IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 17th May 2007, 10:17
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

ох, не е това, което съм видяла, но сега не мога да го намеря-
първото е старовремско, а другите не са точно което трябва, освен че са по-ниски..
аз искам да намеря модерни, но засега е само това.
1, 2
още ще потърся!
Отговори с цитат
  #92  
Стар 17th May 2007, 10:38
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Yan-че много съжалявам, за това което трябвада преживееш. Нямаам думи да ти опиша това, което чувствам и мисля, но никой не може да ти помогне и да вземе болката ти. Бъди силна!
Отговори с цитат
  #93  
Стар 17th May 2007, 21:46
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

и тук да напиша:
как не се сетих по-рано- олеум вазелин- това е течен парафин,
продава се по аптеките и хич не е скъпо- не е това решението на всичко, но облекчава симптомите значително
мазничко е като олио, пийва се набързо и веднага след него вода или нещо друго, за да оправи вкуса!! за колко дълго-не знам, но за известно време най-спокойно може! и помага!!
Отговори с цитат
  #94  
Стар 17th May 2007, 22:35
VanVel VanVel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 31
По подразбиране

Сетих се за още едно средство , което съм пробвала и като че ли има даста добър ефект. Става дума за " змийска хурка" - това е един корен, от който се пие 3 пъти дневно по една парченце колкото грахче с вода - 15 дена и след това се почива. Преди две седмици си го купих от една леля на женския пазар. Веднага го почнах и кървенето ми спря за сега. В момента почивам пък за вбъдеще ще видим.
Отговори с цитат
  #95  
Стар 27th May 2007, 19:03
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Синоними на същата билка:
Змиярник,
Змийска хурка,
Зайчи лапад,
Змийско грозде,
Змийски лапад
Отговори с цитат
  #96  
Стар 7th June 2007, 23:16
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

от вестник "седмичен труд" от 23.05. със съкращения:
.................................................. ................................................
Названието хемороиди произхожда от гръцките думи хема (кръв) и рое (течение).Популярното схващане, че това са разширени вени в аналната област не е вярно.Доказателството е просто-при кръвоизливи от хемороидите изтича алена кръв, каквато единствено е артериалната.

Хемороидалният пръстен на ануса се състои от съвкупност от съдови структори, които формират пещеристи тела.Те изпълняват ролята на "съдови възглавнички", които се напълват с кръв при дефекация и така предпазват аналния кенал от нараняване.Хемороидите представляват абнормено разширяване на тези структури поради слабост на опорните съединително-тъканни елементи.

......пациентите са склонни дълго време да отлагат решението си за операция.Склонни са да търпят болките, кървенето, дискомфорта.Трудното решение за подлагане на хирургична интервенция се дължи главно на страха от силните и продължаващи с дни болки след операцията, от опасността да се засегне инервацията на ануса и да се породи последващо незадържане.Така е при известните и извършвани от десетилетия стандартни операции.

Революцията в тази насока настъпва, след като през 1995г. проф. Моринага от Сага, Япония, публикува своя способ за лечене на хемороиди и конструирания от него апарат. Същината на операцията е във високото, точно и селективно лигиране (връзване) на артериите, доставящи кръв до хемороидите под Доплеров контрол.Притокът на кръв към възлите спада, хемороидите колабират, а кървенето и болките престават.

За тази цел е разработен специален Доплеров апарат. При прилагане на принципите на съвременната операция апаратът открива хемороидалните артерии посредством ултразвук; всички артерии се прошиват и лигират; прекъснатият кръвоток, повдигането и фиксирането на лигавицета водят до свиване на възлите.
Фактически не се реже нищо. Това свежда следоперативната болка до минимум, а засягането на инервацията на ануса е практически невъзможно.
................................
Отговори с цитат
  #97  
Стар 28th June 2007, 01:01
Grimoire Grimoire не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Точно на такава операция се подложих и аз. Прочетох някаква статия в Дневен труд и се запътих след две години размисли. Говорих с доктора и той ми каза, че ще струва 500лв (във вестника пишеше 200-300). Както и да е преглътнах сумата и започнах да го разпитвам разни работи, които ме интересуваха относно самата операция. Обобщено ми беше представена така:
никакви болки
сто процентов ефект
нямало да имам проблеми с ходене до тоалетна след операцията и п.р.

