IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 10th March 2008, 21:17
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mayayo
Защо, ако тренираш повече от 3-4 пъти седмично, няма да оформиш тяло, а като цяло ще се стопиш???
има една приказка: "Мускулът расте докато почива" - ето заради това

а относно яденето ти : това парче шунка на обяд колко е голямо??? А за да свалиш 2-3 кила, гледай да си на отрицателен калориен прием - повече да гориш отколкото приемаш , но разликата да не е по-голяма от 200 калории....за да става постепенно и без стрес за организма и здравето

за улеснение и ориентир виж този сайт http://www.zdravoslovno.com/Calculators.html - калкулаторът за калории
Отговори с цитат
  #12  
Стар 11th March 2008, 10:16
mayayo mayayo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Sofia
Мнения: 35
Изпратете съобщение чрез ICQ до mayayo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swim_fan
...................
а относно яденето ти : това парче шунка на обяд колко е голямо???
Около 100-150 гр. /но със сигурност НЕ повече от 200 гр./ Но гледам да разнообразявам храната - примерно за вечеря изпуснах супите.... много ги обичам. Или пък гарнирам хапването с твърдо сварени яйца.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24th March 2008, 11:18
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

И аз почнах пак НВД с цел орелефяване за лятото, разбира се . Миналата година имах много добър и бърз резултат от това хранене, за 2 седмици свалих 2 кг. мазнини и докато го спазвах си останах екстра.
Сега обаче нещо не мърдам, 1 седмица НВД и тренирам яко 4 пъти седмично, а дори качих 1 кило . Може и да е ММ (надявам се), но сланините по корема не мърдат и незнам вече . Тренировката ми е около час с тежести(различни мускулни групи в различните дни) и после 30мин. тичане.
Приемам съвети всякакви
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24th March 2008, 15:01
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Щом миналата година си имала задоволителен резултат, това означава, че и сега знаеш как да спазваш правилно НВД т.е. това, че не сваляш не се дължи на неправилно интерпретиране на режима. Просто явно доста време не си го спазвала и тялото ти трябва да се адаптира. Бях писала преди следното, но пак ще го напиша, това е мнението на 1 американска диетоложка относно НВД, но и аз го споделям, защото съм го видяла върху себе си:
1. В началото при НВД можеш да не мърдаш на кила, това не значи, че няма да отслабнеш, тя беше обяснила, че дефакто може да си свалила от мазнини, но тялото ти временно "запълва" клетките с течности (запазвайки същия си обем) и в резултат не си свалила или си подпухнала. Моят съвет е да продължаваш с режима, на по-късен етап ще видиш резултат.
2. Другото което беше написала диетоложката е, че при НВД всеки път тялото се моделира по различен начин т.е. 1-ият път може да отслабнеш първо от талията, другият път при спазването му от бричовете и т.н.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 1st April 2008, 08:55
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Боже хора тук чета какви ли не депресиращи за мен неща... Как може момичето е 15-16... ако тогава не си яде- то кога. А пък и за мен да си обвързан с някаква такава програма -според мен не започваш да изглеждаш добре ами точно отбратното за едното отслабване рискъваш най-хубавите години да ти идат в спазване на някакви абсурдни хранителни режими и тренировки...Не казвам да се плюска и лежи- но просто това с часове/грамове/какво да се яде/кога/как/всеки ден да тренирам/как да дишам.....не знам...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 1st April 2008, 13:02
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Аз не виждам нищо депресиращо тук, напротив ако някой прави глупави ограничения и лишения на своя глава, може да обмени опит и да получи много съвети и насоки, не само на теория, а от опита на хората тук. В крайна сметка, щом и ти четеш и постваш тук и ти търсиш отговори на въпросчета как да ядеш или дишаш..... Не се заяждам.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 1st April 2008, 16:39
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Абе не знам ама ако търсиш професионално мнение не е мястото да го намериш тук.Относно диети и хранителен режим има много добри диетолози.Това,което мога да препоръчам на момичето е един диетолог- беше преди във Фитнес център младост,сега е в центъра някъде около Аксаков му е фитнеса- Ипократис се казва. На майка ми направи страхотна диета, от която отслабна с 15кг. И искам да отбележа - че ядеше по 7-8-носеше си в работата-то не бе млека салати-приготвя пържоли, гладува. И най-накрая сега си е същите кила, реши че не може цял живот да го прави това.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 1st April 2008, 19:11
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swim_fan
Цитирай:
Първоначално написано от mayayo
Защо, ако тренираш повече от 3-4 пъти седмично, няма да оформиш тяло, а като цяло ще се стопиш???
има една приказка: "Мускулът расте докато почива" - ето заради това
Означава ли това, че ако тренираш 2-3 пъти в седмицата ще натрупаш мускулна маса?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 1st April 2008, 21:44
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Не, жените не могат да натрупат видимо мускулна маса. То затова със химия и т.н. куптуристките са по 80кг, а аз на 16 години вече бях 90 а съм 175, не съм някой маркуч
Отговори с цитат
  #20  
Стар 1st April 2008, 21:50
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ХранителенрежимНВД
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:29.