IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 1st April 2009, 21:47
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Мила. съчувствам ти! Искам само да спомена, че аулинът е бил подложен на изключително прецизна преценка за вредите и са установени немалко опасни странични ефекти. Така че за доброто на повечето хора мисля, че е било променено отпускането му.
Отговори с цитат
  #82  
Стар 1st April 2009, 22:29
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от goldish
изключително прецизна преценка за вредите
дрън дрън, в Бг нищо не подлежи на реална преценка и нищо не се прави за доброто на хората. някой те е излъгал
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #83  
Стар 1st April 2009, 22:56
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И все пак,човек има право да си закупи обезболяващи без рецепта.Ако ме заболи глава или съм в цикъл,трябва ли да вися по 2 часа при личната,за да ми напише рецепта
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #84  
Стар 2nd April 2009, 06:29
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

simone, много благодаря за полезния списък
Отговори с цитат
  #85  
Стар 2nd April 2009, 08:28
Аватара на simone
simone simone не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: на полянката до блока
Мнения: 3 261
По подразбиране

Радвам се, че съм била полезна. Иначе заслугата ми не е кой знае каква, списъка го взех от форума на БГ Мама - там един магистър фармацевт го беше публикувал наред с подробни разяснения относно новата нардба.
Не съм се задълбочавала особено. Списъка е най-важен, както и това, че една рецепта може да се ползва 6 месеца колкото пъти ти е необходимо, поне така твърди той (фармацевта).
Да се надяваме, че по-рядко ще се налага на всички ни да прибягваме до лекарствата не само извън списъка, но и в самия него
Отговори с цитат
  #86  
Стар 2nd April 2009, 09:18
ALBENADR ALBENADR не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 1
По подразбиране

това направо е някаква трагедия... как така за всичко да ходя при лична. еми ако в 22.00ч. ме заболи я корем, я глава, я вдигна температура.... какво да правя? На 24 год. съм и много боледувам и то от какво ли не. ето например тази сутрин съм се схванала цялата и дори ми е доста трудно да пиша... имам ревматоиден артрит и един фелоран или диклофенак ще ме оправят за нула време, тъй като другите лекарства които пия за РА са по схема и сега почивам. Но съм свършила ВСИЧКО. Пратих приятеля ми по аптеките да видим дали ще има успех. И сега ако трябва да ходя до личната, тя трябва да ме препрати на ревматолог и аз цял ден трябва да скачам от кабинет на кабинет за 1 блистер фелоран. Еми ако вдигна Т нощес, аз не я свалям от нищо друго освен от течен аналгин. Какво да правя? Да ходя на Бърза помощ? Последния път когато ходих, жената на рецепцията ми каза че трябва да се запиша и да чакам. И понеже е БЪРЗА ПОМОЩ Висях там цели 3 часа с температура 39 и сигурно щях да вися още ако една позната не се бе обадила на нейна позната, която била мед.сестра там. На всичко отгоре някакъв си лекър ме прегледа и ми изписа същият антибиотик (но с друго име), с които личната ме лекува седмица и половина и никакъв ефект. Отивам пак при личната и тя ми вика, че щом този доктор е изписал лекарството да го пия. И аз го пих тва лекарство и си поддържах Т и вече се бях натровила. Най накрая личната реши да ме прати при хематолог и хайде сега още 2 седмици лекуване с друг антибиотик. Накрая ме вкараха в болница 10 дни на системи и инжекции. слава на Бога оправиха ме - имах хемолитична анемия. Още да разказвам ли? След поредната висока температура и лечение с АБ за 50лв. около 10 дни, аз не се оправям а личната пак ми изписва нов АБ Бисептол за 5 лв. и познайте какво отново в болница на системи със синузит. Още искате ли? Пак Т, подути лимфни възли, лечение една седмица с АБ, препращане на специалист, още една седмица АБ, и на третата пак в болница инфекциозно отделение и ме лекуват за Мононуклеоза, оказа се заушка и ме изписаха. Това всичко ми се случи през последните 3 - 4 години в гр. Враца. Та исках да кажа, че когато лекарите ни станат достатъчно грамотни, за да разчитат едни кръвни изследваня и да не те лекуват с всякакви АБ като на тото - това е ... не е това, тогава може и да тичам за всяко нещо. А не аз да ходя и да обяснявам на личната ми, че главоболието ми е от синузита, че болките в китката от артрита, в корема от цикъла и гастрита и да и казвам какви хапчета би трябвало да ми изпише.
Отговори с цитат
  #87  
Стар 3rd April 2009, 19:23
Аватара на dalila78
dalila78 dalila78 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: бургас
Мнения: 419
По подразбиране

относно новата наредба за рецептите да ви кажа аз как се спасявам от болежките си.наскоро разбрах за нови аналгин който е на прах и ес вкус на ягода супер сладък.казва се ДИАЛГИН без рецепта/поне за сега не са ми искали/и е в две опаковки 1000мг.който се равнява на ампулата и 500мг. се равнява на таблетките.а относно закона за рецептите аз лично не го одобрявам.
Отговори с цитат
  #88  
Стар 3rd April 2009, 21:14
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

По разни тъмни ъгли на повечето квартали се продават много по-силни обезболяващи,от които даже ти става забавно и увлекателно...Даже не искат и рецепта!
За другите,както по цял свят,трябва и се изисква рецепта....
Отговори с цитат
  #89  
Стар 4th April 2009, 21:59
Аватара на lady*chaterly
lady*chaterly lady*chaterly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Ezz
Мнения: 123
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
По разни тъмни ъгли на повечето квартали се продават много по-силни обезболяващи,от които даже ти става забавно и увлекателно...Даже не искат и рецепта!
За другите,както по цял свят,трябва и се изисква рецепта....
нямам нищо против да ги ползвам, ако ти ги плащаш
__________________
In God I trust!
Отговори с цитат
  #90  
Стар 5th April 2009, 22:19
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

В резултат на новата наредба в четвъртък чаках два пъти повече от обикновено, за да се добера до личния си лекар Беше изнервено, напрегнато, пълно с хора, чакащи единствено за рецепта. Загубих половин работен ден. На всичкото отгоре, не всички рецепти се издават от личния лекар - например за противозачатъчните трябваше да се отбия и при гинеколога си. За да си купя хапчета, които струват 10 лв, дадох 5 лв за потребителски такси Тук изобщо не споменавам колко загубих от този половин неработен ден.

Съгласна съм, че е необходим по - стриктен контрол над търговията с лекарства, но за да се въведат подобни мерки, системата определено трябва да се операционализира.

А ако човек е решил да се трови, спокойно може да го направи с какво ли не. Да не говорим, че един куп съмнителни хранителни добавки и хапчета за отслабване остават извън полезрението на тази наредба. А моето впечатление е, че злоупотребите с тях далеч не са рядкост.

Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АУЛИНАСПИРИНСАМОРЕЦЕПТА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:19.