение.
Сигурна съм, че написаното от мен няма много логическа последователност ... но събудихте в мен желание да излея всичко това. МОЛЯ ВИ, БОРЕТЕ СЕ! МОЛЯ ВИ, ВЪРНЕТЕ СИ ЖИВОТА! ... по принцип не съм много набожна, но сега ми иде да кажа "Господи, дай им сили да се преборят" ... край спирам ... прегръщам ви.
Отговори с цитат
  #268  
Стар 16th September 2010, 23:43
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Зозе, думите ти ми напомниха за това клипче:

http://www.youtube.com/watch?v=6mOQh3evqsI

Нека, който може да преведе горе-долу, моля!
Отговори с цитат
  #269  
Стар 17th September 2010, 00:00
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Зозе, думите ти ми напомниха за това клипче:

http://www.youtube.com/watch?v=6mOQh3evqsI

Нека, който може да преведе горе-долу, моля!
На кратко казано казва, всички които имат да кажат нещо за дебелите жени да и целунат дебелия гъз
Отговори с цитат
  #270  
Стар 17th September 2010, 10:13
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want
Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Зозе, думите ти ми напомниха за това клипче:

http://www.youtube.com/watch?v=6mOQh3evqsI

Нека, който може да преведе горе-долу, моля!
На кратко казано казва, всички които имат да кажат нещо за дебелите жени да и целунат дебелия гъз
Ха, евала на Тайра! В тоя ред на мисли ... и мойто дебело дупе да цунат. ... Нали знаете, който не ни харесва - няма вкус
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощБулимия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:57.