IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 28th May 2007, 02:11
dida_dida dida_dida не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Бургас
Мнения: 32
По подразбиране

весенце опитай да не мислиш за греха, който си извършила след като си изяла 2 яйца и домат, не се храни сама, разсейвай се с нещо след ядене, НЕ позволявай чувството за вина да те победи! Аз,като бях на 19 спрях да ям нормално, на 22 се ожених и исках да имам дете,,беше силна мотивация и започнах да ям ,след 6м забременях, но продължавах да спазвам диета.Бях бременна с близнаци, в 4-тия месец лекарката ми каза, че едното бебе умира,едва тогава се осъзнах и започнах да ям всичко дори по много,за да спася бебетата, е роди се само едно голяма здраво бебе Качих много килограми, но никога няма да се върна в кошмара, храни се здравословно, спортувай, не допускай нещата да стигат далече, защото понякога е късно...
Отговори с цитат
  #42  
Стар 28th May 2007, 08:57
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

vesence, как си днес-започваш ли да се храниш нормално вече? аз трябва да ти рекъ, че въобще не изпитвам чувство на вина като си хапна повече- да можехме да си разменим малко от чувствата наполвина - щеше са е по-добре и за двете ни
сега съвсем сериозно- хубаво е, че търсиш помощ по проблема- значи осъзнаваш, че го има- не знам къде и как, но е добре да потърсиш подходящ специалист да ти помогне- като кашляме нали отиваме на съответния лекар, като ни боли зъб- на зъболекар, и това страдание си иска точния специалист... нали "за всяка болка си има билка"
има и други хора с твоя проблем- решили са го по някакъв начин!
п.п. и аз чакам Цвета С да сподели нещо.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 28th May 2007, 18:31
vesence vesence не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 21
По подразбиране

здравейте.отдавна не бях писала и това е защото проблема ми стана по голям,вече съм 46кг при ръст 175.Не са много малко но мама и тати решиха че не трябва да изчакваме да се влошат нещата и затова отидох не лекар в София,върна ме и ми каза че ако до един месец не кача до 55кг ще ме прати на психиатър,но аз така или иначе немога да кача.Сега ще ви кажа днешното си меню и откакто се върнах от София все това си ям.
две филиййки бонус,10гр обезмаслено сирене и 10гр обезмаслен кашкавал,един домат една средна краставица,150гр ягоди,1 яйце и два чая с мед.
Сега в четвъртък съм на София при един психолог да видим той какво ще каже.Стискайте палци и мерси че ми пишете и не сте ме забравили.
Моля ви кажете има ли напредък в менюто ми и към колко калории са това?
Отговори с цитат
  #44  
Стар 28th May 2007, 18:54
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

vesence, като си ходила на доктор, той не ти ли изготви по-различно меню...не знам какво ти е състоянието, но ако искаш да се погрижиш за здравето си, трябват ти много повече калории от тези в 10гр сирене, 10гр кашкавал и т.н. ...Яж си плодове и зеленчуци, но в никакъв случай не пренебрегвай и месото, яйцата...трябват ти "полезни" мазнини - започни с рибено масло, хапвай повече риба, сурови ядки...За да качиш някой килограм, не се тъпчи, включи печени/варени картофи в менюто си, варен ориз...Храни се, момиче !
Отговори с цитат
  #45  
Стар 28th May 2007, 19:12
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

vesence, твоят ИТТ е 17, а това е под минималната граница на идеалното тегло и наистина трябва да напълнееш!
Това, което си посочила като днешно меню е не повече от 320-340 кал, а това е меко казано малко!
Вземи се в ръце, защото много си вредиш! Добре, че родителите ти най-после са се намесили, било е крайно време!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 29th May 2007, 00:20
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Весенце, това, което си написала като меню за деня, аз го ям на едно ядене, а и повечето от диетуващите.
Бих те посъветвала да накараш майка си и баща си също да прочетат това, което сме ти писали в темата, явно хората са готови да ти помогнат и ще ги интересува.
Първо, мое мнение- не ходете повече при въпросния лекар- не знам за какъв специалист се мисли, ама да качиш 10 кила за един месец е много- също както е много да свалиш толкова за месец. Постави си за цел да качваш по кило на седмица примерно, включи ориз и картофи в менюто си, почни всеки ден постепенно да качваш калориите, докато не достигнеш някакво разумно количество. Включи също бобовите култури, както и ядки, накарай родителите ти да ти купят и някакви хубави витамини.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 29th May 2007, 07:02
vesence vesence не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 21
По подразбиране

ами добре много е трудно сгеа ние няма да ходим при този лекар а при друг в София,днес или утре ще се видя и с една приятелка която преди време се справи с такъв проблем,но тя беше в много по напреднал стадий.Иначе се страхувам че може да напълнея тройно а аз не искам това и незнам когато стигна желаните кг как да ги задържа.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 29th May 2007, 10:49
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ако ядеш здравословно и умерено, няма как да напълнееш тройно
Отговори с цитат
  #49  
Стар 29th May 2007, 13:23
flakita flakita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 647
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ако ядеш здравословно и умерено, няма как да напълнееш тройно
Абсолютно! Но наистина здравословно и да спортуваш нещо от време на време(не ти казвам всеки ден, и аз имам училище и знам какво ми е на главата ). Пък и то мнооого честия спорт не е чак толкова хубав, ако не го тренираш цял живот. Защото като спреш и метаболизма ти се бъгва и тогава наистина може да се напълнее доста .
vesence, желая ти успех сега при този другия лекар ! Дано да се окаже по-компетентен !
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневник
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:48.