IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 15th November 2006, 13:10
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от eclipse
Та, пак по темата за абдоминопластиката - А Динев, или някой друг дали практикува този метод, при който се реже концентрично около пъпа, и кожата се прибира към средата на корема, т.е. остава само белега от зашиването на пъпа?
Аз съм виждала такава операция с такъв белег- около пъпа...
Една моя позната си я прави при д-р Желев от Алфа- Медикус в Пловдив.
Като се има предвид, че след 2 раждания имаше престилка от кожа, ефекта от операцията е страхотен(дори и с този белег)...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #22  
Стар 15th November 2006, 17:15
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Днес говорих с жена, която е 5-та седмица след операция-абдоминопластика. Каза ми, че изобщо не я е боляло и се чувства много добре. Първите две седмици са критични. Свалили са и около 1 кг. кожа, сложи ли я в торба и й я занесли, да я питат иска ли да си я вземе? При нея проблема е бил, че е била доста пълна, после започнала да ходи на джим, свали е доста кила, но кожата вече не може да се събери, вкл. и на краката. Корема й изглеждаше перфектно за неината възраст и на всичко отгоре и пуши и е имало опасност от некроза. Белегчето е много тънко и доста дълго-опасваше й слабините.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 16th November 2006, 06:20
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от eclipse
Та, пак по темата за абдоминопластиката - А Динев, или някой друг дали практикува този метод, при който се реже концентрично около пъпа, и кожата се прибира към средата на корема, т.е. остава само белега от зашиването на пъпа?
Аз също исках да пиша за този метод. Моя приятелка си прави по другия и резултата беше ужасен Значи като ти опънат кожата надолу, какво става с пъпчето? Нейното слезе много ниско. Зашиха и го и и направиха нагоре нов пъп който стана много зле А където е зашит стария не е равен корема, а има вдлъбнатина Да не ви говоря пък за целия разрез най отдолу, където са зашили кожата Казвам ви, такава ужасна гледка... Преди операцията си беше много по добре И ходи на консултация при друг хирург, който и каза за горния метод с разрез около пъпа, но беше много късно
След време за да не бият на очи белезите си направи татуировки....
Отговори с цитат
  #24  
Стар 19th November 2006, 18:24
Убавица Убавица не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bendji
Да не ви говоря пък за целия разрез най отдолу, където са зашили кожата Казвам ви, такава ужасна гледка... След време за да не бият на очи белезите си направи татуировки....
Бенджи, и аз съм чувала за самия белег че изглежда ужасно, но Динев ми каза, че след третия месец се прави изрязване на самия белег, където кожата неизменно се набръчква, затова се изрязва с местна упойка само набръчканата част от белега. Според мен тя ще е доста набръчкана, точно защото той не прави огромен разрез на целия корем, а малък, в който "вкарва" горната част на кожата. май каза, че го наричатнаполеонова шапка или нещо такова, нарисува ми го човека... Де да знам...
За пъпа, наистина, не го попитах. той каза, че малко ще слезе надолу. Но колко малко, и дали това ще е фатално за моя "view", не се сетих да питам. тoлкова бях се шашнала. имах си списък с въпроси, ама хич не го извадих...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 19th November 2006, 19:01
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Аз също съм пациентка на Динев и не подценявам знанията му, но провери и за другия метод все пак, за твое успокоение (и май за мое ) Питай и него... за пъпа
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #26  
Стар 20th November 2006, 14:53
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Убавица, от това което пишеш, стигам до извода, че за теб Динев предвижда МИНИ абдоминопластика, при която белегът е наистина малък (като при секцио), а пъпът не се изрязва и мести - просто слиза малко по-надолу заедно с изпънатата кожа и няма белег по ръба му. Методът с концентричното изрязване около пъпа, ми се струва подходящ също за по-леки случаи...Въпрос на преценка би трябвало да бъде кое е по-доброто при конкретен случай - На мен ми се струва, че първото е подходящо когато проблемната зона е изцяло под пъпа, а второто - когато пораженията са концентрично около пъпа... Не знам какво е положението при теб, но аз за себе си не мога да преценя какво би било най-добро - имам поражения и над пъпа, но основният проблем е под него...в същото време нямам "престилка" и ми се струва, че няма достатъчно излишна кожа, така че да оберат всичко до пъпа и да не се налага да зашиват старото му място...А това много ми намирисва на случая, който Bendji описва и това хич, ама хич не ми харесва...
И в интернет не намирам снимки на такива случаи - или е изрязано всичко до над пъпа (при много излишна кожа), или пъпът е слязал 1-2см надолу...Такива "средни положения" няма в картинки - явно е толкова нелицеприятно, че са решили да не плашат народа ...А от друга страна някои само в текст споменават, че понякога освен хоризонтален, се налага да се направи и вертикален шев...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 7th December 2006, 14:07
Вили Вили не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 65
Изпратете съобщение чрез ICQ до Вили
По подразбиране ...

