IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st March 2006, 19:47
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране Молекулното тегло на силиконовия полимер

Момичета, зная, че много четете, ровите в чужди сайтове и се интересувате от силикона.
Моля ви ако срещнете данни за молекулното тегло на силиконовия полимер, от който се изработват имплантите или на самия силикон да го напишете тук.
Въпросът живо ме интересува във връзка с това дали е възможно молекули силикон да преминат в плода при бременност. Току- що прочетох, че при здрава плацента и бременност плацентата пропуска вещества с молекулно тегло до 350 далтона. При патология и по- високомолекулни.
Ще съм ви признателна!
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st March 2006, 21:21
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Да...аз само ще допълня въпроса...поставянето на силиконови импланти преди бременност и раждане изобщо не излагат ли плода на някакъв риск...от какъвто и да било характер...а майката? А как се извършва кърменето ? оля ви, ако има някоя жена тук, която е поставила импланти и след това е родила и кърмила, да ни каже дали не е имала здравословни проблеми, детето, или пък естетически...аз нямам деца все още и не знам дали да изчакам да родя. Благодаря ви!
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st March 2006, 22:35
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Абе, ако не си на зор - по- добре изчакай раждане.
Не е много сигурно, че не влияе на плода.
Молекули силикон са откривани в мозъка на аутопсирана жена с импланти. А мозък и плацента имат сходни бариери...

Иначе за кърменето- няма проблем жена с импланти да кърми. Казват, че молек. силикон не преминават с кърмата. Уж... Аз не бих се осмелила да кърмя.
Силиконовият бюст иначе поувисва след бременност също като естествения, казват хирурзите. Но до колко - не зная.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd March 2006, 09:09
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Доколкото знам, тази жена, на която са и открили молекули силикон в мозъка е била със старите силиконови имплантанти с течен силикон и имплантантите са били на приниципа на тези с физиологичен разтвор - с клапи, които са пропускали.Затова и в САЩ бяха забранени всички силиконови имплантанти.Новите с кохезивен гел са с плътно дву и трипластово покритие, което не би трябвало да дава оттечки.А иначе не забравяйте , че децата смучат силиконови биберони.Съгласна съм , че може да има деформация след бременността, но това е чисто естетичен проблем и води до по-големи разходи.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd March 2006, 10:35
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Благодаря, Chujdata,
информацията ми беше полезна. Само че капсулите на имплантите също са силиконови, какво им пречи да отделят молекули?
Снощи се размислих и за друго - това, че силиконови молекули биха могли да мигрират, евентуално, не означава, че ще нанесат вреди. Поне не е доказано... Силиконовият полимер е най- индиферентният, най- неутралният материал спрямо организма, откриван някога... Да не говорм, че и нормално се намира в организма в някакви количества.
Въпреки това пък съм чела за мозъчни тумори, но информацията е от нет-а и не може много да се разчита на всичко...

За бибероните си права - силикон, за кремчетата за белези - силикон...

Изобщо не ме е страх за мен самата, аз са себе си съм решила - и на 40 да умра, но да съм била щастлива. Само че често се замислям за бременност, а да причиня нещо на детенцето си ще бъде най- голямото наказание за мен. Мисля, че вероятността е нищожна, но все пак...

Въпросът ми за молекулното тегло остава в сила.
Както и ако се сетите някакви данни, които са ви се сторили достоверни - за чисто медицински компликации - като ревматоидния артрит и туморите, за които толкова се тръби, за такива неща. Как ви се струват тези твърдения, че силиконовият имплант в тялото държи имунната система ва организма в постоянна по- висока реактивност от обичайното, в следствие на което се развива автоимунен ревматоиден артрит?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd March 2006, 15:40
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Асет,
Изпращам ти едно текстче, буквален превод от един сайт, тъй като нямам време да ти го превеждам по-културно, но се разбира за какво става въпрос.Дано ти свърши работа.

"Силиконовите полимери са много елементарни. Те могат да се делят на много различни редици размери от ниската молекулярна тежест SILICONES към вериги за по-голям полимер, които имат тежест за минимум от 7000 грама и по-високо и имайте средна тежест от 30000 грама. При занимание с изкуствени гърди индивидуалната средна молекулярна тежест SILICONES са използвани. Средата молекулярен SILICONES, която са изградени в протези има молекулярни тежести, които оформят камбана завой на съотношението на количеството на всяка тежест към цялата протеза"
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd March 2006, 15:47
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

http://www.cosmeticsupport.com/info/...e/silicone.htm

В долния край има една табличка, силиконовият полимер е последен и там в графата за тегло пише > 7000
Отговори с цитат
  #8  
Стар 3rd March 2006, 09:28
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Т.е. няма проблем нали така?
Chujdata, всички на които ни предстои имплантация си отдъхнахнахме след твоя постинг
Отговори с цитат
  #9  
Стар 3rd March 2006, 12:48
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Chujdata
http://www.cosmeticsupport.com/info/silicone/silicone.htm

В долния край има една табличка, силиконовият полимер е последен и там в графата за тегло пише > 7000
Благодаря ти!
Сайтът, който си открила ми беше от голяма полза, а виждам и на всички други. Излиза, че имплантите са най- безопасният от всички силиконови продукти.
Цитирай:
Silicone elastomers are extensively cross-linked and contain little free PDMS fluid. The barrier coating of breast implant shells is a special silicone elastomer which is selected specifically to minimise migration of PDMS from the implants. The tensile strength and tear resistance of silicone elastomers may be increased by addition of amorphous silica which is usually pre-treated with organosilicon compounds to enable it to be tightly incorporated into the polymer network.
Обвивките на имплантите са направени от спец. полимер така, че да се минимизира миграцията на силикон от пълнежа.
Излиза, че много по- лесно резорбируеми са силиконите в кремовете за ръце, продуктите за коса, почистващите препарати, кремовете за лице, дезодорантите против изпотяване и т.н. Ние буквално се поливаме ежедневно със силикони - мажем си ръце и лице с кремове, пръскаме дезодорантие, мием с препарати и т.н. Неща, за които и не подозираме.
Молекулата на силик. полимер, използван за имплантите е най- тежката от всички. И най- безопасната, както разбирам.
Като цяло си преведох, че силиконът в натуралния си вид съставлява 28% от земната кора, т.е. доста е разпространен в природата.

Всички тези данни разсеяха голяма част от моите съмнения, особено по отношение на въпросите свързани с бременността.
Благодаря!
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th March 2006, 22:10
Stil Stil не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 535
По подразбиране

Познавам жена която роди две здрави дечица със цици правени преди 20 години Асет не се притеснявай
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Молекулнототеглонасиликоновияполимер
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:17.