Какво се случи всъщност...
Да, болки нямаше докато траеше ефектът на упойката - 4-5 часа. След това УМРЯХ от болка. Опериран съм 4 пъти преди това по други места на тялото, включително и нос (в казармата), който много боли и никога не съм изпил и един аналгин. Нося на болка, ама това не се търпеше. Просто не мога да ви го опиша. Всичките ми операции накуп да се съберат, няма да докарат и половината. Имаше едно момиче, с което бяхме оперирани в един и същ ден. Тя беше един час преди мен. Същата работа. Биха ни на два пъти някакъв силен наркотик, защото не се издържаше... След като ме изписаха (на следващия ден), не съм ял и ходил до тоалетна три дни. Просто беше немислимо. На четвъртия хапнах една крем супа и половин кофичка кисело мляко. Две седмици след това ходенето по голяма нужда беше като разпит в инквизицията. Не мога да ви опиша само като се напъне човек какво е усещането. Че и викане падаше. Всеки път си казвах: няма да викам, ама то просто се изплъзва. Уникална болка. Имаше един дежурен лекар, който ни би наркотика и тогава ни каза: "абе какво са ви разправяли тея? Това е доказано, че е най-болезненото място в цялото човешко тяло". Повярвах му от раз . Карал съм бъбречна криза, болката на която е класирана на четвърто място, вервайте ми слаба ракия е в сравнение с това. И най-лошото от всичко, е че хемороидите не изчезнаха. Там са си. А като се сетя колко зор видях поне ефект да имаше . Парите не ги броим. Те се изкарват. Просто не се подлъгвайте. Имам един познат - хирург и той ми каза: "Да, хората се лъжат - модерни апаратури, ала-бала. Защо не се обади. Махам ти ги от раз без пари. Има си чалъм. Само трябва да си здравно осигурен и със сигурност няма да те боли повече от това дето си го изтърпял". Е какво да му кажа. Само като се замисля и умирам от яд...
Отговори с цитат
  #98  
Стар 29th June 2007, 21:50
melani melani не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: Пловдив
Мнения: 32
По подразбиране

Е,това ме отчая,точно се бях наканила да ги махна тия омразни хемероиди.
Нищо вече не ми помага-нито проктогливенол,нито масту,нито ветеринарните кремчета-които колкото помагат,толкова и вредят...смрадлика използвам по-често от вода...
Направо съм отчаяна.За капак освен хемероидите тези дни се появи и някакъв неприятен сърбеж.Помислих си ,че нещо венерическо съм лепнала ,да но не....според моят гинеколог е някаква алергия...
Която обаче е много упорита и не минава от нищо.Става по зле,сякаш само смрадликата облекчава положението,но временно.Помагайте- ще заминавам на море,а с тези хемероиди и сърбеж съм за никъде.Ако има някой с подобни проблеми нека пише.Благодаря предварително!...
Отговори с цитат
  #99  
Стар 29th June 2007, 23:45
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Grimoire
Имам един познат - хирург и той ми каза: "Да, хората се лъжат - модерни апаратури, ала-бала. Защо не се обади.
Махам ти ги от раз без пари. Има си чалъм. Само трябва да си здравно осигурен и със сигурност няма да те боли повече от това дето си го изтърпял". Е какво да му кажа. Само като се замисля и умирам от яд...
интересно ми е -кой лекар те е оперирал и кой ти е предложил другото лечение и какво всъщност е то?

и ако случайно не си здравноосигурен не ги ли маха

не е ли много чалъмлия твоя лекар- хем от раз да ги маха, хем и без пари....
то голяма опашка трябва да е при него тогава......
Отговори с цитат
  #100  
Стар 30th June 2007, 01:37
Grimoire Grimoire не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Много добри приятели са с майка ми, та за това. А относно методът: традиционен метод със скалпел и се води, че боли много повече, ама като му обясних какво е било и той каза, че в никакъв случай няма да е толкова зле. Човекът няма далавера да ме лъже, плюс това е много добър хирург. Навремето на дядо ми му бяха лепнали диагноза рак на панкреаса. Във всички болници в Русе, след това и в София. Казаха, че му оставали три месеца. Само този лекар каза, че това не е рак и точно така и се оказа. Взе го при него, направи му някаква операция и човекът си живя още пет години. След това и брат ми оперира от варикоцеле. Абе въобще е много кадърен човек и няма да седне да се гъбарка с мен. Все пака са семейни приятели с нашите, а и си има достатъчно работа, че да ме кандардисва и аз да му се хакна на главата. Единствената причина да не отида, е че споменът от миналата операция ми е доста пресен. Беше през февруари. Ама така като гледам, ще мине малко време и ще кацна при него.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:03.