Хей,чета ви с удоволствие!Радвам се ,че проучвате всичко преди да се подложите на абдоминална пластика.Аз се подложих на сляпо и затова сега си патя.Да ви кажа белезите са си големи,аз имам един доста голям,който трябваше уж да влезе в бикините,но нещо не влиза там ,а и пъпа ми е местен,за там пък нямам думи.Ако мога ще ви направя снимка да видите,аз вече свикнах и си правя шеги със себе си.Не че не смятам да го оправя,но май ще е след НГ .Само да ви кажа,че когато се опъне кожата надолу и пъпа естествено си слиза и той,ако кожата за изрязване е много,пъпа ще слезе доста та се налага преместването му.Но ако хирурга е точен,знае как да го направи,виждала съм отлични резултати.Аз бях 44-45 кг и нямах много кожа за изрязване а съм много лошо нарязана,чак се чудя как ще се оправи.Само още не съм решила Динев или Заякова,на мен ми е по удобно във Варна,но ако се наложи и в София ще отида.

А относно възстановителния период ,май си е индивидуално,но първия месец се чувстваш доста зле.При мен минаха вече 6 месеца и съм си наред,с дрехи изглеждам доста добре,вече не се притеснявам как ще седна и накъде ще се сгъне корема .Много е хубаво като ти изчезне комплекса. Но важното е да се чувсташ комфортно без дрехи,което не мога да кажа за себе си .Вие сте се насочили правилно относно докторите. Само един съвет : НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА НЯКАКВИ СИ МЕСТНИ ДОКТОРЧЕТА,КОИТО ЩЕ ВИ ПРЕДЛОЖАТ ВСИЧКО САМО ЗА ДА ВИ СПЕЧЕЛЯТ. Това е от мен,пожелавам ви успех
Отговори с цитат
  #28  
Стар 12th December 2006, 10:08
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Вили, много се радвам, че се появи тук - ти май си единствената с "опит" по темата, и да си призная, ако не беше този "опит" сигурно вече и аз щях да съм минала под ножа на МЕСТНОТО СВЕТИЛО, и кой знае на какъв хал щях да бъда. Звучиш много ведро и обнадеждаващо , и това, че дори се шегуваш, говори колко си силна в действителност. И за мен винаги е било изключително важно да се чувствам комфортно без дрехи, но в момента се чувствам ужасно и със и без - наложи се да "пенсионирам" 90% от гардероба си заради пустия корем, а повечето знаем кокло лесно се намират секси&елегантни дрешки за бременни...Отвратително е да съм принудена да навличам само "торби" над дънките си 26-ти номер и все си мисля как някой ден ще се събудя от този кошмар и пак ще имам плоското си коремче...Е, ще трябва да го изстрадам явно - пък дано се получи така, че поне с дрехи да изглеждам нормално, а другото поне да не е по-нелицеприятно отколкото е в момента. Така или иначе, почти съм се примирила, че повече няма да нося бански-половинки...
М/у другото, и на мен Варна ми е по-наблизо и по-удобно от всякаква гледна точка, но имам още доста време да реша (и килограми да свалям, и парички да събера) - Дотогава се надявам и ти, и другите момичета с "корем-проблем" да се похвалят с отличен резултат и възвърнато самочувствие!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 12th December 2006, 10:28
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране Re: ...

Цитирай:
Първоначално написано от Вили
.Само да ви кажа,че когато се опъне кожата надолу и пъпа естествено си слиза и той,ако кожата за изрязване е много,пъпа ще слезе доста та се налага преместването му
Че пъпа може ли да се премести обратно нагоре,нали трябва да се отнеме кожа от горната част Как става това?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 12th December 2006, 12:09
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Цитирай:
Че пъпа може ли да се премести обратно нагоре,нали трябва да се отнеме кожа от горната част Rolling Eyes Как става това? Rolling Eyes
Ами как - изрязва се пъпа от мястото му - ако позицията му след изтеглянето на кожата надолу е някъде над разреза, старото място се зашива. След това се пробива дупка на ново място по-нагоре, където нормално трябва да бъде и там се пришива отделения пъп. Ако се направи както трябва шевът около пъпа почти не трябва да личи.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АбдоминалнапластикаДинев
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:36.