IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th February 2013, 17:32
Remifa Remifa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 7
По подразбиране КАК ДА ИЗБЕРА ИМПЛАНТОЛОГ И ИМПЛАНТ

Здравейте,

извадиха ми 6-ти и 7-ми горни зъби, и сега проучвам възможностите за иплантиране, т.е. дали да си имплантирам 2 импланта на 6-ти и 7-ми или само един на 7-ми и да си направя мост до 5-ти. Задължително ли е да се направи 3D скенер? От направения преглед с иплантолог ми каза че може би ще се наложи повдигане на костта на 7-ми защото е много близко до синуса. Опасно ли е това? Но основния въпрос е как да избера имплантолог и вид имплант. Предложиха ми на Alpha Bio Tec. Добри ли са? Кои са най-добри?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th February 2013, 11:22
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Според мен не е добре да поставите импланти на двата зъба. Много често поставянето на мост е нетрайно и след това води до други проблеми. Що се отнася до повдигането на костта, няма нищо опасно стига да попаднете на добър лекар. Може би трябва да се допитате до ваши познати, които са доволни от услугите на такъв.

Последно редактирано от el1nor : 1st March 2013 на 09:12
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd March 2013, 21:28
Remifa Remifa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Бихте ли уточнили какво означава костозаместване и не е ли по-правилно да се направи 3D снимка и след това да се прецени дали да се имплантира кост? Освен това ви моля да ми отговорите на следния въпрос: На 6 и 7 ми зъби долу имах металокерамични корони, но венецът се беше отдръпнал и имах големи джобове и стоматоложката ме посъветва да ги сменя. Свалихме короната от 6 ти и след почистване на каналите, решихме вместо корона да ми изгради зъба от фотополимер. Всичко беше добре докато зъбът не придоби окончателна форма. Беше малко голям и започна да ме боли венецът и цялата глава. Изпилихме го но продължава да ме дразни и главата продължава да ме боли. Сигурен съм че е от венецът, защото преди месец по-същия начин ме болеше друг зъб и след като нищо не помогна го извадих - беше мъдрец. Но този... В момента използвам всички възможни устни води -Листерин, Еудрил, мажа сес Пародиум, болката намаля но не стихва. Притеснявам се отново да не се стигне до вадене на зъб! Може ли нещо да се направи?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th March 2013, 18:06
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Костозаместващата терапия осигурява Необходимата височина и дебелина на костта в областта на изваден зъб или пародонтален джоб. За целта може да се използва синтетична или натурална,извлечена от животни или хора. Използва се и собствена кост(взета от някои части на пациента). Идеята е този трансплантат да се интегрира с оригиналната кост и няколко месеца по-късно да се използва като площадка за имплантат. 3D скенер е задължителен, ако се мисли за подобни процедури,з-то се получава подробна информация за всички измерения.
Направете снимка на прелекувания 6 зъб. На нея ще се види дали има дразнение от изграждането или има проблем с каналите.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd November 2017, 10:44
Аватара на bbeleva
bbeleva bbeleva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 6
По подразбиране

Темата е стара, но се включвам да я следя понеже и аз имам подобен проблем с два съседни зъба в задната част на редицата. Препоръчаха ми д-р Николаев като много добър имплантолог, та той ме посъветва, ако имам възможност, да не изпилявам здрави зъби за мостова конструкция, а да се лекувам с импланти. Марките, които предложи като много качествени са Ankylos CX и Straumann.
Remifa при теб какво се случи в крайна сметка, сложи ли си имплант и какъв? Към днешна дата какво е положението? Благодаря предварително за отговора )
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КАКДАИЗБЕРАИМПЛАНТОЛОГИМПЛАНТ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:11.